Konec mateřské a nové těhotenstvi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lenna94
Nováček 1 příspěvek 23.07.19 18:25
Konec mateřské a nové těhotenstvi

Ahoj, chtěla bych se zeptat příští rok v červnu mi končí mateřská dovolená a chceme hned další mimco. Chtěla jsem se zeptat jak je to pak s penězi když půjdu marodit když mám smlouvu na dobu neurčitou. Budu něco dostávat než nastoupím na mateřskou znova?

Reakce:
PenelopaW
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 4 inzeráty 23.07.19 18:33

Příští rok Ti spíše končí rodičovská dovolená, ne? Pobíráš rodičovský příspěvek?

Po ukončení první rodičovské jsem navazovala dalším dítětem a klasicky jsem začala pobírat mateřskou. Pokud stihnete počít „tak akorát“, do práce se nevracíš a 6 týdnů před plánovaným termínem porodu nastoupíš znovu na mateřskou (po jejímž uplynutí opět můžeš čerpat rodičovskou dovolenou). Jen pozor, jak to pak vyjde s porodem, kdyby se Ti měl krýt termín nástupu na MD ještě s rodičákem za první dítě, tak je vhodné co nejdříve požádat o změnu ukončení rodičovského příspěvku, aby sis dovybrala chybějící částku. Nelze zároveň pobírat rodičák i mateřskou.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 23.07.19 18:43
@Lenna94 píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat příští rok v červnu mi končí mateřská dovolená a chceme hned další mimco. Chtěla jsem se zeptat jak je to pak s penězi když půjdu marodit když mám smlouvu na dobu neurčitou. Budu něco dostávat než nastoupím na mateřskou znova?

Urcite vam nekonci materska dovolena. Mate popletene pojmy. Konci vam max rodicovska dovolena. Marodit pak muzete leda tehdy kdyz nastoupite zpet do prace. Behem „rodicaku“ marodit nemuzete. A vsechno zalezi kdy to vsechno chcete stihnout. Nepisete zadny terminy, tak se neda radit.

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 6642 příspěvků 23.07.19 19:52

Pokud budeš mít zdravotní důvod, tak lékař klidně může vypsat PN a po skončení rodičovské dovolené můžeš pobírat náhradu mzdy a nemocenskou.

Váš příspěvek
Reklama