Reklama

Kdy řešit asistovanou reprodukci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eleanor25
Povídálka 25 příspěvků 02.05.18 09:06
Kdy řešit asistovanou reprodukci?

Ahoj všichni,

s partnerem se snažíme delší dobu o miminko.

Ze začátku cca 2 roky zpět to bylo prostě tak, že se nebudeme hlídat a buď to vyjde nebo ne.
Od červa 2017 si měřím OVU - stále nic. V listopadu jsem šla na gyndu s tím, že se už delší dobu snažíme o mimi, doktor si mě pozval v lednu, at přijdu den před plánovanou OVU, že se dám podívá, jak to probíhá - daleko lepší než OVU testy a řekl, že je vše v pořádku.
Je konec dubna a stejně nic :(
Partner šel z vlastní iniciativy na spermiogram a vyšel mu v pořádku.

Jde mi o to, že už se snažíme dlouho a jsem smutná z toho, že to nejde - každá dostavená menzes ve mě budí hrozný pocity smutku, že zase nic. (Vím, že můžu být těhodná a menzes mít, ale prostě těhodná nejsem).

Doktor mi další testy nedělal, prostě mě jen prohlédl v ordinaci.
Nechci malovat čerta na zeď, ale taky nechci dalších x let řešit a snažit se.

Můžu do centra na asistovanou reprodukci sama, nebo pouze na žádanku lékaře?
Případně co Vám dělal doktor za testy, když jste nemohli otěhotnět, ale partner byl dle všeho OK?

Ptám se zde, protože trochu ztrácím důvěru v lékaře, který nijak nehledá řešení. Na druhou stranu, už jsem možná trochu přecitlivělá.

děkuji za Vaše odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

KamisB
Kelišová 6796 příspěvků 02.05.18 09:11

Rozhodně by měl alespoň nabrat krev na hormonální profil. Dělá se mezi 2-5. dc, a občas jej dělají ještě během ovulace aby se skutečně potvrdilo, že k ovulaci dochází.
Dominantní folikul na ultrazvuku ještě nezaručí, že k ovulaci skutečně došlo.

Do CARu není potřeba žádanka. Klidně bych si nějaký již vybrala a zajela na vstupní pohovor. V dnešní době již hned do umělého oplodnění netlačí a jsou schopni provést více vyšetření než klasický gynekolog.
Ale je potřeba prostě být rozhodnutí a domluvení s partnerem do čeho chcete a nechcete jít.
Je to vše docela stresující.

hodně štěstí

Jezelia
Kecalka 142 příspěvků 02.05.18 09:12

@eleanor25 Já to měla podobné, můj gynekolog to moc nehrotil, „jste ještě mladá“. Poslal mě akorát na krev - udělali nějaký základní hormonální profil, podle všeho ok. Manžela poslal na spermio a na urologii. Pak jsme jeden cyklus zkusili clostylbegyt, nevyšlo to, tak řekl, ať si dáme měsíc pauzu a další to zopakujeme. Došly mi nervy, protože jsem taky viděla, že se toho dá dělat víc. Vzala jsem telefon, objednala nás do CARu. Bez žádanky a nevadilo to v nejmenším. Do 14 dnů od telefonátu jsme byli na 1. schůzce, rok a 2 dny od první schůzky jsem porodila. ;)

Příspěvek upraven 02.05.18 v 09:17

barrbucha
Kecalka 390 příspěvků 02.05.18 09:14

Než na umělé oplodnění radši napřed zkuste inseminaci, co vím, tak dost lidem to pomohlo a kdyby šlo o mě, šla bych do nemocnice a ne do žádného soukromého centra.

Uživatel je onlineAnna85
Kecalka 295 příspěvků 02.05.18 09:15

Mne doktorka nedelala zadne testy, naopak dala mi rovnou hornony uplne zbytecne. Takze jsme pak po dalsich neuspesnych pokusech jeli sami do CARu a tam uz udelali vsechny potrebne testy. Taky jsme byli oba v podstate v poradku, takze jme zkusili IUI a druhá se povedla :). Takze ja bych doporucila se klidne hned objednat.

Aniga
Ukecaná baba ;) 1038 příspěvků 02.05.18 09:17

@eleanor25 ahoj, mne doktor na gynekologii rikal, ze po roce snazeni da doporuceni na spermiogram, ten dopadl dobre a tak jsme se meli snazit jeste na doporuceni genetiky tri mesice a pak s doporucenim se objednat na asistovanou reprudukci. Tam jsme se dostali tedy po cca 1,5 roce snazeni. Nenasli u mne ani u parnera zasadni problem, takze zkusili tam inseminace a stejne nic, takze jsme podstoupili ivf a vyslo to ns prvni pokus ;). Cely ten proces od prvni navstevy do otehotneni trval pul roku, takze jak se tam dostanete, kazdy mesic s tebou neco zacnou delat a miminko prijde brzy. Ve tvem pripade si vyberu centrum, kam chces chodit s zavolam si tam, zda potrebujete doporuceni nebo ne a pripadne jen zacolam na gynekologii, ze jste se takto rozhodli a at ti jej napise. Vim, jak je to ubijejici a nema cenu cekat na zazrak, zda miminko prijde prirozenou cestou 8o

terrka83
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 02.05.18 09:40

Já když jsem řekla gynekoložce, že se snažíme delší dobu, tak hned řekla, že manžel se má objednat na spermiogram a mě hned udělala hormonální profil. U manžela se zjistily horší výsledky, takže doktor v Caru (šla jsem tam s ním pro ty výsledky) si s námi hned promluvil, že zatím nasadíme nějaké vitamíny na zlepšení toho spermiogramu, poslal ho na urologické vyšetření, a za tři měsíce uděláme kontrolní spermiogram a podle toho budeme postupovat dále. Určitě do Caru můžeš bez doporučenky, můžeš tam chodit nezávisle na své gynekoložce. Taky hodně záleží, kolik je vám let, myslím že nás gynekoložka takhle rychle objednala i pro to, že je nám už přes třicet

eleanor25
Povídálka 25 příspěvků 02.05.18 10:04

@KamisB děkuji za informaci. Doktor mi právě žádný rozbor neudělal. Na tom se s ním domluvím, napsal mi jen nějaké hormonální prášky - prý to taky pomůže k otěhotnění a že se uvidíme za 3 mesíce. Z prášků mi bylo tak šoufl, že jsem je přestala brát a ještě mi rozhodili cyklus. Ten mam už zase pravidelný, jak půjdu na kontrolu tak mu o všem řeknu.

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2247 příspěvků 02.05.18 10:07

Nalehála bych na doktora. Někdy bývají laxní. Však oni nespěchají, že

eleanor25
Povídálka 25 příspěvků 02.05.18 10:08

@Jezelia přesně jak říkáš. Ono snažit se x let a nic. To je prostě neuvěřitelný boj s nervama a pak věřím, že to nejde už kvůli těm nervům. Chci tomu dát ještě cca půl roku max.rok - do té doby chci ale nějaké vyšetření od doktrora. Děkuji za informace.

eleanor25
Povídálka 25 příspěvků 02.05.18 10:09

@Anna85 taky jsem dostala hned hormony - bylo mi z nich neuvěřitelně zle a k ničemu nebyli. Mám je vysazené

Uživatel je onlineAnna85
Kecalka 295 příspěvků 02.05.18 10:12
@eleanor25 píše:
@Anna85 taky jsem dostala hned hormony - bylo mi z nich neuvěřitelně zle a k ničemu nebyli. Mám je vysazené

Clostyl? Ja pak dostala ty samy i v caru na stimulaci k iui, ale tam uz jsem byla hlidana a bylo to k necemu, ne jen tak od stolu recept a snazte se.
Jo a k ty zadance, dr mi ji dala, ale ja ji zapomnela doma a tam mi rekli, ze ji nosit nemusim, ze za to doktoři jen maji nejake benefity nebo co, ze jim prihraji pacienta. Takze vyslovene ji nepotrebujes. Ale mozna zalezi kam se objednas.

eleanor25
Povídálka 25 příspěvků 02.05.18 10:37
@Anna85 píše:
Clostyl? Ja pak dostala ty samy i v caru na stimulaci k iui, ale tam uz jsem byla hlidana a bylo to k necemu, ne jen tak od stolu recept a snazte se.
Jo a k ty zadance, dr mi ji dala, ale ja ji zapomnela doma a tam mi rekli, ze ji nosit nemusim, ze za to doktoři jen maji nejake benefity nebo co, ze jim prihraji pacienta. Takze vyslovene ji nepotrebujes. Ale mozna zalezi kam se objednas.

nene, jmenovalo se to jinak, ale ted si nevzpomenu. Mrknu doma a napíšu. Jen vím, že v letáku bylo psáno, že to jsou prášky na udržení plodu a často je berou ženy po potratu = nic takového jsem nikdy neměla.

Jezelia
Kecalka 142 příspěvků 02.05.18 11:52

@eleanor25 Možná utrogestan. Ono v CARu hned nemusíš jít do IVF, ale minimálně jsou to prostě odborníci, kteří ví, co všechno vyšetřit a znají to do hloubky. Tohle už jsem s mým doktorem vzdala, sice je dobrej na jiný věci, ale v tomhle moc přehled neměl. A na to, na co přišli v CARu, by on sám nepřišel. Stejně tak bych s mým obvoďákem neřešila třeba problémy se zuby, optiku atd.

eleanor25
Povídálka 25 příspěvků 02.05.18 12:31
@Jezelia píše:
@eleanor25 Možná utrogestan. Ono v CARu hned nemusíš jít do IVF, ale minimálně jsou to prostě odborníci, kteří ví, co všechno vyšetřit a znají to do hloubky. Tohle už jsem s mým doktorem vzdala, sice je dobrej na jiný věci, ale v tomhle moc přehled neměl. A na to, na co přišli v CARu, by on sám nepřišel. Stejně tak bych s mým obvoďákem neřešila třeba problémy se zuby, optiku atd.

Ahojky,

nene napsali mi GYNPRODYL. Předpokládám, že ale veškeré testy i když nebudu řešit IVF jsou placené. Což už za to stojí rozhodně i tak.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama