Reklama

OSPOD Praha 1, kde najít?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 21:36
OSPOD Praha 1,kde najít?

Ahoj holky, chceme vzít do pěstounské péče už velkého chlapce ze širšího příbuzenstva, který zůstal vinou okolností sám. Okolnosti nechci rozebírat, je to smutné. Právně je vše připraveno, volala mi dnes sociální pracovnice z místa chlapcova bydliště. Mám se prý obrátit na OSPOD v místě bydliště a podat tam žádost, nejsem ještě v evidenci žadatelů. Googlila jsem, asi jsem trdlo, ale nemohu najít ODSPOD Praha 1.Pomůže prosím někdo? Hned bych to řešila. Na co se mám připravit? Chlapec k nám chce, sama jsem psycholog, pracovala jsem s dětmi v ústavech, ale s tímto nemám zkušenost. Sociální pracovnice říkala, že na OSPOD pak jejich instituce sama napíše, že mě prověřili a doporučí urychlení věci, chlapec se už blíží plnoletosti, proč by měl čekat. Rádi mu pomůžeme, dáme zázemí. Může mi prosím někdo poradit, kde je tedy příslušný OSPOD a co vše budu vyplňovat? Mám psych. vyšetření, řadu doporučení atd.,snaha je, aby chlapec měl u nás brzo zázemí. Děkuji!!! :* :srdce:

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 21:49

P. S.Mám tedy zajít na

Oddělení sociálně právní ochrany dětí Městská část Praha 1 Vodičkova, je to ono? Děkuji

Hadumi
Extra třída :D 13280 příspěvků 29.12.16 22:14

Osobně bych šla přímo na soud a podala si návrh na svěření dítěte do PP (návrh se podává dle TP dítěte, někdy se ale stane, že to soud postoupí soudu dle faktického bydliště dítěte).

Jestli je mezi Vámi a dítětem vztah, tak nevidím důvod jít na OSPOD a chtít být žadatelem o PP.

Jediným možným „problémem“ bych viděla, že pokud se dítě blíží zletilosti, tak nemusí PP vyjít, ale dala by se péče jiné fyzické osoby. Ještě mě tak napadá, že jestli se o chlapce nemá, kdo starat, tak podat návrh na předběžné opatření + k tomu návrh ve věci samé (viz první odstavec).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 23:37

@Hadumi dík

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama