Léčení žárlivosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 19:53
Léčení žárlivosti

Ahoj, zajímalo by mě, jestli je tu mezi vámi někdo, kdo se vyléčil ze žárlivosti. Jak dlouho to trvalo a co vám otevřelo oči?
Jak bolestivé to bylo?
Děkuji

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 19:58

Držela jsem to v sobě 3 roky a nedávala téměř nic znát. Pak ta mrcha odešla pracovat jinam a mám konecně klid. Den, kdy dala výpověď byly moje druhé Vánoce. Pokud žárlíte neopodstatněně, tak pomůže jedině psychoterapie. Vlastní zájmy a sebeláska. A podle mě i seberozvoj. Když budete finančně nezávislá, spokojená s vlastní prací a okruhem přátel, budete v pohodě :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 20:09
@Anonymní píše:
Držela jsem to v sobě 3 roky a nedávala téměř nic znát. Pak ta mrcha odešla pracovat jinam a mám konecně klid. Den, kdy dala výpověď byly moje druhé Vánoce. Pokud žárlíte neopodstatněně, tak pomůže jedině psychoterapie. Vlastní zájmy a sebeláska. A podle mě i seberozvoj. Když budete finančně nezávislá, spokojená s vlastní prací a okruhem přátel, budete v pohodě :)

Nemám žádné přátele, na koníčky nemám čas.
Na psychoterapii jdu zítra poprvé, mám velký strach a neumím si ani představit, žít bez té kontroly.
Zároveň se za to ale nenávidím a chci s tím něco dělat. Jsem mrcha.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 20:17
@Anonymní píše:
Na psychoterapii jdu zítra poprvé, mám velký strach a neumím si ani představit, žít bez té kontroly.
Zároveň se za to ale nenávidím a chci s tím něco dělat. Jsem mrcha.

Tak máš na sobě hodně práce. Výsledkem bude, že se budeš mít ráda a budeš v životě šťastná. Za to to stojí. Zivot je fakt kratkej na to, abys ho prožila jako doposud. Držím palce!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 20:22

Děkuji, pro mě je momentálně důležitější, než mít se ráda to, aby mě přítel neopustil.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 20:24
@Anonymní píše:
Děkuji, pro mě je momentálně důležitější, než mít se ráda to, aby mě přítel neopustil.

To chapu. Ono to spolu ale souvisí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 20:58

A jak dlouho jste to léčila?

Ou
Echt Kelišová 8084 příspěvků 10.07.19 21:31

Žárlivost plyne z vnitřní nejistoty, z nevíry, že si člověk zaslouží být tím druhým přijímaný, že ho skutečně může milovat.

Zaměř se na sebepřijetí, sebevědomá, seberealizaci a přestaneš se užírat úzkostí, že tě určitě opustí s jinou.
@Anonymní píše:
Zároveň se za to ale nenávidím a chci s tím něco dělat. Jsem mrcha.

Tak pokud máš svůj život postavený jen na jedné vratké noze, totiž na tom, že máš partnera a všechno ostatní vlastně chybí, tak je ta sžírající nejistota a panika vcelku pochopitelná - je potřeba ten život proměnit.

Psychoterapie ten proces změny může dost usnadnit, ale je to dlouhodobá práce - pokud teď začneš a budeš chodit jednou týdně, tak někdy se dostanete přes první fázi, kdy si buduješ důvěru vůči terapeutovi/terapeutce a záklní orientaci v situaci. Ale za rok touhle dobou při dostatečné odvaze ke změnám ve svém životě a v systému jak uvažuješ o sobě a o světě můžeš být hodně jinde a daleko spokojenější.

Začni si psát deník - ne o tom, co se ti přes den stalo, ale o tom, co se ti honí hlavou - ideálně tak 10-15 minut před spaním, hezky rukou do pěkného sešitu, k tomu příjemnou hudbu a třeba i vinný střik. Vždycky v neděli projdi co si napsala za předchozí týden a nějak to shrň a okomentuj, sepiš si, co bys příští týden chtěla zkusit jinak, nebo čeho by ses chtěla držet. To samé pak udělej vždy jednou za měsíc a jednou a za rok.

Terapeutický proces to můžed dost urychlit.

A zkus se mrknout na tuhle knížku - mohla by tě insporovat.

https://www.kosmas.cz/…ejich-smysl/

Váš příspěvek
Reklama