Když není s kým založit rodinu

Anonymní
1.4.21 23:48

Když není s kým založit rodinu

Ahoj. Zajímalo by mě, jestli je tu nějaká žena, která měla problém založit rodinu, protože zkrátka včas nenašla vhodného partnera. Jak žijete? „Pořídily“ jste si dítě samy? Nebo jste našly jiný smysl života? Jaký? Litujete něčeho? Ráda si přečtu zkušenosti ostatních.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
42
1.4.21 23:50

Ano, ovce Dolly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63070
2.4.21 07:51

Známá má místo děti chovnou stanici psů, druhá si našla dárce, chlap funguje jako otec, ale nejsou spolu jako partneři. Oba tak řešili právě to, že nechtějí vztah, ale dítě. A jsou v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
2.4.21 12:45
@Anonymní píše:
Ahoj. Zajímalo by mě, jestli je tu nějaká žena, která měla problém založit rodinu, protože zkrátka včas nenašla vhodného partnera. Jak žijete? „Pořídily“ jste si dítě samy? Nebo jste našly jiný smysl života? Jaký? Litujete něčeho? Ráda si přečtu zkušenosti ostatních.

Kolik Ti je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4123
2.4.21 13:50
@Anonymní píše:

Lepsi nez na silu plodit s nejakym nevhodnym volem a vodit jej za nos s jedinym cilem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 13:57
@Anonymní píše:

Zdravím, jedná se o průzkum nebo jsi v této situaci? Pokud jde o mě, pořád jsem čekala na vhodného partnera pro založení rodiny, nikdo se pořád neobjevoval, roky utíkaly jako voda a najednou mi je přes 40. Určitě nelituju, že jsem si dítě nepořídila sama, ale určitě lituju, že jsem nepotkala muže, se kterým bych ho měla.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 14:33
@Anonymní píše:
Zdravím, jedná se o průzkum nebo jsi v této situaci? Pokud jde o mě, pořád jsem čekala na vhodného partnera pro založení rodiny, nikdo se pořád neobjevoval, roky utíkaly jako voda a najednou mi je přes 40. Určitě nelituju, že jsem si dítě nepořídila sama, ale určitě lituju, že jsem nepotkala muže, se kterým bych ho měla.

Mám to stejně a lituju, že jsem jednak nepotkala vhodného partnera a jednak, že jsem nebyla natolik sobecká, abych si dítě pořídila sama. Se svou bezdětností nejsem smířená.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 14:59

Kamarádka si pořídila dítě sama. Ale jedno už měla a byla rozvedená a chtěla ještě jedno. Nedokážu posoudit, jak bych se zachovala já, nikdy jsem v situaci, že bych byla bez partnera, nebyla. Ale já věřím, že každý má svůj vhodný protějšek a pokud by se mi nedařilo potkat někoho v běžných situacích, šla bych na seznamku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 15:01
@Anonymní píše:
Mám to stejně a lituju, že jsem jednak nepotkala vhodného partnera a jednak, že jsem nebyla natolik sobecká, abych si dítě pořídila sama. Se svou bezdětností nejsem smířená.

A co být maminkou jiným dětem?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 17:37
@Anonymní píše:

To mě mrzí, naprosto přesně rozumím. Já ještě nejsem smířená a v koutku doufám, že se jednou ještě dočkám.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 17:41
@Anonymní píše:
A co být maminkou jiným dětem?

Píšu jenom za sebe - to ne, já cizí děti nemám ráda, po letech čekání na vlastní jsem si k cizím dětem vytvořila odstup až lehký odpor.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 21:54
@Anonymní píše:

Já, no jak pak zijes, to je vec, se kterou se tezko srovnavas a trva to leta. Jinak poridit si dite sama muzes zkusit, ale taky se to nemusi podarit. Jestli neceho lituji, tak kazdy den toho, ze to dite nemam. Rodina a deti je podle me to nejdulezitejsi, takze co ti to muze nahradit, jestli jsi rodinny typ, tak asi nic.Ja to beru jako svoje zivotni selhani, i kdyz na to musi byt dva.Jak ti tu nekdo radi cizi deti, tak asi si tim neprosel.Ze ja mam deti hodne rada, ale tim ze je nemam a boli me to, se u me stridaji obdobi, kdy mezi nima proste byt nemuzu. Casem asi nezbyde nez se nejak vyrovnat,smirit.Ja si poridila psa.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 08:41
@Anonymní píše:
Já, no jak pak zijes, to je vec, se kterou se tezko srovnavas a trva to leta. Jinak poridit si dite sama muzes zkusit, ale taky se to nemusi podarit. Jestli neceho lituji, tak kazdy den toho, ze to dite nemam. Rodina a deti je podle me to nejdulezitejsi, takze co ti to muze nahradit, jestli jsi rodinny typ, tak asi nic.Ja to beru jako svoje zivotni selhani, i kdyz na to musi byt dva.Jak ti tu nekdo radi cizi deti, tak asi si tim neprosel.Ze ja mam deti hodne rada, ale tim ze je nemam a boli me to, se u me stridaji obdobi, kdy mezi nima proste byt nemuzu. Casem asi nezbyde nez se nejak vyrovnat,smirit.Ja si poridila psa.

Já zase kočky. V mém okolí vrstevnice i kamarádky mají rodiny a děti, nemají čas na bezdětnou, sama nic podnikat nechci a teď to ani nejde. Seznamku jsem párkrát zkusila a už nikdy. Ten můj život je takový…no osamělý.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 09:45
@Anonymní píše:
Já zase kočky. V mém okolí vrstevnice i kamarádky mají rodiny a děti, nemají čas na bezdětnou, sama nic podnikat nechci a teď to ani nejde. Seznamku jsem párkrát zkusila a už nikdy. Ten můj život je takový…no osamělý.

Na ty seznamky musi byt zaludek a hrosi kuze, je tam spousta exotu, ale ja tam nakonec nasla chlapa a ted jsme spolu, paradoxne prvni chlap v mym zivote, co by se mnou deti chtel, ale uz to nejde. Jeste to nevzdavej :hug:.Nemuzu rict, ze mam spatny zivot, ale ty deti hodne chybi a hlavne je to vsude kolem me, ze se clovek furt diva na to, jak vsichni ostatni maj. Mam jednu kamaradku co taky zustala bezdetna, ta se s tim vyrovnala az po 15 letech.Taky nevim co s tim. Hlavne nesnasim, kdyz mi chce nekdo radit, at si vezmu cizi dite atd, ty lidi o tom vetsinou absolutne nic nevi, uz je nam hodne let a na miminko bysme stejne nemeli narok, navic to trva leta.Pak takovi chytraci, proc jsem nesla na umele(davno to mam neuspesne za sebou).Ted uz jsem tak stara, ze uz mi to nikdo neplaca o hlavu, stejne nesnasim dotazy proc nemam deti. Sama budu nejradsi az se s tim nejak vyrovnam, tohle je podle me nejhorsi pro zenskou co deti vzdy chtela, ze je nema.To ze si ma najit jiny smysl zivota vetsinou radi ti co deti maji, podle me vubec nevi o cem mluvi. Svoje deti by za nic nevymenili. :nevim:.Ale zvirata jsou fajn, ty pomahaji, kdyz mam lepsi obdobi pomaham s detma kamaradkam.Deti me maj rady a ja je taky, ale jak uz jsem psala, jsou obdobi kdy vedle sebe nemuzu mit male deti, protoze mi to desne depta.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 10:03

Nezdá se to, ale i když chlap může mít dítě kdykoliv, tak to taky není tak snadné. U ženy je omezení daleko větší, to je jasné. Ale ono s věkem taky ubývají síly, člověk chce mít svůj klid, nastupují zdravotní problémy,… Ať jde o chlapa, nebo ženu.
Jako chlap to mám vlastně podobě. Taky jsem toužil po rodině, ale slýchával jsem, ještě rok, tenhle rok je blbý, tak příští,… No, vím, že třeba před deseti lety jsem měl na dítě mnohem víc energie. Trochu jsem to zazdil, tím, že jsem v takovém vztahu vydržel, že jsem třeba nehledal někoho, kdo taky chce děti. Ale takový je život, no…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat