Moje práce mi nedává smysl

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alisa30
Kecalka 182 příspěvků 12.03.18 19:18
Moje práce mi nedává smysl

Ahoj nechci aby to vyznělo nevděčně. Od roku 2011 dělám v rodinné firmě, nejdřív jako asistentka, pak jako účetní.
Kolegové jsou celkem fajn, ale bohužel dělají úplně jinou práci než já. Pořád víc mě tahle práce přestává bavit, už jsem i říkala tátovi, který je šéf že na to nemám, nemám se s kým o problémech poradit. Dané situace se snažím nastudovat, přijde mi že řeč zákonů je příliš složitá i když je sepsaná v nějaké příručce. Kolegové dělají výrobu, člověk může pozorovat jak vzniká výsledek jejich práce. Od nákupu materiálu, přes technické zpracování až samotnou výrobu. Z mojí práce nikdy nic hmatatelného nevznikne. Jen čísla a papíry, hrozba kontrol a stres, opravdu ji začínám nenávidět. Připadám si ve firmě navíc, nepotřebná a zbytečná. Nevím jak to změnit, nikoho kolem to nezajímá. Když potřebuji něco vyřešit, slyším vždy, že jsem hlupák, co by zasloužil. Jediná část práce, která mě baví je obsluha prodejny a její zásobování. Přijde mi zajímavá práce se zákazníkem, jejich oslovování prostřednictvím reklam. Spolupráce s naším panem vedoucím, na zajištění chodu prodejny. Bohužel s nimi můžu pracovat jen takhle na dálku. Nevím jak tuhle situaci řešit.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19305 příspěvků 12.03.18 19:25

Tak nikdo tě nenutí tam zůstávat, můžeš si přece najít jinou práci. Nejsi ničí otrok, aby jsi tam „musela dělat“.

KittyKatty
Kecalka 103 příspěvků 12.03.18 19:28

Jdi za tim co tě baví :kytka: Je naprd chodit do práce vystresovaná a z práce zpruzelá :? A tátovi to prostě normálně řekni…nevim co víc bych radila :nevim:

Alisa30
Kecalka 182 příspěvků 12.03.18 19:29

Chci tam zůstat kvůli kolegům z prodejny. Docela jsme se skamarádili, práce s nimi mě baví. Mám vystudované 3 roky archivnictví, hodně mě baví tvorba rodokmenů. Práci v archivu je těžké sehnat, ale říkala jsem si že bych třeba takto mohla částečně pracovat na živnostenský list, pokud by se dařilo časem se této práci věnovat třeba naplno.

sediza
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 12.03.18 19:30

Problém možná bude ve Vašich ambicích a já Vás nechci urazit, ale možná i schopnostech? Váš otec je šéf a vy ještě nejste ve vedení firmy? Máte VŠ? Mohl by Vás bavit marketing. Je šance? Že Vám otec jednou firmu předá? My máme firmu s manželem. Jsme rovnocenní, každý děláme něco jiného, ale důležitá rozhodnutí řešíme společně. Já tvrdím, že jsou ve firemním prostředí 2 typy lidí. Ideální leader a ideální zamestnanec. Ideální zamestnanec má rád jistotu, nemá rád výzvy a přílušnou odpovednost. Ideální vůdce má rád výzvy a dokáže riskovat. Má chuť zavádět zmeny. Jak se vidíte Vy? Jestli jste spíš ideální zaměstnanec, můžete se nechat zamestnat nekde jinde, kde Vás to bude bavit. Pokud jste spíš leader a nemáte VŠ, jděte studovat a spolu s otcem spracujte třeba business plán a přemýšlejte/na­vrhněte, jak jako firma růst.

mehaaja
Kecalka 314 příspěvků 12.03.18 19:31

Moje známá to má podobně, dělá ve firmě rodičů už pár let a trpí. Práce je asi fajn, ale vztahy hrozné… Jenže na druhou stranu má obrovské výhody a benefity, které by nikde jinde neměla, tak zůstává. Ale ničí jí to. Už jí ani neříkám, ať si najde jinou práci, nemá to smysl. Tak to zkusím napsat aspoň tobě - najdi si jinou práci :kytka:

Uživatel je onlineMartinaIrena
Extra třída :D 10220 příspěvků 12.03.18 19:35

Je škoda zůstávat někde, kde tě to nebaví. Navíc ten důvod. Kvůli kolegům. :zed: Přece kdo je ten nejdůležitější člověk pro tebe? Máš výhodu, že kdyby to jinde nevyšlo, můžeš se vrátit. Takovou výhodu 99% lidí nemá.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 12.03.18 19:38

Promluv si s tátou, vysvětli mu, která oblast by tě bavila, a pokud je rozumný, myslím, že ti vyjde vstříc. Nebude chtít přijít o dceru a navíc o zaměstnankyni. Na tvoji pozici si někoho najměte a ty jdi dělat tu oblast, která tě bude ve firmě bavit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 19:42

A ve vaší rodinné firmě by se pro tebe nenašlo smysluplnější pracovní místo, které by tě naplňovalo?
Nebo druhý pohled-je pro tebe tato práce přínosem, kvůli kterému se dá překousnout to, že tě tak úplně nenaplňuje? Buď peníze, nebo pracovní doba, která nemusí být striktně dodržovaná. Ev. dovolená, které máš víc než by si měla v jiné práci? Nebo případnou nemoc nemusíš řešit neschopenkou? Prostě věci, které by si v jiném zaměstnání neměla a sou pro tebe důležité.
Moje práce mě naplňuje tak z 50 %.Jsem zdravotní sestra, nyní na oddělení, které je dosti náročné na psychiku. Lidé u nás leží často dlouho, jsou hnusný, zlý, jsme terčem jejich nálad. Nadávají nám. Úmyslně i chodící člověk doslova pokadí do postele a vychutnává si, jak my to musíme umýt. Lidé hází věci na zem a zvoní, že jim je musíme sebrat. Minule na nás pacient řval, že jsme kundy a máme pochcípat. Staré postele, žádné pomůcky na zvedání lidí, které by nám ulehčily dřinu. Často jen ve dvou polohujeme lidi s váhou okolo 150 kg.Jsme urvaný jak koně. Také se to ve mě pere-vím, že se svými zkušenostmi bych našla práci hned a na oddělení, které by bylo pozitivnější, modernější, práce by mě hrozně bavila. Protože bych svoje povolání nikdy neměnila, jsem se svým výběrem spokojená. Jen současné oddělení mě úplně nesedí. Ale-máme super kolektiv, který není zdaleka všude. Další pozitivum, že jsme v plném počtu, tzn. nejsem nucena sloužit přesčasy, jako na většině jiných odděleních. Dojíždím 26 km, za prací, která by byla pro mě snem bych jezdila přes 50 km. Místo 20 min. víc jak hodinu. Máme naprosto super staniční sestru, která nám vždy vyjde vstříc v požadavcích na služby. Tzn. nikdy se mě nestalo, že bych nedostala volno tak jak potřebuji. A že požadavků mám nadstandartně moc. Výměna služby-holky nikdy nenechají nikoho ve štychu.
Takže to je na zamyšlení, zda máš také nějaké pozitivní věci, které by vynahradily práci jako takovou.

MalinkaMil
Kecalka 121 příspěvků 12.03.18 19:43

Zní to trošku jako syndrom vyhoření :? většinou pomůže změna práce (nemyslím vysloveněě zaměstnavatele, ale třeba i pozice…)

Paola21
Závislačka 3542 příspěvků 12.03.18 19:43

Tak si najdi jinou práci mimo rodinnou firmu, ne?

jakanas
Kelišová 6286 příspěvků 12.03.18 20:08

Mě učetnictví nikdy nedávalo smysl. Tisíce lidí dělají něco, co by zvládl jeden počítač státní správy.
Asi budu příště kandidovat do sněmovny a jako primární cíl si dám zrušení klasického účetnictví. Vždyť to co je tu dnes dává pouze prostor pro machinace.

Vždy když dodělám DPHčko tak bych si nejraději prostřelil palici.

KittyKatty
Kecalka 103 příspěvků 12.03.18 20:11
@jakanas píše:
Mě učetnictví nikdy nedávalo smysl. Tisíce lidí dělají něco, co by zvládl jeden počítač státní správy.
Asi budu příště kandidovat do sněmovny a jako primární cíl si dám zrušení klasického účetnictví. Vždyť to co je tu dnes dává pouze prostor pro machinace.Vždy když dodělám DPHčko tak bych si nejraději prostřelil palici.
:potlesk: :palec: :kytka:

Uživatel je onlineEvulina
Neúnavná pisatelka 15225 příspěvků 12.03.18 20:32
@Alisa30 píše:
Ahoj nechci aby to vyznělo nevděčně. Od roku 2011 dělám v rodinné firmě, nejdřív jako asistentka, pak jako účetní.
Kolegové jsou celkem fajn, ale bohužel dělají úplně jinou práci než já. Pořád víc mě tahle práce přestává bavit, už jsem i říkala tátovi, který je šéf že na to nemám, nemám se s kým o problémech poradit. Dané situace se snažím nastudovat, přijde mi že řeč zákonů je příliš složitá i když je sepsaná v nějaké příručce. Kolegové dělají výrobu, člověk může pozorovat jak vzniká výsledek jejich práce. Od nákupu materiálu, přes technické zpracování až samotnou výrobu. Z mojí práce nikdy nic hmatatelného nevznikne. Jen čísla a papíry, hrozba kontrol a stres, opravdu ji začínám nenávidět. Připadám si ve firmě navíc, nepotřebná a zbytečná. Nevím jak to změnit, nikoho kolem to nezajímá. Když potřebuji něco vyřešit, slyším vždy, že jsem hlupák, co by zasloužil. Jediná část práce, která mě baví je obsluha prodejny a její zásobování. Přijde mi zajímavá práce se zákazníkem, jejich oslovování prostřednictvím reklam. Spolupráce s naším panem vedoucím, na zajištění chodu prodejny. Bohužel s nimi můžu pracovat jen takhle na dálku. Nevím jak tuhle situaci řešit.

Zkus hledat něco, co tě bude víc bavit. Chodit do práce s takovou nechutí nemá smysl, kór, když člověk stráví v práci bez nadsázky téměř polovinu času, někdy i víc za den. Já mám SŠ ekonomického směru, po škole jsem nastoupila do kanceláře a byla na tom přesně jako ty. Až jsem si dodala odvahy, dala výpověď a šla prodávat do sámošky. Krom výplaty tedy spokojenost veliká. Ale není nutné jít s penězi dolů, pokud budeš dělat nějakou práci se zákazníkem, která bude podobně placená, jako je ta tvoje nyní. Pak jsem chytla flek ve směnárně a tam mě to nejen bavilo, ale i peníze jsem měla velmi slušné, ještě mnohem lepší, než v tom kanclu..
Kdyby byl člověk v práci dejme tomu 2 hodiny denně, tak bych i řekla jo, tak to překlepu, kvůli těm penězům to udělám. Ale dělat něco denně 8 i více hodin s nechutí a odporem bude mít dřív nebo později akorát dvě možnosti konce - buď s tím v pudu sebezáchovy sekneš anebo si zaděláš na zdravotní problémy - psychické nebo fyzické či obojí současně. Můj táta si takto kvůli nervům v práci odrovnal zdraví, od 50 let bere léků jak důchodce a to vše jen kvůli tomu, že ho dlouhodobě stresovala práce a on se nechal..
Když už člověka práce vyloženě nebaví, tak aspoň nějaký smysl by v ní měl vidět..pokud ani jedno z toho není a zůstává jen nechuť a odpor, tak můj názor je rozhodně práci změnit.
U tebe být tebou se ještě opravdu pořádně rozhlédnu, zda by vhodné místo nebylo přímo ve vaší firmě. Pokud ano, ještě bych se asi i snažila příp. za sebe najít náhradu.

Uživatel je onlineEvulina
Neúnavná pisatelka 15225 příspěvků 12.03.18 20:36
@Alisa30 píše:
Chci tam zůstat kvůli kolegům z prodejny. Docela jsme se skamarádili, práce s nimi mě baví. Mám vystudované 3 roky archivnictví, hodně mě baví tvorba rodokmenů. Práci v archivu je těžké sehnat, ale říkala jsem si že bych třeba takto mohla částečně pracovat na živnostenský list, pokud by se dařilo časem se této práci věnovat třeba naplno.

Jé já bych si hned nechala zpracovat rodokmen, hrozně ráda se hraboším v historii :palec:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >