Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
Holky chci se zeptat, začlo mě asi před 3 dnima bolet jako při MS trvá to chvilinku pak nic a za pár hodin třeba zase…a malá byla dost živá a čilá a poslední dny mi přijde trochu lenivá…mám se čeho bát nebo to souvisí s tím jak se vše připravuje a malá má méně místa?
@ikyki Tvrdne ti u toho břicho? V kolikátém týdnu přesně jsi??
A jinak s tou profilovkou…inspirovala jsi mě ![]()
@ivodička Tak já nevím co je tvrdne břicho mám ho tvrdý ustavičně takový vypnutý, jo přesně napnutý- přesně jsem 33tt neukončený, cejtím se fakt děsně…sotva funím, vše mě bolí…
@ikyki A bude hůř…
On ten poslední trimestr je náročný…
Jinak v tvém pokročilém těhotenství se už tyto bolesti dají přiřadit i k poslíčkům, taková bolest jako silnější menstruace, trvá chvíli, není to nijak pravidelné. Jak miminko klesá, tak tlačí už na čípek… To tvrdnutí břicha poznáš hned
To se nedá přehlédnout, prostě ti totálně ztvrdne břicho ![]()
A s těmi pohyby, ono to mimi už vážně přichází o místo, takže už tam nemůže dělat kotrmelce, jako dřív
Doufám, že je hlavičkou dolů, za chvíli by se už neotočilo…
@ivodička jojo hlavičkou dolů už je od 28tt…asi to teď víc prožívám kromě začátečních nevolnosti mi totiž celý těhotenství nic nebylo…
@ikyki No jo, on nejlepší a nejhezčí je stejně druhý trimestr, první stojí za prd, člověku je furt blbě a furt se bojí, aby bylo vše v pořádku. A ten poslední, to už je pak pěknej záhul
Já u druhého měla poslíčky dost brzy, byla jsem přesvědčená, že to nemůžu do termínu vydržet, nakonec týden před termínem jsem už i sekala trávník(kolemjdoucí se na mě dívali jak na blázna)…a ono nic. Nakonec mi až v den termínu praskla voda
To už jsem nemohla ani chodit, byla jsem tlustá oteklá funící lokomotiva… ![]()
@ivodička No po tom 36 tt kdy už je mimi hotové taky budu dělat vše pro uspíšení tohle totiž až do 40tt trpět nechci ![]()
@ikyki Nechci ti kazit radost, ale já se snažila u prvního všemi možnými zbůsoby(vymalovala jsem i celou ložnici) a porodila jsem 2 dny po termínu, první děcko se ve většině případů rodí v termínech, nebo přenáší ![]()
@ivodička No tak to ti teda díky
tohle přesně jsem chtěla slyšet
a co se tak proto dělá? sklenička červenýho se taky může?
@ikyki Ta je dobrá na krvinky, tu mi gyndař doporučil pít ob den… ale k porodu to nijak nepomohlo ![]()
@ivodička Sem z toho bubnu fat na nervy…už se nemůžu dočkat až se vrhnu po šesti nedělí na hubnutí fakt si přijdu jak velryba
![]()
Jak byli ženy a muži spokojení s lékařskou péčí?
Narodilo se vytoužené miminko? Přečtěte si hodnocení všech českých center asistované reprodukce nebo přidejte vlastní.