Mokrý a lepavý piškot na dort

22.4.17 20:33

Mokry a lepavý piškot na dort

Ahoj vím že teď už s tím asi nic neudělám ale pekla jsem piškot na dort nechala ho chvily vychladnout a je takový lepavy a mokrý když se ho dotkni mám ho na prstů nevíte čím by to bylo? Nechtěla bych tu samou chybu udělat i příště :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

194
22.4.17 20:45

Neni nahodou nedopečený?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9640
22.4.17 20:55

Bude nedopeceny.
Pruzil na dotek po upeceni? A spejle byla sucha?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.4.17 21:17

Když jsem ho vyndala z trouby byl hotový až poté co byl venku začal lepit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24404
22.4.17 21:42

No a kde vychládal? Jak vypadá uvnitř? Nebyl jen v hodně vlhkém prostoru?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
22.4.17 22:00

Asi jsi ho zchladila příliš rychle, místo aby vlhkost odešla jako pára, tak se srazila na vlhkost. Nebo nenechala s ho ve formě? Tam zase vadí, že vlhkost nemá kam se odpařovat, upečené věci ideálně co nejrychleji z formy a na mřížku, aby rovnoměrně vychladly a pára mohla všemi směry pryč.

Jinak teda musím říct, že prave piškotové těsto mi přijde na dorty nepraktické, používám na korpusy přímo těsto na korpusy, líp se prokrajuje. Jsou to jen drobné úpravy v receptech, ale výsledek je super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
716
23.4.17 00:10

Moc cukru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9640
23.4.17 06:47

Pouzivam lety osvedceny recept na 1 vajicko 20 g cukru, 20 g polohr. mouky a lzicku oleje. Sodu davam odhadem dle mnozstvi vajec.
Pecu v predehrate troube na 180 stupnu. Nizky piskot jen ze 4 vajec 30 minut, vyssi z 8 dele podle potreby.
Upeceny dort musi na dotek „pruzit“, boky musi byt odlepeny od formy a spejle po vytahnuti sucha.
Po mirnem vychladnuti je dobre piskot vyjmout z formy a nechat v pokojove teplote vychladnout.

@Helileli muzes napsat recept, kdyz rikas, ze piskotove testo ne? Nesnasim totiz na dortech a rezech takova ta tezka, sucha, dusiva testa. Piskotove je nadychane a vlacne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22498
23.4.17 09:06

To je málo upečené. Mám s tím problém, když dělám roládu. Vychytat ten čas, kdy už není mokrý a lepkavý povrch a zároveň to není přepečené, aby šla smotat. Teď s tím nic nenaděláš, ale jíst to můžete. Dej na to polevu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
23.4.17 10:32

@cecetka nedávno jsem dělala tento https://www.toprecepty.cz/…pus-na-dort/
Měla jsem jen hladkou mouku, vejce jsem hodila do robotů celá, přidala jsem kakao. Výsledek byl kyprý nesuchy korpus, který se krásně prokrajoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9640
23.4.17 10:55

@Helileli Navic je tam tepla voda, je tam i vice cukru a mouky (mozna kvuli te vode). Nekdy ho vyzkousim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24404
23.4.17 12:13

@cecetka Já dělám na jedno vejce 35g moučkového cukru a 35g hladké mouky. Plus trochu citronové kůry a prášku do pečiva.
Vyšlehat sníh z bílků, pak šlehat žloutky s cukrem - poctivě a docela dlouho, jde to znát.
Opatrně potom vmíchávat mouku s práškem a nakonec ten sníh, fakt zlehounka.
Peču na cca 160°C.
Je to sice piškot a bez oleje, ale nepřipadá mi suchý a dusivý, je moc dobrý. Ještě jak se potom dort prokrojí a promaže… Nám moc chutná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama