Reklama

Lze nějak zvýraznit hlas?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.16 11:22
Lze nějak zvýraznit hlas?

Zkraje, omluva, že inko. Je to přece jen trapný dotaz.
Lze nějak zvýraznit hlas? Mám od přírody hlas alá tichá šedá myška, nemám tu sílu, když je někde větší hluk, tak „nejsem slyšet“, prostě tón mého hlasu zapadne, zahuhlá do toho všeobecného šumu lidského. Na nahrávkách mi můj hlas přijde jako dětský, v telefonu ho mám prý příjemný.
A protože budu potřebovat mluvit na veřejnosti, přemýšlím, dá-li se nějak hlas zvýraznit, lépe posadit barva (taky, když déle mluvím fakt nahlas, tak jsem unavená, ochraptělá, neudržím to), lépe vymodelovat vnímání toho hlasu. Pomohl by třeba kurz rétoriky? Pracuje se tam i s tímhle?
Uvítám názory a zkušenosti.
Anonym N.

Reklama

Reakce:

Majka13
Kecalka 448 příspěvků 30.12.16 11:31

Hlavně se nauč mluvit od bránice. Pokud se při hlasitém mluvení rychle unavíš, mluvíš špatně.

Já bývala taky myška, ale chtěla jsem dělá průvodkyni, takže jsem se naučila mluvit bez větší námahy právě od bránice. On pak je hlas takový zemitější a lépe zaplní prostor.

Kurz ti určitě pomůže, ale dá se to natrénovat i samostatně. Hlavně se nesnažit „přeřvat“ hlasivkami, to právě vůbec nefunguje. Akorát si je odvaříš.

meduzza
Echt Kelišová 8704 příspěvků 30.12.16 11:31
@Anonymní píše:
Zkraje, omluva, že inko. Je to přece jen trapný dotaz.
Lze nějak zvýraznit hlas? Mám od přírody hlas alá tichá šedá myška, nemám tu sílu, když je někde větší hluk, tak „nejsem slyšet“, prostě tón mého hlasu zapadne, zahuhlá do toho všeobecného šumu lidského. Na nahrávkách mi můj hlas přijde jako dětský, v telefonu ho mám prý příjemný.
A protože budu potřebovat mluvit na veřejnosti, přemýšlím, dá-li se nějak hlas zvýraznit, lépe posadit barva (taky, když déle mluvím fakt nahlas, tak jsem unavená, ochraptělá, neudržím to), lépe vymodelovat vnímání toho hlasu. Pomohl by třeba kurz rétoriky? Pracuje se tam i s tímhle?
Uvítám názory a zkušenosti.
Anonym N.

Určitě dá, najdi si třeba paní Alenu Špačkovou rétorika syté barvy . Napsala i knížky jak cvičit s hlasem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.16 11:43

Děkuju za tipy… Já cítím, že ten hlas musím tahat odjinud. Není na to někde nějaké video, že bych mrkla, jinak po knížce paní Špačkové se podívám, děkuju za tip!
 N.

meduzza
Echt Kelišová 8704 příspěvků 30.12.16 11:46
@Anonymní píše:
Děkuju za tipy… Já cítím, že ten hlas musím tahat odjinud. Není na to někde nějaké video, že bych mrkla, jinak po knížce paní Špačkové se podívám, děkuju za tip!
N.

https://www.google.cz/search?…

edit: videa jsou, teď ho nemůžu najít

Icestar
Závislačka 4168 příspěvků 1 inzerát 30.12.16 11:56

Zakladatelko, existuje celá řada různých dechových a hlasových cvičení. Chodila jsem na takový předmět dokonce i na vejšce v rámci pedagogického programu. Myslím, že by nebyl problém se na takový kurz přihlásit i externě. Určitě lze s hlasem pracovat a vypěstovat si silnější a plnější hlas, lepší intonaci a zvučnost. Část je i „v hlavě“, ovšem i na tom se dá pracovat. Držím palce :kytka:

Nabot
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 30.12.16 12:00

Zkus i trénovat brániční dýchání. Překvapivé množství lidí ho má mělké (zapojuje pouze horní část hrudního koše). Zmírníš tím i případný stres před veřejným projevem. Je možné to trénovat v rámci jógy; najdeš to i na netu.

Tamtama
Extra třída :D 11699 příspěvků 30.12.16 12:21

Co bych za takový hlas dala.. já jsem jak hlásná trouba, navíc mám hrozný ječák, takže mě nikdo nepřeslechne, ani když šeptám :mrgreen:

Ou
Závislačka 4995 příspěvků 30.12.16 12:23

Jasně - hledejte hlasového pedagoga - umí to lidé kteří studovali zpěv a nebo herectví, pokud to nenabízí ve vašem okolí jako kurzy, tak se ptejte na soukormé hodiny na místní ZUŠ. Mohli by to umět i logopedové.

Vřele (z vlastní zkušneoti) doporučuju zajet alespoň na základní seminář Ivy Vostárkové. Buď projděte internet, nebo jí napište, kdy má nejbližší kurz.
 https://www.podkridly.com/…-vostarkova/

Jé a v dubnu bude víkend o hlasu s Idou Kellarovou? Jestli mají ještě volno, ta to rozhodně chcete. Je úplně jedno, že to je o zpěvu, ten princip je stejnej.

http://seminare.maitrea.cz/ida-kelarova

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

S menopauzou přichází únava, návaly i zvýšené riziko vážných nemocí

Pouze třetina žen pociťuje nástup menopauzy jen odezněním menstruace. Zbylé... číst dále >

Reklama