Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Anna766 píše:
No nazdarJak vím že to chodilo dříve, tak ty holky si asi s mámou doma dost mákly co?
To nevím, ale si to byl pěkný mazec. Byli velkostatkáři. Tchán je nejmladší dítě. Dospělosti se dožili všichni a teď jich žije už asi jen pět, včetně nejstarší sestry.
Já znám případy
kluk, holka+kluk, holka, holka, kluk
holka, holka, kluk, kluk
holka, holka, holka, kluk
holka, kluk, holka
holka, holka, holka, holka
a my máme
kluk, holka, kluk, holka
Takže podle mě žádné pravidlo neexistuje. ![]()
Kamaradka ma kluka, holku a dvojky holky. Dalsi kamaradka ma dva kluky a ted cekaji holku ![]()
@Anna766 píše:
No nazdarJak vím že to chodilo dříve, tak ty holky si asi s mámou doma dost mákly co?
tak jesti makali třeba v zemědělství nebo na hospodářství, tak tehdy se nadřeli ženy i muži. Když čtu knížky z dřívějších dob, tak jen koukám, jak jsme zhýčkaní. Ale to ty jako znalec historie dobře víš ![]()
@pe-terka píše:
tak jesti makali třeba v zemědělství nebo na hospodářství, tak tehdy se nadřeli ženy i muži. Když čtu knížky z dřívějších dob, tak jen koukám, jak jsme zhýčkaní. Ale to ty jako znalec historie dobře víš
Mám kamarádku a ta je ze 7 dětí a co pamatuju, tak ta nejstarší holka neměla žádné dětství, ale jako fakt. Zatímco nejstarší kluk si lítal po venku s kamarády, ona kolikrát nešla ani do školy. Musela mámě pomáhat vařit, prát, když matka byla ráno v práci, tak ta nejstarší vypravovala ty mladší do školy, školky, dělala snídani atd atd. Mladší děcka běhaly po venku a ona doma prala, žehlila. Chudák byla, opravdu.
@monrom píše:
@Anna766 Na to ale není třeba mít 7 dětí, stačí třeba 3 (jako u mne). Takže je to spíše o přístupu rodičů a ne o počtu dětí.
Tak samozřejmě.
@IvaB Nic. Dneska mám takovou chmuru, že by se mi do rození ani nechtělo…
@monrom píše:
@Anna766 Na to ale není třeba mít 7 dětí, stačí třeba 3 (jako u mne). Takže je to spíše o přístupu rodičů a ne o počtu dětí.
souhlasím. Taky máme hodně dětí, ale nejstarší dcera do školy chodí. Na druhou stranu musím říct, že nám v současné době hodně pomáhají různé technické vymoženosti, o kterých se našim předkům ani nesnilo. Plus nepereme plínky ![]()
Ale dřívější přístup objektivně posoudit neumím. Moje máma má mladší bratry, ale na nějaké propastné rozdíly si nestěžovala. A babička - předválečné dítě? Byly samé holky, ale jako děti se napracovaly opravdu dost…
@pe-terka píše:
souhlasím. Taky máme hodně dětí, ale nejstarší dcera do školy chodí. Na druhou stranu musím říct, že nám v současné době hodně pomáhají různé technické vymoženosti, o kterých se našim předkům ani nesnilo. Plus nepereme plínky
Ale dřívější přístup objektivně posoudit neumím. Moje máma má mladší bratry, ale na nějaké propastné rozdíly si nestěžovala. A babička - předválečné dítě? Byly samé holky, ale jako děti se napracovaly opravdu dost…
To byl příklad holky
ale pravdivý no.
@fragola píše:čančá se tam v bříšku, potvůrka. Aby byla nejkrásnější
@IvaB Nic. Dneska mám takovou chmuru, že by se mi do rození ani nechtělo…
@Anna766 píše:
To byl příklad holkyale pravdivý no.
já vím…Babička když mi líčí, jak hlídala mladší sestru, škubala kvanta kopřiv pro husy, šrotovala a krmila je, do školy chodili 10 km pěšky…Na druhou stranu, někdy bych to současným dětem přála aspon na zkoušku.
@pe-terka píše:
já vím…Babička když mi líčí, jak hlídala mladší sestru, škubala kvanta kopřiv pro husy, šrotovala a krmila je, do školy chodili 10 km pěšky…Na druhou stranu, někdy bych to současným dětem přála aspon na zkoušku.
Tenhle příběh je ale z dob mého dětství, takže 70-80 léta min. století. Prostě rodiče si nadělaly děti a ta nejstarší to odnesla.Taky skončila se základkou.
Abych nebyla moc OT
tak těch 7 dětí šlo za sebou takto-kluk, holka(ta matčina pomocnice),holka, kluk, holka, a nejlepší nakonec, dvojčata kluk+holka ![]()