Karreza - sex trochu jinak

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.11 09:35
Karreza - sex trochu jinak

Máte někdo zkušenosti? Četla jsem o tom akorát krátky článek a docela mě zaujal:)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
eVerča
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 23.11.11 09:42

hoď odkaz ;)

BaWi
Kecalka 272 příspěvků 23.11.11 09:42

Netuším co to je :roll:

lucka.Kr
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 23.11.11 10:01
Karreza

Karreza- Jedná se o praktiku milování, při které se vyvrcholení oddaluje delšími pauzami, kdy se partneři co nejméně hýbou

lucka.Kr
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 23.11.11 10:03

Ahoj holky já zatím tohle neznám, zkoušeli jsme sice oddalovat, nakonec mě pak přešla chuť, bylo to moc dlouho :mrgreen: :mrgreen: Samozřejmě, že jsme to dotáhli do konce :mrgreen:

BaWi
Kecalka 272 příspěvků 23.11.11 10:05
lucka.Kr píše:
Karreza- Jedná se o praktiku milování, při které se vyvrcholení oddaluje delšími pauzami, kdy se partneři co nejméně hýbou

No asi by mě to moc nebavilo … ta chuť by mě přešla taky :pankac:

lucka.Kr
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 23.11.11 10:12

Manželovi se to ale líbilo no, ale jak říkám moooc dlouhý :roll:

Fiducia
Generální žvanilka 24928 příspěvků 23.11.11 10:20

Taky jsem nevedela :twisted: Na netu toho moc neni, jedine, co jsem nasla v cj cituji: Karreza- Jedná se o praktiku milování, při které se vyvrcholení oddaluje delšími pauzami, kdy se partneři co nejméně hýbou. :think:

kk890%
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.11 10:20

a není to o tom, že se pak dojde tomu celotělovému orgasmu? U muže bez ejakulace, u ženy znovuobnovení životních energií? Že se to jako „nevyprská ven“ ta energie, ale naopak, kumuluje se v těle a aktivuje se pak nějak samoléčící síly organismu?
Blbě to asi vysvětluju, je to jako duchovní praktika milování,…
 Lenďa

Fiducia
Generální žvanilka 24928 příspěvků 23.11.11 10:21

Lucka byla rychlejsi :oops: :oops:

Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 23.11.11 10:31

Kdysi jsme to tak dělali, prodloužili jsme to i o půl hodiny, ale to bylo jen občas, když prostě byla tak chuť se provokovat…

eVerča
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 23.11.11 10:41

to by mě asi nebavilo.. Jako chvíli ano, ale čekat bůhví jak dlouho.. :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.11 12:06

V češtině bohužel nic pořádného neexistuje, angličtinářky mrkněte na www.reuniting.info.
Dostala jsem se k tomu, protože jsem pátrala co dělat, když se nejsem schopná během sexu uvolnit. Prostě cítím, jak mám svaly tam dole stažené a nemůžu jim mozkem přikázat, aby se uvolnily. Takže buď mě sex bolí nebo z něj není vůbec nic.

Karezza je o tom, že cílem není orgasmus, ale být teď a tady s tím koho miluju. Odhodit představy o tom, co je dobře a co špatně, co se ode mně očekává, abych bla dobrá milenka / milenec. Snad to píšu srozumitelně. Prostě z toho, že se spousta lidí žene za orgasmem, mají často spoustu stresu. Ženské, aby se „udělaly“ a nemusely to předstírat, chlapi, aby jim náhodou „nezvadl“.

Není to o tom oddalovat orgasmus, v pauzách se nehýbat, ale jinak být celí žhaví na sebe. Je to prostě úplně jiný koncept sexu. Asi to neumím moc dobře vysvětlit a musí se to zažít, jinak to zní nudně a nezáživně. Tady je cílem nenechat se moc vzrušit, zůstat v přítomném okamžiku a vnímat krásu i těch nejobyčejnějších doteků. Tělo se tak stane citlivější na podněty…no zní to tady jako nějaké esoterické kecy, to uznávám, ale prostě to neumím pořádně napsat:D

Taky je zajímavé, jak při sexu fungují hormony v mozku. Při „žhavém sexu“ se vyplavuje do krve dopamin, a jak jeho hladina po pár dnech klesá, jsme nervozní dokud nedosáhneme zase orgasmu a dopamin znova nestoupne. Prý je to tak, protože v podstatě nejsme monogamní tvorové a je v zájmu zachování rodu, abychom měli sex co nejčastěji, ,obzlváště muži. Další věc je, že dopamin „říká“ mozku, abychom se poohlídli po někom jiném, v rámci co nejpestřejších genů našich potomků.

Dopamin je taky hormon, který hraje roli u závislostí. Jeho pokles vyvolává „absťák“ a nutí závisláka dát si znova. Ať už je to heroin, káva nebo hra na automatech. Pokud člověk nemá 2 týdny orgasmus, měla by se jeho hladina srovnat a „nadrženost“ ustoupit.

Naopak při karezze se uvolňuje oxytocin, „mazlící hormon“, který posiluje pouto mezi lidmi. Vytváří se tak pouto mezi matkou a dítětem a stejně takové může vzniknout mezi partnery.

My s partnerem zatím experimentujeme a občas na orgasmus dojde, ale musím říct, že jsem teď mnohem uvolněnější, když to není cíl. A několikrát už jsem zažila ten „celotělový "orgasmus, jak píše kk890.. Po normálním orgasmu jsem si vždycky připadala, jako bych najednou vystřízlivěla..ty momenty před ním bbyly krásné, chtěla jsem se s partnerem milovat donekonečna..a po orgasmu jako když utne, aždý jeho dotyk mi byl nepříjemný.. Po našich "karrezových experimentech“ jsem si připadala jako v ráji, jako princezna v pohádce, uvolněná, plná lásky…no nejsem moc na takové popisy, ale snad to nepíšu zbytečně a někomu to něco dá:)

Nevernej12
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.11 12:24
Anonymní píše:
V češtině bohužel nic pořádného neexistuje, angličtinářky mrkněte na www.reuniting.info.
Dostala jsem se k tomu, protože jsem pátrala co dělat, když se nejsem schopná během sexu uvolnit. Prostě cítím, jak mám svaly tam dole stažené a nemůžu jim mozkem přikázat, aby se uvolnily. Takže buď mě sex bolí nebo z něj není vůbec nic.

Karezza je o tom, že cílem není orgasmus, ale být teď a tady s tím koho miluju. Odhodit představy o tom, co je dobře a co špatně, co se ode mně očekává, abych bla dobrá milenka / milenec. Snad to píšu srozumitelně. Prostě z toho, že se spousta lidí žene za orgasmem, mají často spoustu stresu. Ženské, aby se „udělaly“ a nemusely to předstírat, chlapi, aby jim náhodou „nezvadl“.

Není to o tom oddalovat orgasmus, v pauzách se nehýbat, ale jinak být celí žhaví na sebe. Je to prostě úplně jiný koncept sexu. Asi to neumím moc dobře vysvětlit a musí se to zažít, jinak to zní nudně a nezáživně. Tady je cílem nenechat se moc vzrušit, zůstat v přítomném okamžiku a vnímat krásu i těch nejobyčejnějších doteků. Tělo se tak stane citlivější na podněty…no zní to tady jako nějaké esoterické kecy, to uznávám, ale prostě to neumím pořádně napsat:D

Taky je zajímavé, jak při sexu fungují hormony v mozku. Při „žhavém sexu“ se vyplavuje do krve dopamin, a jak jeho hladina po pár dnech klesá, jsme nervozní dokud nedosáhneme zase orgasmu a dopamin znova nestoupne. Prý je to tak, protože v podstatě nejsme monogamní tvorové a je v zájmu zachování rodu, abychom měli sex co nejčastěji, ,obzlváště muži. Další věc je, že dopamin „říká“ mozku, abychom se poohlídli po někom jiném, v rámci co nejpestřejších genů našich potomků.

Dopamin je taky hormon, který hraje roli u závislostí. Jeho pokles vyvolává „absťák“ a nutí závisláka dát si znova. Ať už je to heroin, káva nebo hra na automatech. Pokud člověk nemá 2 týdny orgasmus, měla by se jeho hladina srovnat a „nadrženost“ ustoupit.

Naopak při karezze se uvolňuje oxytocin, „mazlící hormon“, který posiluje pouto mezi lidmi. Vytváří se tak pouto mezi matkou a dítětem a stejně takové může vzniknout mezi partnery.

My s partnerem zatím experimentujeme a občas na orgasmus dojde, ale musím říct, že jsem teď mnohem uvolněnější, když to není cíl. A několikrát už jsem zažila ten „celotělový "orgasmus, jak píše kk890.. Po normálním orgasmu jsem si vždycky připadala, jako bych najednou vystřízlivěla..ty momenty před ním bbyly krásné, chtěla jsem se s partnerem milovat donekonečna..a po orgasmu jako když utne, aždý jeho dotyk mi byl nepříjemný.. Po našich "karrezových experimentech“ jsem si připadala jako v ráji, jako princezna v pohádce, uvolněná, plná lásky…no nejsem moc na takové popisy, ale snad to nepíšu zbytečně a někomu to něco dá:)

Já pořád říkám, že nejsem žádnej děvkař … jen potřebuju trochu víc dopaminu :-) :-)

Davdan
Kelišová 6926 příspěvků 23.11.11 12:58

Karreza…Ty jo slyšet jen ten pojem, myslím si, že jde o nějaký lék nebo bojový umění. :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama