Mateřská, řodičák, a druhé miminko

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3.5.22 12:53

Mateřská, řodičák, a druhé miminko

Zdravím chtěla jsme se zeptat jak to je s doplatkem rodičáku na starší dítě, když nemám smlouvu u zaměstnavatele která mě skončila minulý rok a už mě ji neprodloužily jelikož jsem na rodičáku. Jsem sama a otec miminka které se má narodit tak s námi není. Kde zjistím že mám nárok na mateřskou?,z úřadu práce mě jen řekla že si musím zvýšít RP a že pokud nebude otec miminka v rodném listě a nebudu mít nárok na mateřskou tak že mi zbytek propadne. Můžete poradit? Předem děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15656
3.5.22 12:59
@Hannah pipi píše:
Zdravím chtěla jsme se zeptat jak to je s doplatkem rodičáku na starší dítě, když nemám smlouvu u zaměstnavatele která mě skončila minulý rok a už mě ji neprodloužily jelikož jsem na rodičáku. Jsem sama a otec miminka které se má narodit tak s námi není. Kde zjistím že mám nárok na mateřskou?,z úřadu práce mě jen řekla že si musím zvýšít RP a že pokud nebude otec miminka v rodném listě a nebudu mít nárok na mateřskou tak že mi zbytek propadne. Můžete poradit? Předem děkuji

Na mateřskou nárok nemáš, protože ti netrvá pracovní smlouva.
Rodicak si navys co nejvíc můžeš. Zbytek můžeš vybrat jedině přes vymerovaci základ otce dítěte, pokud mu lze ke dni narození dítěte stanovit. Pokud ho nebudeš uvádět do RL tak asi bohužel smůla.
Po porodu si zazadas o rodičovský příspěvek na mladší dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19530
3.5.22 13:00

Ppm nebudeš mít určitě. Rp budeš brát jen na nejmladší dítě po jeho narození, o zbytek starého rp přijdeš.. oprava

Příspěvek upraven 03.05.22 v 13:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15656
3.5.22 13:01
@lachtanice86 píše:
Ppm nebudeš mít určitě. Rp budeš brát jen na nejmladší dítě po jeho narození, o zbytek starého rp pozadas o doplacení na up

Jelikož nesplňuje podmínky pro docerpani tak ji doplatí velký prd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19530
3.5.22 13:05

@JancaS84 mas pravdu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2333
3.5.22 13:10

Je třeba pro doplacení rp vypočítat dvz aspoň jednomu s rodičů. Otec dítěte je mimo hru jelikož není v RL a ty jelikož ti netrvá smlouva v zaměstnání nemáš nárok na ppm tak se na tebe doplacení rp na starší dítě nevztahuje. Zvyš si co nejvíc rp… Co nevycerpáš to propadne. V případě že otec bude v RL uveden a bude zaměstnán tzn. Bude mu Moci být výměřen denní vyměřovací základ, je možno doplatit nevycerpany rp přes příjem otce…

Příspěvek upraven 03.05.22 v 13:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29340
3.5.22 13:13

Mateřskou mít bez smlouvy nebudeš a abys mohla docerpat rodicak, musela bys doložit dvz otce dítěte, když to mít nebudeš, tak zbytek rodicaku propadne státu. Ty po porodu nastoupis na nový rodicak na mladší dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.5.22 13:53

Dobře děkuji za informaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie