Reklama

Manžel je často mimo domov

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.18 14:46
Manžel je často mimo domov

Ahoj,
chci si postěžovat a třeba najít nějakou spřízněnou duši, která mi poradí, jak se poprat s mou situací.
Před 2 lety jsme se přestěhovali z města na baráček na okraji. Je tady krásně, ale kromě malé samoobsluhy tady není nic. Pošta, doktoři, škola, školka…Já bohužel nemám řidičák, což je kámen úrazu toho všeho. Kolem 20 let jsem se pokoušela ho udělat, ale ani ne 4. pokus se mi to nepodařilo. Testy i technickou část jsem udělala bez problému, ale za volantem jsem prostě hysterická zmatkářka. I učitel z autoškoly mi řekl, že si není jistý, jestli lidi jako já by měli být připuštěni do provozu…No je fakt, že jsem prostě celkově zmatkář a nepraktický člověk.
Vloni manžel přešel na vyšší post. Co mi jaksi zapomněl říct, je, že s tím souvisí i cestování. Hodně cestování. Ve výsledku to vypadá tak, že doma víc není než je. Např. měsíc pryč, pak 14 dní doma, pak 3 týdny pryč, 3 týdny doma atd. Navíc dost narychlo, v pátek se třeba dozví, že v pondělí jede na 3 týdny pryč. No hrůza.
Já mám 4-letou dceru a druhé mimčo na cestě. A bojím se, jak to zvládnu. Už teď na mě často padá depka, jak jsem tu sama. Manžel mi ani nemůže zaručit, že tady bude kolem porodu. Pohotovostně budou připravení moji rodiče, ale jsou značně naštvaní, že mají přebírat povinnosti mého muže.
Dokud jsem chodila do práce, nějak jsem na to všechno nemyslela, měla jsem pocit, že všechno zvládám. Ale teď jsem čerstvě na rizikovém a mám pocit, že to na mě všechno padá…

Lvice Elsa

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

katyna1984
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 04.08.18 14:54

Tak jsou dvě možnosti. Buď donutit muže změnit práci (což pokud je spokojený nedoporučuji), nebo se s tím smířit. Začala bych tím, že bych řidičák zkusila ještě jednou. Třeba už to teď půjde, mozek dozral. S jiným učitelem by to mohlo jít lépe.

Moc nechápu, proč je rodičům zatezko v takovou chvíli pomoct. Já bych se tomu uzpusobila, hlídání domluvila u nějaké kamarádky a do porodnice si zavolala sanitku, abych je teda nemusela tak strašně obtěžovat.

Uživatel je onlineKfětoslava
Ukecaná baba ;) 1768 příspěvků 04.08.18 14:55

Elso, bez ŘP se nikdy neosamostatníš, musíš si ho udělat. Ve dvaceti jsi ho neudělala, teď jsi jinde a určitě to zvládneš. Nejvíc nehod způsobují testosteronem nabušení frajírci, ne matky s dětma. Stačí, když zvládneš krátké trasy, ať si můžeš nakoupit, zajet mezi lidi, později vozit děti do školky, školy.

Ms.Ragdoll
Ukecaná baba ;) 2494 příspěvků 04.08.18 14:56

Bylo ti 20, ted jsi predpokladam starsi, pravdepodobne klidnejsi, nechces ten ridicak zkusit znovu?

Jinak pokud to na ridicak nevidis, tak bych zvazila stehovani nekam pobliz rodine, blize do mesta, nekam kde je ta obcanska vybavenost lepsi. Manzel ma casove velice narocnou praci, predpokladam, ze finance by nebyly problem. :nevim:

Sandokanos
Ukecaná baba ;) 1040 příspěvků 04.08.18 15:01

Podle me je treba si ujasnit priority. V prvni rade povazuju za podraz, ze manzel se o takove velke zmene neporadil a neprobral to s tebou. Je to vazne o tom, jestli ty penize za to stoji a jak dlouho to chce jako takhle praktikovat. :think:

Chytrak
Závislačka 2537 příspěvků 04.08.18 15:02

Ahoj lvice :lol: A na co se vlastne ptas, nejak jsem to v te tve dlouhe litanii nenasel? Tak deti se porizuji proto aby se o ne starali rodice a ne deda s babou. To by baby mohly rodit jeste v 60letech, treba vis ;) Ridicak si dodelej, ten se ti v zivote urcite sejde. A nebud hysterka, je to jedna z nehnusnejsich vlastnosti.

Ms.Ragdoll
Ukecaná baba ;) 2494 příspěvků 04.08.18 15:05
@Sandokanos píše:
Podle me je treba si ujasnit priority. V prvni rade povazuju za podraz, ze manzel se o takove velke zmene neporadil a neprobral to s tebou. Je to vazne o tom, jestli ty penize za to stoji a jak dlouho to chce jako takhle praktikovat. :think:

Tohle je dobra poznamka.

K82
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 7 inzerátů 04.08.18 15:06

ahoj lvice,urco zkus ridicak znova a pokud to jde,tak dt ti daji automat a ten si pak rozhodne porid,az ten ridicak budes mit-nebudes muset resit razeni a tocit volantem a provoz uz pak zvladnes ;)

nini77
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 10 inzerátů 04.08.18 15:08

Ano, pokud to tvůj stav na rizikovém dovolí, zkus ten řidičák znovu. A pak si pořiď auto s automatem. Usnadní ti to jízdu, nebudeš se muset soustředit na nic jiného než na provoz. Věřím, že pro děti je vaše lokalita bydlení dobrá, tak bych to nejdřív zkusila takhle. Odstěhovat se můžete vždycky. A když nebudeš řídit, bude to s dvěma dětmi hrozně nepohodlné, mě by to asi zničilo. Až povezes starší do školky busem a budeš mít kočár, tak toho budeš mít plný brejle. To zvládneš.

Uživatel je onlineKorela chocholatá
Kecalka 341 příspěvků 04.08.18 15:09

Také doporučuju dodělat řidičák, stěhování, jak tu o něm někdo psal, se mi zdá zbytečné. Rozhodně bych manžela nenutila odejít z práce. Navíc odloučení ve vztahu někomu i prospívá a vyhovuje. Ale tady jsou v tom ještě děti, tak bych si asi sháněla pomoc. Buď nějakou hospodyni nebo chůvu na pár hodin, až se to narodí. Prober to s manželem, předpokládám, že na své pracovní pozici vydělává dost peněz, aby souhlasil. :kytka:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9642 příspěvků 04.08.18 15:09

Udělej si papíry. Taky bydlíme v satelitu velkého města a bez toho to nedáš do budoucna. Jak s dětmi na kroužky, ze školy, za zábavou? Chce to holt trochu samostatnosti

Lioness34
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 04.08.18 15:33

Jak psaly holky - řidičák a pořídit automat. Dnes je mít řidičák základ.. a neboj v autoškole si můžeš zaplatit jízdy navíc aby suší byla klidnější ????

Helileli
Závislačka 2765 příspěvků 04.08.18 15:33

Dělala jsem autoškolu dvakrát, jednou jak třiadvacetiletý střevo, jednou jako třicetiletá matka. Poprvé jsem to po dvou zkouškách zabalila, podruhé jsem se naučila obstojně jezdit a je ze mě celkem zodpovědný řidič. Určitě muž dostává za takto náročné cestování dobře zaplaceno, ať ti koupí autoškolu, navol si jízdy třeba třikrát týdně a pak si doplat ještě dva tři týdny jízd ve stejném tempu. Nemusí z tebe být Niky Lauda, stačí když se naučíš dojet do nejblizsiho většího krámu, školky, k doktorovi. Taky se většinou pohybuju na běžné bázi v okruhu pěti kilometrů, trasy mám už mnohokrát projete, vím o všech rizikových místech, špatně umístěných přechodech, přednostech. To bys pak zvládla taky, jen se prokousat tou autoškolou.

Annabela11
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 04.08.18 15:34

@Chytrak U chlapů je zase nejhorší vlastnost zabedněnost… ;)

vokishka
Extra třída :D 12324 příspěvků 04.08.18 15:36

Jsou lidi, co opravdu řidičák nemůžou mít. Já patřím k nim, zkoušela jsem kdysi, už jako matka dvou dětí, takže žádné ucho, dělat řidičák na ještěrku. A prostě to nešlo. Sednu za volant a nepoznám levá pravá, nedokážu odhadnout vzdálenost, sledovat provoz a zároveň značky. Prostě to tak mám. A opravdu si myslím, že takoví lidi na silnici nepatří.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama