Mám ho ráda a stejně myslím na rozchod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.18 17:18
Mám ho ráda a stejně myslím na rozchod

Ahoj, asi se jen potrebuju vypsat a tak vam popisi moji situaci. Za par dni mi bude 22 a pres rok mam pritele, se kterym jsem ale rok pred zacatkem naseho vztahu jen kamaradila, od zacatku jsem vedela, ze on by se mnou chtel chodit, ale popravde jsem mu rekla, ze neni muj typ a ze to nejspis neni dobry napad. K memu prekvapeni to vzal celkem v pohode a v podstate jsme si rok jen tak psali a povidali o vsem moznem, obcas jsme zasli na kafe…A ja po par mesicich zacala citit, ze cim vic ho poznavam, tim vic si dokazu predstavit s nim byt…na zacatku, kdyz jsem si rikala, ze to nepripada v uvahu me vlastne odradily uplne povrchni veci jako napriklad styl oblikani, je to hloupost nicmene je to neco ceho si na prvni pohled vsimnete…no, kazdopadne postupem te doby, kdy jsme si denne psali a prisel mi fajn jsem si rekla, ze to co me odrazovalo byly blbosti a nakonec to po roce psani dopadlo tak, ze jsme spolu zacali oficialne chodit… ten rok byl krasny, byli jsme oba zamilovani…ale posledni tyden, dva mam pocit jako uz bych nemela ty zamilovany brejle a najednou zacinam znova videt ty ac povrchni veci, ktery mi na zacatku vadily. Najednou uz mi zas prijde hrozny, ze kdyz jdeme mezi lidi nemuze si vzit dziny, ale zustane ve pro neho skvelych kostkatych domacich kalhotach, najednou mi zase vadi, ze se nemuze zajit ostrihat, ikdyz uz by to bylo potreba, ze se neoholi ani kdyz mu rikam, ze mi to jinak vadi atd. Vsechno jsou to asi hlouposti a ja si nemam jinak nac stezovat, jinak je hodnej, milej a ma me rad…ale obcas mam proste slabou chvilku, kdy si rikam, ze to nemam za potrebi…a vcera ( kdyz na nedelni obed k nam domu prisel oblecenej, jak kdyby lezel doma na gauci) me napadlo, ze by snad bylo lepsi se na to vykaslat…on se v tomhle nezmeni a ja se bojim, ze mne to poleze cim dal tim vic na nervy…moc dekuju, pokud jste docetli a vim, ze nemam zadny dotaz, ale kdyz mi napisete svuj nazor budu vam vdecna :srdce:

Reakce:
DanielaD
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 12.11.18 17:23

mluvila si s ním o tom všem?

Uživatel je onlineŠarlota4
Extra třída :D 10081 příspěvků 12.11.18 17:23

Ses povrchni jak prase, ale jako mas pravdu, ze saty delaj cloveka. Bud mu to na ferovku rekni, ze je to pro tebe neprekonatelnej problem nebo ho nech. Ale myslim, ze si jeste rada vzpomenes na banality, ktery ted resis.

jannina1
Závislačka 4179 příspěvků 12.11.18 17:27

Hele podle mě tohle není důvod k rozchodu.Jestli ho máš ráda snaž se ho zcivilizovat a trochu pomoci nakoupit pěkný hadry.Ty to necháváš na něm? Nechá si poradit? Taky je možný,že jsi se zkrátka odmilovala :nevim:

Ketris
Echt Kelišová 9571 příspěvků 12.11.18 17:28

A myslis, ze jiny chlap bude jiny? :mrgreen: Za ten cas si na tebe zvykne a bude zase delat co je mu pohodlne a prestane se pretvarovat.. at se ti to libi nebo ne ;)

Ou
Kelišová 5420 příspěvků 12.11.18 17:28

I vůči jemu je fér to neprotahovat jen tak proto, aby člověk nebyl sám. Zároveň to ale chce aby si měla odvahu mu umožnit se od tebe odpoutat a jít dál. Tedy skutečně se rozejít, jasně to říct a ideálně mu umožnit aby se na tebe hodně naštavl.

Jakmile se to budeš snažit uhrát tak, aby ty si nebyla za tu špatnou, aby nebyl naštvaný atak, tak se ve skutečnosti budete trápit mnohem víc, než pokud najdeš odvahu na jasný a definitivní rozchod.

Čistý ostrý řez bolí méně a hojí se lépe, než pomalé odtlučení tupou palicí.

Ou
Kelišová 5420 příspěvků 12.11.18 17:31
@jannina1 píše:
Hele podle mě tohle není důvod k rozchodu.Jestli ho máš ráda snaž se ho zcivilizovat a trochu pomoci nakoupit pěkný hadry.Ty to necháváš na něm? Nechá si poradit? Taky je možný,že jsi se zkrátka odmilovala :nevim:

Pokud někdo má jako cíl měnit svého partnera, tak je hlupák.

Pokud po druhém chce, aby ho miloval takovou jaký je, tak je opravdu velmi povýšenecké milovat hlavně to, že tám druhým můžu manipulovat. Protože co jiného je snaha nutit toho druhého, aby chodil tak, jak to vyhovuje tomu druhému, ne jemu samotnému.

Co kdyby po tobě chtěl aby si chodila jen v montérkách, protože to je to co ho bere?

lilith1
Ukecaná baba ;) 1518 příspěvků 12.11.18 17:42
@Anonymní píše:
Ahoj, asi se jen potrebuju vypsat a tak vam popisi moji situaci. Za par dni mi bude 22 a pres rok mam pritele, se kterym jsem ale rok pred zacatkem naseho vztahu jen kamaradila, od zacatku jsem vedela, ze on by se mnou chtel chodit, ale popravde jsem mu rekla, ze neni muj typ a ze to nejspis neni dobry napad. K memu prekvapeni to vzal celkem v pohode a v podstate jsme si rok jen tak psali a povidali o vsem moznem, obcas jsme zasli na kafe…A ja po par mesicich zacala citit, ze cim vic ho poznavam, tim vic si dokazu predstavit s nim byt…na zacatku, kdyz jsem si rikala, ze to nepripada v uvahu me vlastne odradily uplne povrchni veci jako napriklad styl oblikani, je to hloupost nicmene je to neco ceho si na prvni pohled vsimnete…no, kazdopadne postupem te doby, kdy jsme si denne psali a prisel mi fajn jsem si rekla, ze to co me odrazovalo byly blbosti a nakonec to po roce psani dopadlo tak, ze jsme spolu zacali oficialne chodit… ten rok byl krasny, byli jsme oba zamilovani…ale posledni tyden, dva mam pocit jako uz bych nemela ty zamilovany brejle a najednou zacinam znova videt ty ac povrchni veci, ktery mi na zacatku vadily. Najednou uz mi zas prijde hrozny, ze kdyz jdeme mezi lidi nemuze si vzit dziny, ale zustane ve pro neho skvelych kostkatych domacich kalhotach, najednou mi zase vadi, ze se nemuze zajit ostrihat, ikdyz uz by to bylo potreba, ze se neoholi ani kdyz mu rikam, ze mi to jinak vadi atd. Vsechno jsou to asi hlouposti a ja si nemam jinak nac stezovat, jinak je hodnej, milej a ma me rad…ale obcas mam proste slabou chvilku, kdy si rikam, ze to nemam za potrebi…a vcera ( kdyz na nedelni obed k nam domu prisel oblecenej, jak kdyby lezel doma na gauci) me napadlo, ze by snad bylo lepsi se na to vykaslat…on se v tomhle nezmeni a ja se bojim, ze mne to poleze cim dal tim vic na nervy…moc dekuju, pokud jste docetli a vim, ze nemam zadny dotaz, ale kdyz mi napisete svuj nazor budu vam vdecna :srdce:

Jdu proti vsem tady, ale me by to vadilo, kdyby pritel chodil jako vandra az tak, ze kdyby mu to bylo hodne proti mysli tak jdu o dum dale..sorry, ale taky chodim hezky oblecena,.upravena a vonava tak proc by partner mel byt jiny, kdyz chodime mezi lidi..

jannina1
Závislačka 4179 příspěvků 12.11.18 17:49
@Ou píše:
Pokud někdo má jako cíl měnit svého partnera, tak je hlupák.

Pokud po druhém chce, aby ho miloval takovou jaký je, tak je opravdu velmi povýšenecké milovat hlavně to, že tám druhým můžu manipulovat. Protože co jiného je snaha nutit toho druhého, aby chodil tak, jak to vyhovuje tomu druhému, ne jemu samotnému.

Co kdyby po tobě chtěl aby si chodila jen v montérkách, protože to je to co ho bere?

Psala jsem poradit.To není měnění osobnosti.Vycházím z toho,že většina chlapů je v oblečení bezradná a neví co si koupit na sebe.Někdy i rada pomůže a chlap je třeba i rád,když se přítelkyně zajímá. Není důvod to vidět tak negativně.
Rozhodně je to férovější,než přihlížet ,jak chlap chodí jak hastroš a dělat,že se mi to líbí.

Petra0009
Povídálka 33 příspěvků 12.11.18 17:49

Možná sis jen myslela, že jsi byla ten rok zamilovaná.. Nejsi s ním jen, aby jsi prostě nebyla sama?

Chytrak
Závislačka 2841 příspěvků 12.11.18 17:54

Jste kazdy uplne z jinyho testa. Tohleto nema zadnej smysl a cim driv to ukoncis, tim lip pro vsechny. Nejde o to, jestli to co resis je povrchni nebo ne. Jde o to, ze se s nim necitis dobre a hlavne se za nej stydis mezi lidma. A tohle nemuze nikdy fungovat, protoze ty ho nikdy nezmenis, tak aby ti nebylo za nej trapne. Zazil jsem jednou, tedy ne ze bych se stydel za to jak partnerka vypada anebo co ma na sobe, ale vypoustela obcas z pusy takove strasne blaboly, ze jsem si rekl, ze tohle nemam zapotrebi a skoncil to ;) :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.18 17:56

@lilith1
Přesně tak, zažila jsem a nikdy více. Kluk to byl hodný, pracovitý ale ve svých 26 letech ho oblekala maminka co přinesla použitého ze sekace nebo po kamoskach. Chodil v sepranych teplakach, nevlastnil žádné rifle, nosil pivní reklamní trička atd. Když jsem něco řekla, tak mu to bylo jedno,ze na oblečení nezáleží. Tenhle kluk by byl schopen takhle vyrazit do Národního. Styděla jsem se za nej vždy, já perfektně upravena a on jak vandrak. Rozešli jsme se stejne kvůli jeho alkoholismu, ale určitě bych odešla i tak.
To není povrchnost, ale žena musí muže obdivovat a ne se ho snažit prevychovat, což je stejne nemožné.

michaela1310
Kecalka 303 příspěvků 12.11.18 18:29

Ahoj zamilovala jsem se před pěti lety do svého současného přítele se kterým teď čekám dítě. Byl naprosto jiný než všichni které jsem tehdy poznala. Také měl svůj styl oblékání a jiné ale vzhledem k tomu, že jsme spolu o tom mluvili a on mě miluje stejně jako já jeho tak se kvůli mě změnil. Prostě občas oba musí najít ve vztahu kompromis :D

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 12.11.18 19:10

Zakladatelko priklanim se k nazoru @lilith1 … taky jsem neco takoveho zazila a utekla z toho… pokud s nim neni rec, tak ti to poleze jen vic na nervy :nevim: nejde jen o oblikani, ale o styl zivota… ja zazila uzasneho chlapa, ale obleceni tak jak popisujes a tak vlastne i zil (tak to vypadalo u nej doma apod.), no zije tak do dnes, ale me fakt nelakalo byt s chlapem, co sice umi makat, ale na zemi ma zbytky kobercovky, boty ma 9 let stare na ostudu, a jednou ja (ktera nejsem zadna hitparada, ale makam na sobe i svem zivote abych „rostla“) prijdu domu, on sedi v rozparanem gauci v polorozpadlych seslych trenkach ala skotska sukne a cpe se rohlikem s gothajem a zaliva to sodovkou nebo pivem ( ne ze by to bylo spatne, ale nic jineho nezvladl) :zed: jde o to, ze neni spatne, ze se nekdo nejak oblika apod., ale vetsinou v tom jsou jine pozadavky od zivota a je to neslucitelne :nevim: a ja mam za to, ze par ma vypadat jako par a ladit spolu (ve vsech aspektech)

Bufanda
Kecalka 432 příspěvků 12.11.18 20:03

Kdysi na vysoký jsem chvíli chodila s klukem, který tohle taky neřešil, na týden na kolej přijel v jednom tričku, když si ho zaspinil, tak v něm chodil dál, k tomu nepoužíval deodoranty. No prostě to nešlo. A není to povrchní.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >