Moje máma nemá zájem o vnučku

Anonymní
29.12.18 22:55

Moje mama nema zajem o vnučku

Moje mama ma zajem o vse mozne, jenom ne o traveni casu se mnou, moji dcerou, s moji rodinou.. To by bylo strasne dlouhe, vypisovat priklady, kdy jsem se citila ukrivdena. Kdyz neni nahodou v praci, je u/s pritelem. Bydlime od sebe sto metrů a temer se nevidame. O Vanocich si dala u nas mezi dvermi jedno rychly kafe, abysme nerekli, a rychle se bezela balit na dovolenou. Kdyz jdu se svoji dcerkou venku kolem jejich oken, tak vzdycky vykrikuje babi, babi. Ale me nezbejva nez vysvetlovat, ze babi neni doma, ze tam nemuzem. Kdyz jdem na detsky hriste, tak je tam spousta deti s babickou. To by se u nas nemohlo stat.. Kdyz jsem byla ja mala, tak jsme byli se segrou u nasi babicky peceny vareny. Moje deti nebudou chodit nikam. Ja vim, ze ma právo na svuj zivot a nemuze ji nikdo nutit se venovat vnoucatum.. Jenom je mi to nekdy strasne lito :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20911
29.12.18 22:59

No a? Bohužel nemůžeš ji donutit mít ráda vnučku. A proč řvete pod okny babičky? Není nic horšího, než vynucená pozornost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23083
29.12.18 23:01
@Anonymní píše:
Moje mama ma zajem o vse mozne, jenom ne o traveni casu se mnou, moji dcerou, s moji rodinou.. To by bylo strasne dlouhe, vypisovat priklady, kdy jsem se citila ukrivdena. Kdyz neni nahodou v praci, je u/s pritelem. Bydlime od sebe sto metrů a temer se nevidame. O Vanocich si dala u nas mezi dvermi jedno rychly kafe, abysme nerekli, a rychle se bezela balit na dovolenou. Kdyz jdu se svoji dcerkou venku kolem jejich oken, tak vzdycky vykrikuje babi, babi. Ale me nezbejva nez vysvetlovat, ze babi neni doma, ze tam nemuzem. Kdyz jdem na detsky hriste, tak je tam spousta deti s babickou. To by se u nas nemohlo stat.. Kdyz jsem byla ja mala, tak jsme byli se segrou u nasi babicky peceny vareny. Moje deti nebudou chodit nikam. Ja vim, ze ma právo na svuj zivot a nemuze ji nikdo nutit se venovat vnoucatum.. Jenom je mi to nekdy strasne lito :(

Není dcerka ještě moc malá? Třeba se babi umoudří, až bude holčička větší. Právo na svůj život má, ale ochuzuje se o ty hezké okamžiky, za které by jiné babiny daly já nevím co. Nabízela bych, ale nevnucovala se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14241
29.12.18 23:02

Anonymní , znám to, mamka se ale změnila. A po čas emi řekla, že ji to mrzí.. Děti už mám 10 let a 5 let, tak už to vidí jinak.. U nás , když dětí jdou k babičce, tak mají radost, a vesele nahlas volají, babičko, např . v létě, když má otevřená okna..
Nic s tím neuděláš, musíš se s tím smířit, a možná doufat, že se změní..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.12.18 23:08

Já tě chápu, spousta ti tu napíše, že role babičky není povinná. Ale mě je to třeba také líto. Moje máma se na vnouče těšila. A „babičkou“ prostě není. Mému dítěti budou 4 a vlastně jí prakticky vůbec nezná. Máma má svůj život. Taky jsme to tak měly jako děti věčně u babiček, bylo nás 5 a troufnu si říct, že máma měla v rámci možností " pohodičku" díky babičkám. Nemusela řešit nemoce, prázdniny, víkendy. Pořád jsme byly pryč. Jí tedy hodně pomáhaly i finančně. Pro mámu je přednější chlap, než její děti a vnoučata. Moje dítko jí dlouho říkalo " teto" a to vážně. Je to velká pomoc, když člověk má někoho z rodiny. Fajn jsou manželovo rodiče, kteří se o vnouče zajímají a občas i vezmou, ale jde už znát jejich věk a že chtějí taky mít svůj klid. Já jsem z toho třeba hotová, jelikož zatím jsem doma, do práce nemohu nastoupit, jelikož dítě je neustále nemocné. A chůva se zas finančně nevyplatí. Vlastně nemám ani díky tomu náladu na další dítě :( Jo jinak nejvíc padá otázek na téma další dítě samozřejmě od mámy :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
@Mango_Lassi píše:
No a? Bohužel nemůžeš ji donutit mít ráda vnučku. A proč řvete pod okny babičky? Není nic horšího, než vynucená pozornost.

Dite je jeste male a tak rika babi a ukazuje prstickem k jejimu bytu. To snad neni zadne rvani…

• Nahlásit
  • Citovat
1757

Znám to u tchánovců. Zajímavé je, že jejich syn taky strávil celé dětství po babičkách :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.12.18 23:09

Jinak určitě nenut a nevnucuj.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.12.18 23:10
@Russet píše:
Není dcerka ještě moc malá? Třeba se babi umoudří, až bude holčička větší. Právo na svůj život má, ale ochuzuje se o ty hezké okamžiky, za které by jiné babiny daly já nevím co. Nabízela bych, ale nevnucovala se.

Dcerka ma dva roky…

• Nahlásit
  • Citovat
710
29.12.18 23:10
@Mango_Lassi píše:

Tak asi to volá ta malá, když ví, že tam babička bydlí. A bydlí blízko, tak asi tudy chodí často. Zakladatelky je mi líto, asi bych se mámy na to narovinu zeptala .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.12.18 23:13
@Anonymní píše:
Já tě chápu, spousta ti tu napíše, že role babičky není povinná. Ale mě je to třeba také líto. Moje máma se na vnouče těšila. A „babičkou“ prostě není. Mému dítěti budou 4 a vlastně jí prakticky vůbec nezná. Máma má svůj život. Taky jsme to tak měly jako děti věčně u babiček, bylo nás 5 a troufnu si říct, že máma měla v rámci možností " pohodičku" díky babičkám. Nemusela řešit nemoce, prázdniny, víkendy. Pořád jsme byly pryč. Jí tedy hodně pomáhaly i finančně. Pro mámu je přednější chlap, než její děti a vnoučata. Moje dítko jí dlouho říkalo " teto" a to vážně. Je to velká pomoc, když člověk má někoho z rodiny. Fajn jsou manželovo rodiče, kteří se o vnouče zajímají a občas i vezmou, ale jde už znát jejich věk a že chtějí taky mít svůj klid. Já jsem z toho třeba hotová, jelikož zatím jsem doma, do práce nemohu nastoupit, jelikož dítě je neustále nemocné. A chůva se zas finančně nevyplatí. Vlastně nemám ani díky tomu náladu na další dítě :( Jo jinak nejvíc padá otázek na téma další dítě samozřejmě od mámy :mrgreen:

Jo, presne. Ja jsem taky jeste na rodicaku, ale desim se chvile, az budu muset do prace. Me dite zadna babicka ze skolky nevyzvedne nebo nepomuze pohlidat, az bude nemocne. Tak jako moje babička me…

• Nahlásit
  • Citovat
320
29.12.18 23:13
@Anonymní píše:
Dite je jeste male a tak rika babi a ukazuje prstickem k jejimu bytu. To snad neni zadne rvani…

přesně tak. Komentář @Mango_Lassi mi přijde dost mimo mísu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23083
29.12.18 23:16
@Anonymní píše:
Dcerka ma dva roky…

Tak já třeba mámu nemám, vnuka se nedožila. U tebe je vždycky šance, že babka vyměkne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20911
29.12.18 23:17
@Valerie83 píše:
přesně tak. Komentář @Mango_Lassi mi přijde dost mimo mísu

A co s tím chcete dělat? Pořídit si dítě bylo rozhodnutí zakladatelky, nikoli její matky. Chápu, že je jí to líto, ale to je tak vše.
Dnes je jiná doba, senioři si taky chtějí užívat života, a život nabízí spoustu jiných možností i pro lidi pokročilého věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50995
29.12.18 23:21
@Anonymní píše:
Moje mama ma zajem o vse mozne, jenom ne o traveni casu se mnou, moji dcerou, s moji rodinou.. To by bylo strasne dlouhe, vypisovat priklady, kdy jsem se citila ukrivdena. Kdyz neni nahodou v praci, je u/s pritelem. Bydlime od sebe sto metrů a temer se nevidame. O Vanocich si dala u nas mezi dvermi jedno rychly kafe, abysme nerekli, a rychle se bezela balit na dovolenou. Kdyz jdu se svoji dcerkou venku kolem jejich oken, tak vzdycky vykrikuje babi, babi. Ale me nezbejva nez vysvetlovat, ze babi neni doma, ze tam nemuzem. Kdyz jdem na detsky hriste, tak je tam spousta deti s babickou. To by se u nas nemohlo stat.. Kdyz jsem byla ja mala, tak jsme byli se segrou u nasi babicky peceny vareny. Moje deti nebudou chodit nikam. Ja vim, ze ma právo na svuj zivot a nemuze ji nikdo nutit se venovat vnoucatum.. Jenom je mi to nekdy strasne lito :(

Je dobre si uvědomit, že ne každá babička vidí svůj život v péči o vnoučata… má svůj život a chce si ho užít dokud je zdravá a ještě něco může podniknout, obzvlášť pokud má přítele.. asi novějšího? Tak je to dost pochopitelně, že má ještě jinou náplň času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama