Kolik alkoholu je už moc? :)

Anonymní
11.1.21 23:14

Kolik alkoholu je uz moc?:)

Ahoj holky, pisu pod anonymem, protoze chci byt maximalne otevrena :)

Jsem uplne normalni holka se slusnou, narocnejsi praci, ktera me ale moc bavi. Musim hodne premyslet hlavou.

Po praci si rada dam nejaky alkohol, ale ve velmi malem mnozstvi, napriklad jedno pivo (idealne pouze Plzen, neberu vse:)), nebo treba panaka Becherovky s ledem na ucucavani.

Stav opitosti je mi silne neprijemny, nechlastam po hospodach (tyhle roky mam za sebou), nesnasim kocoviny, moje maximum jsou tri piva nebo vina. Vic se opiju maximalne jedno za dva az tri mesice.

Nicmene - uz mi par lidi reklo, ze “alkoholismus” je uz to, ze si clovek rad dava pravidelne sklenku.(nikoli lahev!:))

Muze mit clovek realne nabeh na alkoholismus, kdyz si da pravidelne pivo denne vecer po praci (klidne i dve), treba petkrat v tydnu? :mrgreen:

Necitim se tak :lol: prijde mi, ze jako si nekdo da popcorn u telky, tak si ja ke knizce otevru pivo :lol:

Diky vsem za nazory! :P

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20045
11.1.21 23:32

Alkoholik opravdu nejsi. Aby jsi byla alkoholik, tak musíš splňovat daleko, daleko více. Vždyť si definici alkoholika vyhledej, tuším, že Nešpor má sestavený žebříček, kdy už se člověk stává alkoholikem. Dát si denně jednoho panáka nebo pivo je v pohodě. Dát si denně lahev vína nebo pulčana vodky, to už problém je. U nás v provinciích si lidi otevřou pivo denně, dělají to celý život a alkoholici z nich nejsou, takže klid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
11.1.21 23:32

Problém by byl, kdybys měla bez alkoholu absťáky a nemohla bez toho vydržet.

Problém by byl, kdyby ses opíjela do bezvědomí, opilá řídila a tak.

Sklenka kvalitního pití je potěšení a ne problém. 💚

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 23:35

Dik holky, to jste me uklidnily :D Presne tak, ja si dam spis jako dobre pivo, Becherovku, nebo Tatransky caj, tyhle veci fakt mam rada chutove. O Vanocich vajecnak :D Proste mam takovy zvyk. :D Ale kdyz si to nedam, nevadi. Mam chute, jasne, jako kdyz zrovna nemas doma cokosku a jak naschval by sis fakt dala :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
20045
11.1.21 23:39
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 23:43
@Janli píše:
https://www.priznaky-projevy.cz/…evy-symptomy

Dekuju, to jsem jeste necetla a uklidnilo me, ze splnuji realne jen jeden bod :lol:
Diky! :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
20045
11.1.21 23:55
@Anonymní píše:
Dekuju, to jsem jeste necetla a uklidnilo me, ze splnuji realne jen jeden bod :lol:
Diky! :palec:

Myslíš ten, že si pití omlouváš… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18653
11.1.21 23:55

@Awika Ale já myslím, že „opíjení do bezvědomí“ je právě ten důvod, proč je chlast u nás tak tolerovanej. A opravdu znám hooodne alkoholiků, který jsem v bezvědomí nikdy neviděla. Já myslím, že problém začíná tehdy, kdy alkohol dostává přednost před čímkoliv jiným, a množství už není až tak důležitý. Samozřejmě se nebavím o klasických alpách. Ale když někdo jede třeba setrvačností proto, aby si večer dal svý 2 kousky(jedno čeho), a není schopen udělat výjimku z jakéhokoliv důvodu a v podstatě ho jiný program obtěžuje, tak to už je taky závislost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
11.1.21 23:58
@Janli píše:
Myslíš ten, že si pití omlouváš… :mrgreen:

To ani ne, ja si nedelam o piti zadne iluze prave, ani moc nemam snahu to omlouvat :D Pokud neni omlouva ze mi to chutna :lol:
Spis ten nutkavy raz, ale i to s hodne velkou rezervou, spis je to zvyk :P Kdy proste skoncim v praci a tesim se na to :lol: Ne uplne kazdy den, ale kdyz mam v lednici zrovna pivo nebo neco co mi chutna, tak jo :D

Dobre jsem se odkryla! :lol: ok, jsem Galitea a nejsem alkoholik (asi) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20045
12.1.21 00:12
@Galitea píše:
To ani ne, ja si nedelam o piti zadne iluze prave, ani moc nemam snahu to omlouvat :D Pokud neni omlouva ze mi to chutna :lol:
Spis ten nutkavy raz, ale i to s hodne velkou rezervou, spis je to zvyk :P Kdy proste skoncim v praci a tesim se na to :lol: Ne uplne kazdy den, ale kdyz mam v lednici zrovna pivo nebo neco co mi chutna, tak jo :DDobre jsem se odkryla! :lol: ok, jsem Galitea a nejsem alkoholik (asi) :lol:

Já tě podpořím, taky si ráda dám panáčka nebo sklenici vína a v létě pivo denně. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
12.1.21 00:14
@Janli píše:
Já tě podpořím, taky si ráda dám panáčka nebo sklenici vína a v létě pivo denně. ;)

Dik! Mne rozhodne nechutna vse, furt si rikam, ze asi kdyby mi slo jen o alkohol, asi bych pila cokoli, ale ja jsem mlsoun :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 00:15

Nemyslím si, že bys byla alkoholik. :mrgreen: Pokud tím neničíš život sobě nebo ostatním a nejsi pro nikoho, ani pro sebe, nebezpečná, tak to osobně nepovažuji za alkoholismus. Kdybys měla abstaky a nevydržela to bez toho, to by asi byla jiná. :)
Mám zkušenost s tchýní. Nemá v sobě vyřešenou minulost (jednu věc z toho se nedivím, jsou věci se kterýma se srovnat nedá), je nemocná, nikdo neví co vlastně. Je už rok doma na neschopence a utratila za chlast úspory co měli doma schované. Chlast si schovávala do stupaček. Tchán to nacházel a vylejval. Dostala ultimátum. Teď se trochu srovnala, bojím se, že ne na dlouho. Tohle já považuji za alkoholismus.

• Citovat
  • Nahlásit
24007
12.1.21 03:07

Půjdu proti proudu. Za mě máš slušně nakročeno. Omlouvat se tím, že si dáš jednu skleničku, nebo dvě pivka už je známka závislosti. Nemluvě o tom, že se a to těšíš. To není dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4003
12.1.21 04:11
@arada píše:
Půjdu proti proudu. Za mě máš slušně nakročeno. Omlouvat se tím, že si dáš jednu skleničku, nebo dvě pivka už je známka závislosti. Nemluvě o tom, že se a to těšíš. To není dobře.

Souhlasim. Takhle to začíná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49458
12.1.21 05:02

Nakročeno mít budeš. Zkus si vydržet 14 dnů, měsíc, bez alkoholu a uvidíš, jak se budeš cítit. Pokud ti to bude chybět, tak problém máš.
A tedy i mně tam děsí ta věžička, že máš potřebu se opít jednou za dva až tři měsíce. To nepůsobí moc dobře :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat