Máte v rodiny závistivce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KarotkaGreen
Kecalka 225 příspěvků 12.11.18 19:36
Máte v rodině závistivce? Včelí královnu?

Ahoj holky,
mám takový trošku absurdní problém. Mám takovou příbuznou ala včelí královnu, která mě za zády promlouvá a na rodinných akcí mě ignoruje a stahuje konverzaci na sebe tak, aby se ostatní bavili jen s ní. Jsme vrstevnice a ona se za každou cenu snaží mě takhle shodit. Bohužel, témata jsou většinou lidé, které já neznám a změnit téma se mi moc nedaří. Teď ostatní občas porovnání naše poporodní postavy a to jen prileje olej do ohně, protože já jsem těhu kila shodila a ona naopak přidala 15kg navrch. Takže poradíte mi, jak na ni? Plazit se před ní nebudu a vím, že cokoli řeknu překroutí… :think:

Reakce:
Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16960 příspěvků 12.11.18 19:41
@KarotkaGreen píše:
Ahoj holky,
mám takový trošku absurdní problém. Mám takovou příbuznou ala včelí královnu, která mě za zády promlouvá a na rodinných akcí mě ignoruje a stahuje konverzaci na sebe tak, aby se ostatní bavili jen s ní. Jsme vrstevnice a ona se za každou cenu snaží mě takhle shodit. Bohužel, témata jsou většinou lidé, které já neznám a změnit téma se mi moc nedaří. Teď ostatní občas porovnání naše poporodní postavy a to jen prileje olej do ohně, protože já jsem těhu kila shodila a ona naopak přidala 15kg navrch. Takže poradíte mi, jak na ni? Plazit se před ní nebudu a vím, že cokoli řeknu překroutí… :think:

Poslouchat, nic neříkat? Nevšímat si jí?

kruel
Kecalka 311 příspěvků 12.11.18 19:44

@KarotkaGreen a co myslíš že ti závidí?

Halamka
Závislačka 3697 příspěvků 12.11.18 19:46

Já bych vsadila na zdravý rozum ostatních. Vůbec bych s ní nijak nebojovala. Ať se vykecava dle libosti. Bavila bych se s tím, kdo není zrovna v jejich spárech a ani slovem bych ji nezatahovala do konverzace. Pokud by ji někdo zmínil, hodila bych to na jine téma stylem „aha (jo?) A co jinak děláš“
Ono totiž tyhle lidi nejvíc odbourá ignorace a lhostejnost. A navíc ostatní uvidí, že nejsi nijak zahořklá a nemáš potřebu ji jakkoli řešit.

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 12.11.18 19:50

No pokud je to tak, tak to nezmenis… vyhodnotila te jako konkurenci a s tim neudelas nic, proste te nemusi :nevim: obavam se, ze kdyby ses s ni o tom pobavila, tak bude hrat milou a zapirat (a pak zas pomlouvat)… muzes ji maximalne jeste vice stvat tim, ze budes v klidu sebevedoma a nenechas se rozhodit… nekdy tak zeny proste reaguji a neni k tomu realny duvod - nemuzou byt dva kohouti na smetisti

KarotkaGreen
Kecalka 225 příspěvků 12.11.18 20:07

Co závidí vyšší vzdelani/větší zahradu atd.. Cokoli máme, musí mít taky..a lepší! 4 proužky lepší Adidas! ????. Mě asi vadí víc že do toho zatahuje naše děti. Podle mě by si měli hrát spolu, ale ona musí přijít s větou ke svému dítěti „A řekni, s kým sis včera hrál atd“ (samozřejmě to další dítě neznáme) a vzhledem k tomu, že ani jedno z dětí nemluví,tak to vypráví sama a ani to není žádná vtipná historka spíš konstatování že si děti hráli…

Možná přeháním, ale mě tyhle planý řeči nebaví… Můžu to ignorovat, ale uznejte, že příbuzné navštívíte, abyste se dozvěděli i něco nového u ostatních takhle mi kolikrát na konci návštěvy řeknou, ať zase přijedeme, protože od nás se nikdo nic nového nedozvěděl :D

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 12.11.18 20:46

Nemyslím, že by něco „záviděla“. Někteří lidé prostě musí být středem pozornosti za každou cenu, jsou tak z výroby nastavení :-) Buď vklidu, víceméně ji ignoruj a když budeš mluvit o sobě a ona poslouchat, tak musí být všechno dokonalé, ty šťastná, se spoustou peněz a volného času :-) Určitě si časem najdeš jak na ni. Já jsem jednou na podobou holčinu narážela, pořád mluvila a mluvila jenom o sobě a o tom jak je chytrá, naštěstí si ale brala všechno osobně a byla strašně urážlivá. Tak jsem vždycky něco plácla, ona se urazila, rozbrečela a utekla a do večera byl klid :-)

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 12.11.18 21:04

@Jar Jar ta posledni veta me pobavila :D :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o vztahu s Dvořákem: Byly tam ponorky, tančit ale budeme dál!

Vítězným párem letošní deváté řady StarDance se stal Jiří Dvořák s taneční... číst dále >

Červená, barva Vánoc a krveprolití: Jak budou vypadat trhy v roce 2025

Zlatá, zelená a červená. Tradiční barvy Vánoc, z nichž ta poslední jmenovaná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >