Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@unuděná píše: Více
Ty tady vypisuješ příklady, které se sebevědomým člověkem nic neudělají
Většinou se ale při podezření jedná o znatelnou změnu v chování, která trvá třeba několik měsíců - vyhýbání se intimitě a aktivitám, schovávání mobilu, pravidelné pozdní příchody atp. Jestli by sis ty hrála na hrdinku a nepátrala po možné příčině, případně od partnera rovnou nekompromisně odešla, pokud by se choval „jen“ takto nestandardně, tak to klobouček. Ale mám dojem, že sama s tím zkušenosti nemáš
Určitě tímto nechci normalizovat slídění v mobilech a jinde, protože je to samozřejmě narušení důvěry a nic k chlubení to není, ale dost žen právě s tou svou slepou důvěrou moc daleko nepochodilo a nakonec byly rády, že se k tomu uchýlily, protože pak aspoň měly jistotu a neměly „jen“ blbý pocit - který někdy může být jen pocitem kvůli shodě blbých okolností. Prostě někdo tu červenou pilulku chce a někdo zase vezme modrou, i když třeba tuší
To je asi každého volba, jak se svými pocity naloží.
@WhiteCrow píše: Více
Samozřejmě, že kdyby se mi chlap několik měsíců vyhýbal, odmítal intimity, společné aktivity, schovával si mobil a byl pořád v trapu a ODMÍTAL se mnou mluvit a řešit to, tak se s ním rozejdu
Protože i kdybych v tom telefonu nic nenašla, spokojená nebudu a nic to přece nevyřeší!
Osobně bych se na sebe nemohla podívat do zrcadla, kdybych chlapovi šla slídit do telefonu. Jsou věci, které jsou pro mě NO GO a toto je jedna z nich, stejně jako bych třeba nikdy nešlapala chodník, i kdybych neměla co do pusy.
A mimochodem, když mu tam vlezeš a něco najdeš, stejně se to obrátí proti tobě. Tedy ten nevěrník to obrátí proti tobě a nakonec budeš postavená do pozice, že tys ten vztah zničila svou nedůvěrou a šmíráctvím. To se opravdu raději rozejdu proto, že už si nerozumíme, netrávíme spolu čas, nemám v něj důvěru. Na to nic říct nemůže ![]()
@Anonymní píše: Více
Kontrola jen tak pro jistotu je odporná představa a nikdy mě to ani zlomek vteřiny nenapadlo. My ale před sebou nic netajíme a telefony si vzájemně půjčujeme, když je třeba. Mám i jeho heslo do e-mailu, ale nechodím tam. Jestli máš hodně silné podezření a jde v podstatě jen o potvrzení jistoty a získání důkazu (ne preventivní kontrolu, jestli je všechno ok), tak asi se to pochopit dá
Prolhaný nevěrník se těžko může dovolávat práva na soukromí a být uražen za nedůvěru. Ale jak píše Unuděná. Záleží na tom, jaký máte vztah. Pokud stojí za pendrek a není možná náprava, je asi fuk, jestli někoho má nebo ne. Stejně by to znamenalo rozchod.
@unuděná píše: Více
Názor nějakého nevěrníka by mě v tu chvíli fakt zajímal ![]()
@WhiteCrow píše: Více
Nemusel, a přesto by tě to hlodalo, co by na tebe nakydal. Takové to typické „kdybys nebyla taková stíhačka, nemusel bych utíkat k ní“ abla bla. To jsou kecy, které ti v hlavě zůstanou zaryté pěkně dlouho, ačkoli si racionálně řekneš, že je to nesmysl a chyba je na jeho straně. Je to cílená manipulace prostě ![]()
@unuděná píše: Více
Já s tebou souhlasím. Pokud se ke mně partner chová hezky, nemám důvod cokoliv kontrolovat. A pokud se dlouhodobě chová jako tydýt, může mi být jedno, je- to proto, že mě už nemá rád, nebo je v tom jiná. Výsledek je (pro mě) stejný.
@unuděná píše: Více
v tomhle připadá to je jasný…ale většinou tam ty signály jsou, ale nechová se uplne takhle viditelné jako blbec
Takže bys nechtěla vedet, co se opravdu deje?
@Venetia píše: Více
Já bych se ho normálně zeptala, co se děje. Protože to se tak ve vztazích dělá, že se mluví. A reagovala podle toho, jak by se k našemu problému postavil.
Ale to bys asi musela dát nějaký konkrétní příklad, co ti přijde jako náznaky a signály. Já vždy u mužů prostě koukala na to, jak se chovají ke mě a zda mi to vyhovuje. Pokud ne, řeším tu konkrétní věc, co mi vadí („teď děláš příliš přesčasů, už spolu skoro nejsme“, „proč ses mi neozval, že se zdržíš v práci?“ „mohl bys v našem společném čase odložit ten telefon?“ apod.). Když je muž ochoten naslouchat a najít nějaký kompromis, jsem s tím v pohodě. No a pokud se ke mě chová hezky, prostě nepátrám ![]()
@unuděná píše: Více
no pokud něco kuje za tvými sady, tak se asi uprimne odpovědí nedočkas
považují za uplne zbytečnou akci, která produkuje jenom lhaní
@Venetia píše: Více
Nejde o to vymáčknout z něj pravdu
Jde o to vidět, jak reaguje na společný problém, na to, že jsem s něčím nespokojená, že mi něco vadí. Pokud to zametá pod koberec, zlehčuje, nebo odkýve a nic nemění, pak je jasné, že s takovým člověkem ve svazku být nechceš, ať už tě za zády podvádí nebo investuje do kryptoměny nebo ses mu prostě jen okoukala a už ho nebereš natolik, aby na vztahu pracoval
Pokud naopak své chování změní, snaží se a maká na vztahu, pak nevidím důvod pátrat po milence nebo čemkoli jiném.
@Venetia v jiné diskusi jsi tvrdila, že přímá komunikace funguje vždy a problém je tedy na straně lidí, kteří místo komunikace naznačují.
@Velryba černá píše: Více
no… nevim v jakem kontextu to bylo…naznacovani a lhaní je trochu rozdíl
@unuděná píše: Více
takhle ano…ale lepsi je, když mas i info co se deje a vidíš jak ti lze do oči…bez toho bys mu klidně mohla verit