Kolo, koloběžka , inline bruslení, běh, plávaní, chůze?

90
23.2.20 16:16

Kolo, koloběžka , inline bruslení, běh, plávaní, chůze?

Ahojte, holky.
Včera jsem byla se švagrovou na kafé.
A řeč přišla na hubnutí. Švagrová si myslí, že nejlepší z výše jmenovaný,, sportů" na hubnutí a celkově na posílení těla, je chůze.
Samozřejmě bereme v potaz vyvážený jídelníček.
Dejme tomu, že by žena (72kg,169 cm) provozovala některý z těhle sportů 3× týdně, po dobu min. 1h a ve správné tepové frekvenci.

Já bych si zvolila asi koloběžku.
Přijde mi, že při jízdě opravdu posiluje celé tělo. Na rozdíl třeba od kola.

Každý sport je určitě lepší, než ležet doma u TV.
Co myslíte Vy? Kterým sportem se nejvíce hubne (nebo alespoň posiluje tělo) a kdy jsou viditelné první výsledky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17582
23.2.20 16:23

Ono každé je na něco jiného, když to vezmu třeba u sebe, tak plavání mám spíš na uvolnění těla, kolo je takový relax a zabiracka jenom na nohy, u takových inlinu se zapotim asi nejvic, chůzi už ani jako sport neberu (kdybych měla nějak hodně hubnout chůzí tak už sem průhledná :D)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13665
23.2.20 16:27

Ideální je chůze jako základ (tak 10-15 000 kroků denně) + něco dalšího tak 3 krát týdně.

Zároveň je fajn činnosti střídat, aby se tělo neuvrhlo do stereotypu.

A je jedno hledat co je nejefektinvější - prostě potřebuješ něco dělat a to pravidelně, dlouhodobě a aby tě to bavilo.

Je mnohem lepší dělat něco, i když ne dokonale, než nic a čekat na perfektní moment.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
23.2.20 16:39

No, já teda koloběžce poznám na první pohled - kulhají na jednu nohu, zpočátku lehce, ale je to tam (ale já se pohybem celkem zabývám, tak na to mám vycvičené oko). Takže střídat nohy, a nepodcenit techniku. U té chůze toho člověk nejmíň zkazí (pochopitelně je taky pravda, že hromada lidí různě šmajdá, ale jsou na to zvyklí, tak si u toho moc neublíží). Plavání by bylo the best, kdyby nebylo v chloru. Běh - opět to chce zvládnout techniku. Za mě nejlepší chůze a bruslení. Výsledky jsou vidět vždycky, hlavně nepodcenit přípravu, strečink atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12887
23.2.20 17:14

Ja bych rekla že běh. Teda za mne. Kolo a plavání beru jako relax. Kolobezka mě nebaví, to střídání nohou je otrava, na bruslích nejezdím. Chůzi mam kazdy den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90
23.2.20 17:36
@Kriss Tina píše:
Ono každé je na něco jiného, když to vezmu třeba u sebe, tak plavání mám spíš na uvolnění těla, kolo je takový relax a zabiracka jenom na nohy, u takových inlinu se zapotim asi nejvic, chůzi už ani jako sport neberu (kdybych měla nějak hodně hubnout chůzí tak už sem průhledná :D)

S tou chůzí máš naprostou pravdu.
Taky jsem před těhotenstvím chodila hodně(20 - 25 000 kroků denně), ale moc se to na postavě neprojevilo. A to nebylo žádné vycházkové tempo.
Teď dělám nordic walking, to mi přijde účinnější, než obyčejná chůze.
A taky koloběžka.
Vloni jsem během 3 měsíců koloběžkováním a úpravou jídelníčku dala dolů 10 kg.
(Ve zkouškovém jsem si ráda smlsla:grin:).

Plavání je super na kondičku a očistec hlavy, ale na hubnutí asi moc ne.

Brusle jsou fajn, ale zrovna u nás není žádná pořádná cyklostezka a na silnici musím pořád uhýbat autům, protože dle nich tam zřejmě namám co dělat.

Příspěvek upraven 23.02.20 v 18:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90
23.2.20 17:40
@lachtanice86 píše:
Ja bych rekla že běh. Teda za mne. Kolo a plavání beru jako relax. Kolobezka mě nebaví, to střídání nohou je otrava, na bruslích nejezdím. Chůzi mam kazdy den

Běhání mě vždycky hrozně lákalo, ale i když se řídím všemi doporučeními, je mi při běhu blbě.
Ale je to určitě taky super způsob, jak být v kondici a možná i zhubnout.

:wink: :wink: :wink:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5996
23.2.20 17:43

@Trish123
A co takhle návštěva fitness? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90
23.2.20 18:56

Fitko je určitě dobrá volba, ale ne všechny ženy se chtějí ukazovat. :wink:
Já jsem dříve chodívala do fitka hodně, to až teď jsem to nějak omezila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90
23.2.20 18:58

Někde jsem četla, že hodinou boxu se spálí hodně kalorií. :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu