Mohu se v 17 osamostatnit?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.10.21 17:42

Mohu se v 17 osamostatnit?

Ahoj, je mi 17 jsem holka, mám bráchu dvojče a chtěli by jsme se odstěhovat od babičky s dědou kvůli dědovi. Už se to s ním nedá vydržet, co je v důchodu, úplně se ten půl rok chová hrozně k nám i k babičce. Babička nám slíbila, že se odstěhujeme, ale rozmyslela si to. Lituje ho, že je prý neschopný a že ho takto nenechá. On na nás má pořád nějaký kecy a pořád nás buzeruje, už se to nedá vydržet. Rodiče nám zemřeli při autonehodě, když jsme byli miminka. Dříve bylo všechno dobrý, ale teď je to hrozný. Děda se hádá i s babičkou, všechno mu vadí. Dříve takový nebyl, teď nám jenom nadává a zakazuje. Když si to děláme po svém, je pak zlý na babičku. Je to s ním vážně hrozný a už chceme jít pryč, kam máme, mám přítele a máme brigády, tak jestli to nějak jde zařídit? Nikde jsem nic moc nenašla, díky za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26364
8.10.21 17:44

Nejde, do 18 za teba mají tvoji zákonní zástupci odpovědnost. Můžete třeba někam na intr leda :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.10.21 17:50
@Kriss Tina píše:
Nejde, do 18 za teba mají tvoji zákonní zástupci odpovědnost. Můžete třeba někam na intr leda :think:

Ne to nejde, školy máme ve stejném městě, měnit je nechceme, máme tu kamarády, já přítele (který se dědovi samozřejmě nelíbí), brácha tu má přítelkyni a je tu babička. Já to myslela tak, jestli by se za nás nemohl na úřadech zaručit přítel, než nám bude 18. Má svůj byt a práci.

• Citovat
  • Nahlásit
26364
8.10.21 17:52
@Anonymní píše:
Ne to nejde, školy máme ve stejném městě, měnit je nechceme, máme tu kamarády, já přítele (který se dědovi samozřejmě nelíbí), brácha tu má přítelkyni a je tu babička. Já to myslela tak, jestli by se za nás nemohl na úřadech zaručit přítel, než nám bude 18. Má svůj byt a práci.

Ne to fakt není tak snadné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.10.21 18:31

Nejde to.. Je vám 17 tak vydržte ten rok ne-li míň.

• Citovat
  • Nahlásit
5048
8.10.21 18:34

Zkuste se domluvit s babičkou, že třeba o víkendech a 1× v týdnu prespite mimo domov - bude vás mít pořád pod dohledem a vy si od dědy odpočinete…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1945
8.10.21 18:47

No já nevím - většina tu píše že to nejde, není jednoduché… Pokud je vám 17 let tak si nějak nedovedu představit, že by vás někdo donutil být doma. To by vás policajti odvezli v antonech a doma pricvakli k radiátoru? Než by se roztočilo kolo ospodu, budete plnoletí. Obzvlášť pokud nebudete páchat trestnou činnost a vaši zakonni zástupci budou znát místo vašeho pobytu.
Jen domýšlejte důsledky svých činů. Taky by se Vám mohly zabouchnout dveře domů navždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12020
8.10.21 19:11

Osamostnatit se můžete, ale musí s tím souhlasit vaši zákoní zástupci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25585
8.10.21 19:25

Odešla jsem z domova prakticky v necelých 18 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
8.10.21 20:35

Babička s dědou za tebe i bratra zodpovídají, nemůžete si jen tak odejít bez jejich souhlasu. A představa osamostatnění se je možná pro sedmnáctiletého člověka lákavá a vzrušující, jenže realita by tě možná nemile překvapila. Nemůžeš se osamostatňovat, pokud studuješ a nemáš jistý pravidelný příjem. To, že teď ti nabídl bydlení tvůj přítel je hezké, ale uvědom si, že za měsíc už tvým přítelem být nemusí. Potom se s bráchou podějete kam? Jak přesně vás děda buzeruje? Možná jenom trvá na nějakých pravidlech. Kdybych věděla, že se moje nezletilá a nezajištěná vnoučata hodlají nastěhovat k nějakému příteli vnučky (zná ho vůbec osobně?), taky bych prudila. A to pro vaše dobro. Děda už má něco za sebou, má nějaké zkušenosti a vy byste spíš měli mít snahu najít společnou řeč. Pro dobro celé rodiny. Spíš si myslím, jestli nejsou s babčou rozhádaní kvůli vám. Proč se mu nelíbí přítel? Jak to zdůvodnil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.10.21 20:49
@greenapple píše:
Babička s dědou za tebe i bratra zodpovídají, nemůžete si jen tak odejít bez jejich souhlasu. A představa osamostatnění se je možná pro sedmnáctiletého člověka lákavá a vzrušující, jenže realita by tě možná nemile překvapila. Nemůžeš se osamostatňovat, pokud studuješ a nemáš jistý pravidelný příjem. To, že teď ti nabídl bydlení tvůj přítel je hezké, ale uvědom si, že za měsíc už tvým přítelem být nemusí. Potom se s bráchou podějete kam? Jak přesně vás děda buzeruje? Možná jenom trvá na nějakých pravidlech. Kdybych věděla, že se moje nezletilá a nezajištěná vnoučata hodlají nastěhovat k nějakému příteli vnučky (zná ho vůbec osobně?), taky bych prudila. A to pro vaše dobro. Děda už má něco za sebou, má nějaké zkušenosti a vy byste spíš měli mít snahu najít společnou řeč. Pro dobro celé rodiny. Spíš si myslím, jestli nejsou s babčou rozhádaní kvůli vám. Proč se mu nelíbí přítel? Jak to zdůvodnil?

Hm, díky za přesný popis situace, skoro to vypadá, jak kdybys s námi žila, že jsem si nevšimla. S přítelem jsme spolu už dva roky, tak nevím, proč by jsme spolu nemohli být za měsíc. Jo děda ho zná, ale nelíbí se mu. Děda důvod nemá, on přece koukne a vidí. Dědovi se poslední dobou nelíbí nikdo a nic. Všechno co uděláme je špatně. Dříve takový nebyl, ale teď mu hrabe. Všechno je špatně. Máme špatný kamarády, špatně se oblíkáme, špatně jíme, máme špatné koníčky, babička špatně vaří, má špatnou práci, počasí je špatný, sousedi jsou špatní, politika špatná. Je už půl roku doma, měl koníčky, už nemá, je pořád doma a od rána do noci na něco nadává a hádá se s námi.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.10.21 20:53
@elda píše:
No já nevím - většina tu píše že to nejde, není jednoduché… Pokud je vám 17 let tak si nějak nedovedu představit, že by vás někdo donutil být doma. To by vás policajti odvezli v antonech a doma pricvakli k radiátoru? Než by se roztočilo kolo ospodu, budete plnoletí. Obzvlášť pokud nebudete páchat trestnou činnost a vaši zakonni zástupci budou znát místo vašeho pobytu.
Jen domýšlejte důsledky svých činů. Taky by se Vám mohly zabouchnout dveře domů navždy.

No nevím, děda s tím nebude souhlasit, to je ten problém. Babička nás chápe, ale děda ne, podle něho se nám nic neděje a máme být doma. Takže on nemůže vědět, kde by jsme byli. On by tam pro nás chodil, babička je v pohodě, ta by nás nechala, ať je klid, ví, že to je s dědou těžký, ale on ne dobrovolně, on by byl schopný jít na policajty, kdyby jsme nepřišli pár dní domů.

• Citovat
  • Nahlásit
2500
8.10.21 22:33
@Anonymní píše:
No nevím, děda s tím nebude souhlasit, to je ten problém. Babička nás chápe, ale děda ne, podle něho se nám nic neděje a máme být doma. Takže on nemůže vědět, kde by jsme byli. On by tam pro nás chodil, babička je v pohodě, ta by nás nechala, ať je klid, ví, že to je s dědou těžký, ale on ne dobrovolně, on by byl schopný jít na policajty, kdyby jsme nepřišli pár dní domů.

za jak dlouho vám bude 18 let?
Zkus napsat email na ospod. Ale asi raději pod cizím emailem a jménem, aby si to do budoucna nemohli nějak spojit, že zjišťuješ info. Třeba z emailu přítele.
Buď jít bydlet k příteli a čekat až dorazí policie, jestli vás může odvést násilím zpět, když je vám už 17 let, kdoví :think:
A nebo že by si vás přítel vzal do péče, ale kdoví jak dlouho trvá než se pěstounská péče vyřídí…
Nevím, jen moje úvaha. Kdoví jak se to řeší u skoro dospělých.
Asi risknout to odstěhování k příteli… Možná se policie zeptá, proč nechcete domů no tak nemáte dobré vztahy s dědou. Ale jinak drogy nebere, bordel taky ne, kradeže apod taky ne…tak mě nenapadá důvod proč vás násilím odvádět zpět. Spíš si myslím, že i sociálka by se na nějaké řešení vykašlala, když vám není dejme tomu 12, ale 17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25225
9.10.21 07:52

@elda No je to přesně takhle, rozjede se kolečko policajtů, odvezeni domů, sociálka. Je to dost pakárna…
Zakladatelkou, kdy přesně vám bude 18? Nejlepší je zajít na ospod a řešit tam. Možnosti, třeba i promluva s dědečkem, mediace. V nejvyšší nouzi decak nebo jiné zařízení do vaší plnoletosti.
Dostat se do cizí péče, v tomhle případě přítele, by asi šlo, ale upřímně, pokud vás někdo neohrožuje na životě, je to dost na dlouhé lokty a s nejistým výsledkem.
Je to fakt takový peklo, že se to nedá vydržet??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25225
9.10.21 08:16

@smajlik345 pokud v rodině nebo nějaké násilí nebo jiný důvod, proč by nemohli být u prarodičů, piš si, že když na tom zákonný zástupce bude trvat, tak budou cajti vozit děti domů. A může se do toho vložit socka. A může to skončit klidně diagnostakem. Vše záleží na situaci. Jestli 17ti lety oubertaky prudi děda, protože chce aby se učili místo lítání po všech certech, tak mu to možná sociálka spíš posvětí, než aby slečnu i jejího bratra dali do péče (možná sotva zletilého) přítele.
Ale zakladatelkou, pokud je to doma fakt teror, zajdi na ten ospod a teď to tam. Tady ti mnoho neporadíme. Jednou jste nezletilé děti a zákonní zástupci mají právo i povinnost vám kecat do života. A ten přítel, jo, za měsíc spolu být nemusíte. Představujeme si to trošku jako Hurvínek válku. Příteli je dvacet nebo kolik, a vezme si do péče dvě nezletilé děti? Se vším všudy, péče, výživa, lékaři, vždyť by vám musel psát i omluvenku do školy pomálu… Jo, zda se ti to přitažené za vlasy, ale pořád by to byl pěstoun dvou nezletilých dětí.

Já taky od mámy odešla vlastně ještě před zletilostí, ale kdyby chtěla dělat zle, mohla by. A hlavně, kdyby se vám cokoliv stalo, jde to pořád za těmi zákonnými zástupci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat