Který typ popáleniny to je?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Semtex
Stálice 52 příspěvků 05.02.19 14:05
Který typ popáleniny to je?

Holky predevcirem jsem si popálila takovou tu jemnou kuzicku na předloktí o rozpálené víko od Remosky, proste jsem ho zvedla a omylem primackla ke druhé ruce :roll: tak by me zajímalo, co za typ popáleniny to je? Myslim který stupeň? Má to cca 5 cm x 1,5 cm, okraje jsou červené a vnitřek růžový, takový odstín jakoby doběla… a nebolí me to vůbec, ani o tom nevim,. a puchýř tam taky nemám.

Občas na te straně ruky jakoby vevnitř cítím takové divné pnutí od te doby, ale nevim, jestli to je tím, anebo z práce, zrovna v pondělí jsem měla těžší směnu :roll:

Šly byste s tím nekam, nebo nechaly být? Zatím s tím problém nemám, ale mám obavu, abych třeba neměla poskozeny nějaký nerv v ruce nebo tak něco…

Reakce:
smurfka
Vesmírná mluvilka 30271 příspěvků 05.02.19 14:07

řekla bych že tak první stupeň..
dcera měla druhý a třetí a vypadalo to teda hůře..

asi bych mazala doma..nic jiného ti stejně neudělají, než že ti předepíšou mastičky.. šla bych, až by to třeba opravdu bolelo, případně se ti tam dostala infekce atd ( zavaž to, nemělo by to být volné )

Tableta
Závislačka 4319 příspěvků 05.02.19 14:16

Dcera si popálila o víko Remosky lýtko. 4×1 bílý pásek. První den na chir. pohotovosti I.-II. stupeň, hned druhý den na popáleninách IIa.- IIb. Hojilo se to zhruba tři týdny. Chodily jsme na převaz každý druhý den. Musela nosit silikonový plátek a kompresní punčochu asi 3 - 4 měsíce od zahojení stroupku.

Remoska peče na 180°C. Mělas jet na pohotovost hned. Popálenina se totiž zhoršuje ještě asi 2 hodiny od popálení.
Informace pro laiky najdeš na tomto webu

Příspěvek upraven 05.02.19 v 14:20

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 05.02.19 14:18

Mně se teď popálil 7 letý syn o svíčku… několik hodin ledoval a stejně ho to bolelo, pnulo a prostě ječel jak tur. Naše úžasná paní na hlídání poradila namazat dětskou zubní pastou bez příchuti (u nás dětský Elmex)… a hned se mu ulevilo.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 05.02.19 14:54

1. stupeň

Fima
Nadpozemská drbna 29351 příspěvků 14 inzerátů 05.02.19 14:58

Tohle je II.B - III. stupeň. Skončilo to nekrektomií a transplantací.

Kriss Tina
Echt Kelišová 7506 příspěvků 05.02.19 15:18

To bude tak 2. stupeň, já bych nikam nejezdila (leda by se tak popalilo malé dítě), oni ti stejně řeknou mažte to, můžeš si na to dát hemagel, ten urychluje hojení. Popáleniny bolí, vetšinou ne hned, ale třeba až druhý den, zvlášť když se to místo vystavuje dalšímu teplu (stačí teplá voda při koupání a je to skoro nesnesitelné). Já si takle jednou přepálila prsty žehličkou na vlasy (měla asi 200°c), bolelo to pár dní, pak když sem to často máčela to jakoby zmokvalo a ta popalená část zmizela, udělala se mi tam taková jamka prostě do živého a pak strup a potom už se to normálně zahojilo, ale chvíli to trvalo.

tininas
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 05.02.19 15:44
@Semtex píše:
Holky predevcirem jsem si popálila takovou tu jemnou kuzicku na předloktí o rozpálené víko od Remosky, proste jsem ho zvedla a omylem primackla ke druhé ruce :roll: tak by me zajímalo, co za typ popáleniny to je? Myslim který stupeň? Má to cca 5 cm x 1,5 cm,okraje jsou červené a vnitřek růžový, takový odstín jakoby doběla… a nebolí me to vůbec, ani o tom nevim,. a puchýř tam taky nemám.

Občas na te straně ruky jakoby vevnitř cítím takové divné pnutí od te doby, ale nevim, jestli to je tím, anebo z práce, zrovna v pondělí jsem měla těžší směnu :roll:

Šly byste s tím nekam, nebo nechaly být? Zatím s tím problém nemám, ale mám obavu, abych třeba neměla poskozeny nějaký nerv v ruce nebo tak něco…

Ahoj.

Jediné co Tě můžu uklidnit, že pokud máš i popáleninu 3. stupně, takto malý rozměr (1,5×5 cm) smrtelný není, protože rozsah popáleniny není 15 % tělesného povrchu.

A pokud máš nějaké pochybnosti, tak zajdi k lékaři - někdy intuice, je víc než celé eMimino. :)

bjitka123
Kecalka 231 příspěvků 05.02.19 16:15

Zkusila bych se zeptat v lékárně na nějakou mast, my na to dávali jako první pomoc kalciovku. Kdyby se ti to nezdálo, tak zajdi. Syn měl něco podobného, chodili jsme na převazy 2 týdny, vystřídali jsme dvě masti. Taky jestli máš úrazové pojištění, tak by to mohl vidět lékař.

Jencus
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 05.02.19 16:21

Stupen 2 A

smurfka
Vesmírná mluvilka 30271 příspěvků 05.02.19 17:10

Namzat kalciovkou nebo hemagelem , zavazat a menit co dva dny, nekoupat. To same udelaji v nemocnici…jen jestli je pojisteni urazove tak je potreba navstivit dr. Jinak netreba..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 23:01

pokud to neboli, tak je to hlubsi 2a az 2b - je to tam prerusene, proto to neboli, bala bych se infekce, zasla bych k doktorce. dej foto. nejsem doktor, ale mam toho precteneho hodne, syn se oparil, proto anonym.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Atrej z Nekonečného příběhu po 35 letech: Všude tetování, ale pořád stejná tvář!

Fantasy film Nekonečný příběh svého času oslovil snad všechny generace: děti,... číst dále >

Láska jako byznys? Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem na vztahu pořádně vydělávají

Oba jsou skvělými herci, kteří jsou zárukou kvality a sledovanosti. Manželé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >