Moje neplodná kamarádka a já

Anonymní
1.3.21 11:54

Moje neplodná kamarádka a já

Ahoj, prosím o anonym.
Je mi 27 let, mojí nejlepší kamarádce 24. Ona se už 2 roky snaží o dítě a pořád nic, je na to hrozně upnutá a nemluví o ničem jiném. Doktoři jim v podstatě nedoporučili ani IVF, kamarádka má cosi se sliznicí, nemá ovulaci a nějak jí nedozrávají vajíčka (moc tomu nerozumím), ale má prý jen 5% šanci, že vůbec otěhotní a 10% šanci že by to vůbec donosila. Navíc prý její tělo jakoby nepřijme spermie toho manžela. Já jsem ve fázi, kdy zatím se nesnažíme, ale manžel už naznačuje že by chtěl tak jsem před pár měsíci vysadila HA a dáváme si pozor. Kamarádka mě hrozně straší, že jsem už stará a že se mám připravit na to že pokud to budu ještě odkládat tak bych nemusela mít dítě vůbec 8o prý se mám podívat na ni jak dopadla a že já jsem ještě starší. Začíná mi to dost vrtat hlavou, tady na stránce taky dost čtu, jak lidem nejde otěhotnět a mám trochu depresi. Vážně je v dnešní době takový problém počít dítě? Opravdu má tolik párů potíže s plodností?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4194
1.3.21 11:56

Blbost. Ti, co nemají problém s pocetim, tak nemají potřebu to psát na internet. Vždycky se lidé spis svěřují s tím trápenim.

Otěhotněla jsem 3× první cyklus, poprvé když mi bylo 29.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1885
1.3.21 11:57

Čteš tady o tom víc, protože samozřejmě ten, komu otěhotnět nejde, se to snaží řešit. Komu to jde, ten to neřeší :nevim: a jinak ano, potíže lze mit i v mladém věku, ale i tesne před ctyricitkou lze do toho spadnout, ze ani nevíš jak (kamarádce se stalo :P ) :nevim: asi jak se komu zadari. Také vim o mladé slecne, co ji nejde mit děti. Vlastně o dvou, plus jeden par po třicítce a ti si ditko adoptovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2974
1.3.21 11:58

První dítě - nechránili jsme se dva roky, první těhotenství nedopadlo, druhé ano. Bylo mi 27. Teď je mi 31, nechránili jsme se tři měsíce a otěhotněla jsem. První trimestr mám za sebou, tak snad to dopadne dobře :) kamarádka to vidí svou, trochu už pokřivenou optikou. Buď to půjde, nebo nepůjde, věk do toho vstupuje až tak po 35, a i tak je to spíš o individuální plodnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10027
1.3.21 12:08

Určitě to tak není, to že má kamarádka problém jistojistě nesouvisí s věkem. A to že tobě je tolik kolik ti je? Vždyť jsi mladá, koukni v kolika mají ženské třeba první dítě. Já z vlastní zkušenosti si myslím, že pokud ty problémy tam jsou, budou jak v 25 tak v 35. Já třeba 3× potratila a bylo to mezi mým 20. - 24. rokem, takže jsem byla dost mladá a stejně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 12:12

Nám mladatko (3,5r) trvalo dva roky. Pět z šesti doktoru nám tvrdilo, ze se to prirozene nepovede, na inseminaci nám dávali 5% šanci na otěhotnění. Povedlo se prirozene. Rodila jsem v 31 a za chvíli to bude rok, co nechavame volný průběh druhému. Nohy nahoru jako při prvním už dávat odmítám 😀 buď se to povede nebo ne… Znám velmi malé procento lidi, kterým se to povedlo na první dobrou. Na druhou stranu mám sousedku které první neslo, tak si přestali dávat brzy pozor a mezi detma mají neplánovaně malý rozdíl.

• Citovat
  • Nahlásit
12899
1.3.21 12:15

Protoze to tady resi jen, ty ktere otehotnet nemohou. Ja jsem otehotnela hned prvni cyklus. Pravda byla jsem mlada. To mladi vliv samozrejme ma, ale o tve plodnosti to fakt nic nevypovida.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2034
1.3.21 12:22

Poprve v 29 jsem otehotnela 2 mesic a podruhe ve 31, tak to trvalo 4 mesice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
1.3.21 12:27

Přesně jak píšou ostatní. Na netu se dočtete, jak je pomalu nemožný otěhotnět, ale je to hlavně proto, že ten, komu to jde, nemá potřebu se o tom s někým bavit, psát o tom diskuze atd. Ja jsem otehotnela na poprvé hned 3×, i přes problémy se stitnou zlazou, kdy mě doktorka strašila, že to nepůjde. Kamarádka je nejspíš nešťastná a neuvědomuje si, že někdo to má tak a někdo zase jinak. Jestli vám to půjde zjistíš jediné tak, že to zkusite. Neboj se předem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
1.3.21 12:27

To nejde pausalizovat…ja otěhotněla s prvním po 4 měsících ne příliš intenzivního snažení ve skoro 35 a druhé na první pokus ve 37 :nevim: někdo tak a druhy tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2330
1.3.21 12:33

Je to všechno hodně individuální. My první dítě hned napoprvé a všechno na jedničku, druhé se nedaří už dva roky, potrácím, přitom všechny testy ok. V mém okolí je taky víc párů, kdy to druhé nejde. Nevypovídá to o ničem. Tvoje kamarádka má hroznou smůlu, to je mi líto, ale neměla by stresovat i tebe, to není fér, si takto vybíjet vlastní zklamání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
869
1.3.21 12:38

V mém okolí (holky do 32 let) všechny
většinou otěhotněly na poprvé. Jedné kamarádce to trvalo půl roku, ale moc se prý nesnažili. Já otěhotněla poprvé na jeden jediný pokus v měsíci, s druhým dítětem jsem otěhotněla dokonce bez menstruace (nebyla kvůli kojeni). Snažili jsme se přesně 14 dní 😁. Fakt žádné drámo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1396
1.3.21 12:38

Tak uvádí se, že problémy s početím má jedna čtvrtina párů a to pořád znamená, že 75 % problém nemá… A podle mého čistě soukromého názoru, i z té jedné čtvrtiny by značná část otěhotněla v pohodě, kdyby ty ženské přestaly vyšilovat. Takže klid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2097
1.3.21 12:42

Ja 35 dite po 4 letech z ivf, kamoska 36, dite na druhy cyklus, tedy za 2 mesice..to se fakt neda odhadnout, navic kamaradka ma vazny problem, ktery s vekem nesouvisi…spis pro ni bude tezke az hned otehotnis, ale s tim se musi vyrovnat, nenech se zmanipulovat do pocitu viny, ze vam to jde a jim ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7578
1.3.21 12:47

Já jsem otehotnela poprvé ve 32 letech na první pokus a v 35 podruhé opět na první pokus. Chtela jsem samozrejme dite driv, ale nebyl vhodný tatínek. To, že to nejde nejde kámošce, neznamená že to nepůjde i tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat