Koupě psa a následné vrácení - dotaz

Napsat příspěvek
Velikost písma:
5866
11.2.18 12:26
@Mondousek píše:
Vy jste tak hrozně zlé, děláte jako by zakladatelka chtěla z toho psa udělat guláš. Porovnávat psa a dítě je úplně mimo a říkat těhotné ženě, která zřejmě má nějaké psychické problémy (jak psala trpí na úzkosti), že neměla otěhotnět a že baby box to jistí, je fakt nehoráznost. Pes z dvou dnů u zakladatelky mít psychické problémy jistě nebude, ale zakladatelka by se z této diskuze klidně mohla dostat do depresí, když jí tu plno moralistek dává najevo, že nebude dobrá matka, jen proto, že chce vrátit psa chovateli. Mě naopak přijde přijatelnější, když si hned uvědomí, že na to nemá (psychicky či fyzicky) a psa vrátí chovateli, než aby si psa nechala a on třeba strádal někde u boudy apod…takových majitelů nebude málo. Ona tomu psovi nijak neublížila, tak neubližujte ji prosím. Udělala chybu a snaží se jí napravit. Je mi jí líto a toto hromadné lynčování nechápu.

To je především zakladatelky hloupost, že si jako těhotná s úzkostnými stavy kupovala psa a po dvou dnech řeší, jestli jí za něj vrátí peníze :roll:. Osobně mi přijde horší to, že řeší to vrácení peněz, než to, že zjistila, že na pejska nemá sílu

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.18 12:34

@Mondousek Jsi hodná. Takových lidí, jako Ty, si vážím. Přeji ti vše dobré. Pejska jsem vrátila chovateli. Vysvětlila jsem mu celou situaci, byl rád.

  • Citovat
  • Upravit
12156
11.2.18 12:39
@Mondousek píše:
Vy jste tak hrozně zlé, děláte jako by zakladatelka chtěla z toho psa udělat guláš. Porovnávat psa a dítě je úplně mimo a říkat těhotné ženě, která zřejmě má nějaké psychické problémy (jak psala trpí na úzkosti), že neměla otěhotnět a že baby box to jistí, je fakt nehoráznost. Pes z dvou dnů u zakladatelky mít psychické problémy jistě nebude, ale zakladatelka by se z této diskuze klidně mohla dostat do depresí, když jí tu plno moralistek dává najevo, že nebude dobrá matka, jen proto, že chce vrátit psa chovateli. Mě naopak přijde přijatelnější, když si hned uvědomí, že na to nemá (psychicky či fyzicky) a psa vrátí chovateli, než aby si psa nechala a on třeba strádal někde u boudy apod…takových majitelů nebude málo. Ona tomu psovi nijak neublížila, tak neubližujte ji prosím. Udělala chybu a snaží se jí napravit. Je mi jí líto a toto hromadné lynčování nechápu.
:kytka: psala jsem neco podobneho. Uz jsem nereagovala, neb na tu tlupu tady nemam naladu. Jen te chci podporit, ze to vidim stejne a staveni zvirete na uroven cloveka je ujete a naopak ja si o kompetencich takovych lidi jako rodicu delam obavy.
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12156
11.2.18 12:40
@Anonymní píše:
@Mondousek Jsi hodná. Takových lidí, jako Ty, si vážím. Přeji ti vše dobré. Pejska jsem vrátila chovateli. Vysvětlila jsem mu celou situaci, byl rád.

Tak super. Pro tebe i psa. A jak jsem psala, zatim zadne zvire ;) venuje se sobe a pak mimcu a teprve pak event res psa :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53518
11.2.18 12:43
@Wani píše:
Souhlasím. Navíc tady dělá tragédii z toho, že pes ji skočil na záda a škrábnul ji a převhrnul květináč :roll:

A to vše za dva dny pobytu u ní… :,(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15599
11.2.18 12:43
@saadet píše: :kytka: psala jsem neco podobneho. Uz jsem nereagovala, neb na tu tlupu tady nemam naladu. Jen te chci podporit, ze to vidim stejne a staveni zvirete na uroven cloveka je ujete a naopak ja si o kompetencich takovych lidi jako rodicu delam obavy.

Já lituju lidi, kteří berou psa jako věc… věc, které se můžou kdykoli zbavit, když je přestane bavit. :poblion: nebo při prvním problému :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15599
11.2.18 12:44
@saadet píše:
Tak super. Pro tebe i psa. A jak jsem psala, zatim zadne zvire ;) venuje se sobe a pak mimcu a teprve pak event res psa :kytka:

Plyšového ale :roll: živého už rozhodně ne…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10030
11.2.18 12:50
@saadet píše: :kytka: psala jsem neco podobneho. Uz jsem nereagovala, neb na tu tlupu tady nemam naladu. Jen te chci podporit, ze to vidim stejne a staveni zvirete na uroven cloveka je ujete a naopak ja si o kompetencich takovych lidi jako rodicu delam obavy.

Ale to přece není nic o stavění na úroveň člověka (ani jsem si nevšimla, že by to tu někdo psal), ale jde o živého tvora, a tak má k němu přistupovat. Nejsou to boty.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15599
11.2.18 12:53
@Wani píše:
Ale to přece není nic o stavění na úroveň člověka (ani jsem si nevšimla, že by to tu někdo psal), ale jde o živého tvora, a tak má k němu přistupovat. Nejsou to boty.

Pro spoustu lidí ano :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10030
11.2.18 12:55
@Šmoulice píše:
Pro spoustu lidí ano :roll:

Nechapu, kdyby mela vysolit 7 tisic za boty, tak by nad tim premyslela asi delsi dobu, nez premyslela nad koupi psa.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
398
11.2.18 13:25

@saadet Já nad tím od včera přemýšlela, co se to tu vyrojilo za nenávistné komentáře (umocněné tím hromadným efektem a anonymitou) a prostě mi to nedalo nenapsat svůj názor. I za cenu, že to tu schytám. Ale vtáhnout se do hádek, které stejně nikam nepovedou nechci. Myslím, že se s holkami shodneme, že se neshodneme a dál svůj postoj obhajovat nechci. PS: Prosím pejskaře, aby si sbírali po svých miláčcích nadílky, aby naše dětičky do toho nemusely šlapat. :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10030
11.2.18 13:29
@Mondousek píše:
@saadet Já nad tím od včera přemýšlela, co se to tu vyrojilo za nenávistné komentáře (umocněné tím hromadným efektem a anonymitou) a prostě mi to nedalo nenapsat svůj názor. I za cenu, že to tu schytám. Ale vtáhnout se do hádek, které stejně nikam nepovedou nechci. Myslím, že se s holkami shodneme, že se neshodneme a dál svůj postoj obhajovat nechci. PS: Prosím pejskaře, aby si sbírali po svých miláčcích nadílky, aby naše dětičky do toho nemusely šlapat. :palec:
:think: MYslím, že zrovna zakladatelka je jednou z těch, kteří by nesbírali ;) Jinak v mém okolí (centrum velkého města) se nesbírači vyskytují velmi málo 8)
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34056
11.2.18 13:33
@Anonymní píše:
@Mondousek Jsi hodná. Takových lidí, jako Ty, si vážím. Přeji ti vše dobré. Pejska jsem vrátila chovateli. Vysvětlila jsem mu celou situaci, byl rád.

Takže jsi ho vrátila do CHS? Nebo člověku od kterého jsi ho koupila?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
398
11.2.18 13:33
@Anonymní píše:
@Mondousek Jsi hodná. Takových lidí, jako Ty, si vážím. Přeji ti vše dobré. Pejska jsem vrátila chovateli. Vysvětlila jsem mu celou situaci, byl rád.

To je moc dobře, že je pejsek zpět u chovatele. Napravila jsi chybu předchozího majitele, který ho měl rovnou vrátit a ne přeprodávat. Nic si z toho tady nedělej, určitě budeš fajn máma a nenech si nic namluvit. Holky by osobně určitě reagovaly shovívavěji než tady. Nikomu jsi neublížila, nikoho neokradla, chybovat je lidské a když to nemá žádné zlé následky jako tady, tak nemá smysl se trápit. Poučená určitě jsi. :kytka: A psa za věc nepovažuji.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
149530
11.2.18 13:34
@Šmoulice píše:
Plyšového ale :roll: živého už rozhodně ne…

Jo plyšového, to už tu během pár stran padlo mockrát. :roll: tak zjistila že na psa holt nemá no.
Psa mám, ale chápu že každý na to není.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný