Místo otěhotnění mononukleoza

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
64
15.1.22 10:30

Místo otěhotnění mononukleoza

Ahoj holky, s přítelem se o miminko snažíme půl roku, přijde mi, že nemám ovulaci. Začala jsem minulý měsíc užívat nosifol forte, podle papírových ovulačních testů to už vypadalo nadějně, jeden mi nejspíš vyšel pozitivně, tak jsme na to s přítelem ten den a následující šli. Měla jsem křeče v podbřišku, tak jsem se radovala, že už by to mohlo vyjít. Použili jsme i gel na podporu početí. Jenže nakonec jsem dostala menstruaci a ještě o 4 dny dříve než jsem měla (v té době negativní ovulační test) a za pár dní jsem onemocněla mononukleózou. Mám slabou imunitu, mohlo by to souviset s tím, že mi nejde otěhotnět? Že třeba tělo onemocněním vypudilo plod. V nemocnici mi doporučili i vyšetření na gynekologii jestli tam není zánět. Už jsem objednaná na únor, tak jsem zvědavá jak dopadnu. 😒

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1130
15.1.22 10:48
@klarrrinka píše:
Ahoj holky, s přítelem se o miminko snažíme půl roku, přijde mi, že nemám ovulaci. Začala jsem minulý měsíc užívat nosifol forte, podle papírových ovulačních testů to už vypadalo nadějně, jeden mi nejspíš vyšel pozitivně, tak jsme na to s přítelem ten den a následující šli. Měla jsem křeče v podbřišku, tak jsem se radovala, že už by to mohlo vyjít. Použili jsme i gel na podporu početí. Jenže nakonec jsem dostala menstruaci a ještě o 4 dny dříve než jsem měla (v té době negativní ovulační test) a za pár dní jsem onemocněla mononukleózou. Mám slabou imunitu, mohlo by to souviset s tím, že mi nejde otěhotnět? Že třeba tělo onemocněním vypudilo plod. V nemocnici mi doporučili i vyšetření na gynekologii jestli tam není zánět. Už jsem objednaná na únor, tak jsem zvědavá jak dopadnu. 😒

Půl roku je nic, až to nepůjde rok, tak je cas to začít řešit. Ale pokud máš problém s imunitou, tak by asi bylo fajn navštívit imunologii, může tam být nějaký problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
15.1.22 11:10

@Umík Trpím na mírnou leukopenii. Myslím si, že jsem teď měla oslabenou imunitu, protože před měsícem jsem prodělala covid a pořádně jsem si po něm neodpočinula. Byla jsem neustále v práci na dlouhých směnách. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2458
15.1.22 11:55

Ano, pul roku je nic. Nepises, jak dlouho po ovualci jsi mela ty krece v podbrisku - podle toho by slo aspon usuzovat, jestli by se teoreticky mohlo jednat o tehotenstvi.

A inkubacni doba mononukleozy je 4 - 6 tydnu, teoreticky ti mohla zpusobit potrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
15.1.22 12:33

@Janča6 Křeče v podbřišku jsem měla ještě v ten den ovulačního testu a následující den taky. Tak jsem podle toho usuzovala, že právě probíhá ovulace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
15.1.22 12:34

@Janča6 tady jsou ovulační testy co jsem si dělala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2458
15.1.22 13:09
@klarrrinka píše:
@Janča6 Křeče v podbřišku jsem měla ještě v ten den ovulačního testu a následující den taky. Tak jsem podle toho usuzovala, že právě probíhá ovulace.

Aha. Tak to skutecne mohla byt ovulace. Ale styk v dobe ovulace neznamena automaticky otehotneni, a to ani u zdraveho paru. Takze (podle meho laickeho nazoru), pokud doslo k oplodneni, tak nemoc (mononukleoza) mohla zabranit uhnizdeni vajicka. Ale vubec neni jiste, ze k oplodneni doslo.

A ohledne souvislosti slabe imunity s nemoznosti otehotnet neporadim.

A vazne, pul roku je opravdu kratka doba na to rict, ze ti nejde otehotnet. Jeste bych se poradila s lekarem ohledne tehotenstvi pri probihajici mononukleoze. Jestli nemate treba pul roku pockat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat