Mimořádná daň z prodeje bytu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MSM20
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 04.05.18 07:47
Mimiřádná daň z prodeje bytu

Ahoj holky, prosím o radu. 29.3 jsem posílala na finanční úřad mimiřádné daňové přiznání, jelikož jsem prodala v listopadu byt, nesplňovala jsem ani jednu z podmínek abych se vyhnula platit daň z prodeje nemovitosti. Daně mi dělala účetní, ale v kolonce kolik mám platit nebylo nic a do teď mi od finančního úřadu nepřišlo žádné vyrozumění kolik mám platit. Účetní říkala že si myslí že nic platit nebudu. Znamená to že když do teď nic nepřišlo nebudu nic platit?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10488 příspěvků 04.05.18 07:52

Zavolej si tam a zeptej se. Nam taky nic nepřišlo, částku jsme věděli, ještě jsme si ji při podání potvrdili a pak rovnou poslali na účet fu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63374 příspěvků 3 inzeráty 04.05.18 08:39

@MSM20 Upřímně, jak ti máme poradit, když absolutně netušíme situaci… plus tedy ani podle tvého popisu ani nevím, jakou daň máš na mysli :think: každopádně ale když podáváš něco k daním, tak to musíš podávat s částkou a rovnou to i zaplatit, finančák ti to počítat nebude.

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 04.05.18 08:42
@MSM20 píše:
Ahoj holky, prosím o radu. 29.3 jsem posílala na finanční úřad mimiřádné daňové přiznání, jelikož jsem prodala v listopadu byt, nesplňovala jsem ani jednu z podmínek abych se vyhnula platit daň z prodeje nemovitosti. Daně mi dělala účetní, ale v kolonce kolik mám platit nebylo nic a do teď mi od finančního úřadu nepřišlo žádné vyrozumění kolik mám platit. Účetní říkala že si myslí že nic platit nebudu. Znamená to že když do teď nic nepřišlo nebudu nic platit?

FÚ ti to počítat nebude, to je tvoje starost. On tě vyzve, až když to nebudeš mít zaplacené a to už bude i s penále.

Hanney
Závislačka 2684 příspěvků 04.05.18 09:01

@MSM20 Změň účetní. Především se jedná o daň z příjmu, ne? Jestli ti dělala daně účetní, snad to spočítala :roll: a řekla ti to přesně a ne, že si myslí…

vilda1
Kecalka 364 příspěvků 04.05.18 09:15
  1. daň z prodeje nemovitosti neexistuje, je jen daň z nabytí nemovitých věcí a daň z příjmu (z prodeje nemovitosti)
  2. podávat přiznání bez částky je celkem stupidní
  3. okamžitě změň účetní viz. bod 2

Peruz
Ukecaná baba ;) 1149 příspěvků 04.05.18 09:41

Vždy to musí být v kolonce napsáno. Pokud nemáš odhad, dělala to asi smernou hodnotou, v případě že by se to finančnímu úřadu nezdálo, tak ti budou volat. Nicméně je změna zákona a pokud jsi neprodala byt za účelem zisku ( nevím jak dlouho jsi ho vlastnila), tak daň z nabytí platí kupující. Tj. 4% z prodejní nebo odhadní ceny ( záleží která je vyšší). Pokud jsi prodala jako podnikatel a děláš v tom tak se jednalo o daň z příjmů tak je to něco jiného.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63374 příspěvků 3 inzeráty 04.05.18 09:49

@Peruz Do daní z příjmů to spadá i pokud to prodala jako soukromá osoba a nesplňuje podmínky pro osvobození od daně.

alifie
Extra třída :D 12686 příspěvků 04.05.18 09:57
@MSM20 píše:

Daň z prodeje nemovitosti se už neplatí, platí se místo ní daň z nabytí nemovitostí a platí ji ten, kdo byt koupí, nikoli ten kdo byt prodává.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63374 příspěvků 3 inzeráty 04.05.18 10:12
@alifie píše:
Daň z prodeje nemovitosti se už neplatí, platí se místo ní daň z nabytí nemovitostí a platí ji ten, kdo byt koupí, nikoli ten kdo byt prodává.

To máš pravdu, nicméně to neznamená, že v některých případech nemusí prodávající z toho prodeje zaplatit daň z příjmu…

Peruz
Ukecaná baba ;) 1149 příspěvků 04.05.18 10:18

@j.a.n.i1 ano, ale píšu ze nevím jak dlouho to vlastnila.

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 04.05.18 10:22

@Peruz Tak zakladatelka píše, že nesplňuje ani jednu z podmínek pro „osvobozený příjem“. :think:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 04.05.18 10:43

Ani ti nic neprijde, resili jsme to letos taky. Musis to vsechno vypsat do danoveho priznani, tam si to rovnou i spocitas a zapises do kolonky, kolik ti ta dan vychazi. Pri odevzdani danoveho priznani na financaku nam pani za okynkem zrovna dala papirek s pokyny kam a do kdy tu castku zaplatit. Slozenka s castkou chodi domu jenom kdyz platis klasickou kazdorocni dan z vlastnictvi nemovitosti.

alifie
Extra třída :D 12686 příspěvků 04.05.18 11:52
@bartsch píše:
@Peruz Tak zakladatelka píše, že nesplňuje ani jednu z podmínek pro „osvobozený příjem“. :think:

Zakladatelka píše „daň z prodeje nemovitosti“, takže není vůbec jasné, o kterou dań jí jde. Je možné, že smíchala dojmy a pojmy, a že její účetní papíry vyplnila správně. :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63374 příspěvků 3 inzeráty 04.05.18 11:54

@MSM20 A co kdybys v tom přiznání zakryla osobní údaje a zbytek sem hodila, pak můžeš dostat nějaké relevantní odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >