Starší maminky - kolik chcete dětí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  12.03.18 16:14
Starsi maminky - kolik chcete deti?

Ahoj -chtela bych se zeptat, hlavne starsich maminek. Kolik mate/planujete deti? Ja mam asi problem-je mi 41 a mam dve deti, 3 a 1rok. A ted me casto napadne, ze bych chtela dalsi miminko. Jako -ale v druhem tehotenstvi jsem mela hodne obtizi. Dalam chronicky nemocna zada (plotny, ale jen na cviceni, zadne operace atd). Deti mi davaji zabrat, doma to sotva stiham a casto si vycitam, ze se jim dost nevenuju. Mam. k tomu jeste praci na 2- 3×4hodiny tydne, kdy hlida manzel a moje mama a nebo si dam praci doma a mam u toho malou nebo to dodelam po nocich a starsi je ve skolce. Navic, vubec se necitim v kondici, pribrala jsem +10kg nez pred detma a nemuzu je dat dolu a jsem.dost unavena.. Ale proste to miminko me napada. Nevim, jestli to neni zachvev-ze uz nebudu dalsi mit, protoze jsem stara a zacala pozde? Davam sem anonymne-omlouvam se, ale je tam dost osobnich veci… dekuju

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Karleon
Kelišová 5004 příspěvků 12.03.18 16:17

Na tvém místě bych zaměřila pozornost více na děti, které už máš než na ty, které třeba nikdy mít nebudeš. Reaguju hlavně na tvou větu: Deti mi davaji zabrat, doma to sotva stiham a casto si vycitam, ze se jim dost nevenuju. V té vidím odpověď na tvou otázku.

andelka83
Neúnavná pisatelka 18299 příspěvků 12.03.18 16:21

Popravdě, řekla bych že to je záchvěv biologických hodin. Že víš že máš poslední šanci. Ale já bych to už nechala být. Ve 40+ mít dvě malé děti musí být náročné, navíc s prací a zdravotními problémy, které se nejspíš budou zhoršovat. Já měla dvě děti necelé dva roky po sobě před 30 a též to bylo náročné. Tehdy jsem si neuměla představit mít brzo třetí. To až když mladšímu bylo 5,5 a mně 34. Teď se ještě na další cítím, ale doufám že za 5 let už podobné nápady mít nebudu.

Helileli
Ukecaná baba ;) 2225 příspěvků 12.03.18 16:28

No a chlap by do toho šel? Jestli jo, tak bych se nerozpakovala to zkusit. Známá začala v jen o trochu mladším věku a ve 45 letech rodila čtvrté :mrgreen:
Ono pak už ty starší najednou poberou rozum a všechno je jednodušší.

Doe_Jane
Kelišová 5468 příspěvků 12.03.18 16:57

Sotva zvládáš dvě a chceš si dělat další? co je tu dneska za boom mít děcka po čtyřicítce, nechápuu

vertunka
Závislačka 3706 příspěvků 12.03.18 17:00

Me teda neni 40, ale selsky rozum mi rika, ze pokud sotva zvladam 2 deti, s kazdym ditetem to bude horsi a horsi. Pokud by ti bylo jako me (24) tak bych ti rekla, at si par let pockas a uvidis. Ale takhle doporucuji zustat u dvou a venovat se jim poradne. Dokazes si predstavit do toho opet mimino?? Nehlede na tvuj zdravotni stav.

Navic uz takhle budes na maturitnim plese ve veku babicky.

zumzum
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 12.03.18 17:03

Ja bych asi taky nevidela problem az tak ve veku jako spis v tom popise jak to mas a citis. Ja mam 4. Zacala jsem ve 30 a v 38 rodila to ctvrte. Taky chodim de facto po celou dobu castecne do prace a az ted s tim poslednim mam pocit plne vytizenosti. I kdyz drobna rezerva by tam jeste byla :lol: tu si ale schovavam na dobu kdy budu delat na plny uvazek.

zumzum
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 12.03.18 17:05
@Doe_Jane píše:
Sotva zvládáš dvě a chceš si dělat další? co je tu dneska za boom mít děcka po čtyřicítce, nechápuu

Toz at si kazdy dela deti kdy chce ne? Kdyz to zvladne a ma zazemi. Do toho bych asi nikomu nemluvila…

BaMaK
Závislačka 2661 příspěvků 4 inzeráty 12.03.18 17:07

Dala bych přednost kvalitě před kvantitou ;)

berusa.m
Ukecaná baba ;) 2421 příspěvků 12.03.18 17:10

Máš poměrně dost let, Fyzicky na tom nejsi nejlíp, 2 děti ti už dávají zabrat a chceš další? Proč? 3. dítě ti sebevědomí nezvedne. Zaměř se na ty 2 předchozí a užívej si je.

Doe_Jane
Kelišová 5468 příspěvků 12.03.18 17:13
@zumzum píše:
Toz at si kazdy dela deti kdy chce ne? Kdyz to zvladne a ma zazemi. Do toho bych asi nikomu nemluvila…

však to nikomu zakázat nemůžu, jen mám na to svůj názor

Sona73
Stálice 69 příspěvků 12.03.18 17:19

Podívej, klidně můžeš ty dvě dětičky trošku vypiplat a až budou samostatnější tak se k tomu ještě vrátit. Máš 41,ale to neznamená, že nemůžeš nějaké mít později a třeba tě to do té doby přejde. :) :mavam:

reny14
Ukecaná baba ;) 2308 příspěvků 12.03.18 17:20

Já teda, pokud pokud mluvím za sebe, je mi 41, děti 3 a 8 let, tak třetí dítě ani omylem. Prostě je to pozdě, z více důvodů. A mě 2 děti naprosto stačí. Chci se jim oběma věnovat, což by se třetím šlo těžko.

Uživatel je onlinebrumdinka
Generální žvanilka 24728 příspěvků 12.03.18 17:26

@vertunka to je zas nazor :roll: Kolik ti je..si tipnu sotva dvacet to by takovymu telecimu nazoru odpovidalo :mrgreen:

Jinak zakladatelko..me je 38 deti mam dve a jestli se jeste najde normalni chlap tak si treti klidne strihnu :mrgreen:

A ty se rozhodni jestli manzel neni proti proc ne, ale z toho co pises myslim ze ti dve zatim bohate staci a to treti treba o rok, dva pozdeji kytka:

Uživatel je onlinebrumdinka
Generální žvanilka 24728 příspěvků 12.03.18 17:28

@berusa.m jasne dalsi takova pomerne dost let co to je jako..ma dle tebe trenovat skoky do rakve co :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Čtyři svatby a jeden pohřeb: Jak změnily osud Harryho z rebela v královský vzor

Je to opravdu výjimečný okamžik moderních dějin, královský syn z tradiční... číst dále >

Petr Vondráček opustil manželku s dítětem! Mám novou ženu, přiznal moderátor

Petr Vondráček si pokazil svou image prvorepublikového džentlmena. Oblíbený... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Reklama