Možnost zapsání jména dítěte v porodnici

Anonymní
26.1.22 18:42

Možnost zapsání jména dítěte v porodnici

Chci se zeptat, jestli je možné určení otcovství i přímo v porodnici, když přítel bude u porodu? Máme ještě malé dítě, které nechci vláčet po úřadech a mám takový pocit, že se mě ve fn Brno ptali minule, jestli to prohlášení mám nebo nemám. Je taková možnost nebo musím vždycky na matriku před narozením? Děkuji :kytka:

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
37144
26.1.22 18:47

Ne musíš na matriku, v porodnici se zapisují jen u sezdaných párů.
Edit: ale můžeš na matriku až po narození, akorát to je ještě horší pak to obíhat s novorozencem :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8897
26.1.22 19:05

Pokud nejste manželé, musíte na matriku, jinak to nejde. Určitě je lepší tam jít teď s malým dítětem, než potom s malým dítětem a novorozencem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
mackA159
26.1.22 19:05

Můžeš i po porodu, ale budeš to obíhat se dvěma děckama

  • Citovat
  • Upravit
4135
26.1.22 19:43

Já bych to udělala co nejdřív. Příteli se může nedejbože něco stát a pak dítě nebude mít ani sirotčí důchod :(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
798
26.1.22 19:44

Musis na matriku. Kdyby se ti u porodu neco stalo, tak dite bude bez rodicu…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
24771
26.1.22 19:45

A nebo se konečně vezměte. ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27265
26.1.22 20:22
@Anonymní píše:
Chci se zeptat, jestli je možné určení otcovství i přímo v porodnici, když přítel bude u porodu? Máme ještě malé dítě, které nechci vláčet po úřadech a mám takový pocit, že se mě ve fn Brno ptali minule, jestli to prohlášení mám nebo nemám. Je taková možnost nebo musím vždycky na matriku před narozením? Děkuji :kytka:

Pokud jste doposud neměli čas se vzít, tak bohužel na tu matriku musíte. Zapsat v porodnici lze pouze křestní jméno.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36173
26.1.22 22:26

Pokud nejste manzele tak musíte.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5118
26.1.22 22:30
@Nicole 1234 píše:
Já bych to udělala co nejdřív. Příteli se může nedejbože něco stát a pak dítě nebude mít ani sirotčí důchod :(
Otcovství se dá určit i po smrti otce.
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5118
26.1.22 22:31
@Nenitamduch píše:
Musis na matriku. Kdyby se ti u porodu neco stalo, tak dite bude bez rodicu…

Otcovství se dá určit i po smrti matky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5118
26.1.22 22:33

Veškeré matriční úkony se dají učinit i mimo budovu matričního úřadu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.1.22 22:40

@Luboš P a jak? Asi na tu matriku ještě zajdeme, jsek těhotná takže jsem nepřemýšlela a zapomněla nějaký dokument, kvůli kterému tam musíme znovu :zed: A taky si myslím, že je ti blbost, že bx dítě bylo " bez rodičů"

  • Citovat
  • Upravit
798
27.1.22 07:30
@Luboš P píše:
Otcovství se dá určit i po smrti matky.

Ano, mam osobní zkušenost v rodine a dite bylo rok!!! V profesionalni pestounske péči nez probehly testy dna a soudy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová