Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ne musíš na matriku, v porodnici se zapisují jen u sezdaných párů.
Edit: ale můžeš na matriku až po narození, akorát to je ještě horší pak to obíhat s novorozencem ![]()
Pokud nejste manželé, musíte na matriku, jinak to nejde. Určitě je lepší tam jít teď s malým dítětem, než potom s malým dítětem a novorozencem.
Já bych to udělala co nejdřív. Příteli se může nedejbože něco stát a pak dítě nebude mít ani sirotčí důchod ![]()
Musis na matriku. Kdyby se ti u porodu neco stalo, tak dite bude bez rodicu…
@Anonymní píše:
Chci se zeptat, jestli je možné určení otcovství i přímo v porodnici, když přítel bude u porodu? Máme ještě malé dítě, které nechci vláčet po úřadech a mám takový pocit, že se mě ve fn Brno ptali minule, jestli to prohlášení mám nebo nemám. Je taková možnost nebo musím vždycky na matriku před narozením? Děkuji
Pokud jste doposud neměli čas se vzít, tak bohužel na tu matriku musíte. Zapsat v porodnici lze pouze křestní jméno.
@Nicole 1234 píše:Otcovství se dá určit i po smrti otce.
Já bych to udělala co nejdřív. Příteli se může nedejbože něco stát a pak dítě nebude mít ani sirotčí důchod
@Nenitamduch píše:
Musis na matriku. Kdyby se ti u porodu neco stalo, tak dite bude bez rodicu…
Otcovství se dá určit i po smrti matky.
Veškeré matriční úkony se dají učinit i mimo budovu matričního úřadu.
@Luboš P a jak? Asi na tu matriku ještě zajdeme, jsek těhotná takže jsem nepřemýšlela a zapomněla nějaký dokument, kvůli kterému tam musíme znovu
A taky si myslím, že je ti blbost, že bx dítě bylo " bez rodičů"
@Luboš P píše:
Otcovství se dá určit i po smrti matky.
Ano, mam osobní zkušenost v rodine a dite bylo rok!!! V profesionalni pestounske péči nez probehly testy dna a soudy.
Chci se zeptat, jestli je možné určení otcovství i přímo v porodnici, když přítel bude u porodu? Máme ještě malé dítě, které nechci vláčet po úřadech a mám takový pocit, že se mě ve fn Brno ptali minule, jestli to prohlášení mám nebo nemám. Je taková možnost nebo musím vždycky na matriku před narozením? Děkuji