Můj splašený močák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.19 10:56
Můj splašený močák

Ahoj všem. Chtěla bych se s vámi podělit o své trápení s močákem a přečíst si nějaké rady, zkušenosti. Krev i moč mám dle praktické doktorky v pořádku. Problémy typu bolest, řezání, pálení, výtok nemám. Jsem objednaná ke specialistovi a upřímně se toho děsím. Ale k jádru mého problému:
Již delší čas u sebe pozoruji častější močení a v mnoha případech i velmi akutní urgenci, musím ihned, jinak dochází i k úniku moči. V noci chodím na záchod dvakrát, třikrát. Jsem schopna se probudit s plným močakem i hodinu dvě poté, co jsem šla spat. Kvalita spánku docela trpí. Je pravda, že jsem alespoň jednou za noc chodila odjakživa, ale teď mě to vyloženě obtěžuje. Plný močák mě vzbudí a už jsem otrávená. Nechápu, kde se ta moč pořád bere.
Prakticky jsem přestala pít kafe, protože co se dělo po vypití jednoho hrnku bylo zkrátka moc, byla jsem schopná jít třeba pětkrát za sebou a vymočit pokaždé snad půl litru. Kafe, coly a džusy mě proháněly vždycky, ale bylo to tak nějak normální, nebyla tam ta akutní urgence. Voda mi nevadila, teď mi ale vadí snad všechno, i polívka. Já vůbec nevím, co se to se mnou stalo. Fakt musím kolikrát na wc s rukou mezi nohama.
Připadá mi to i jako podivné hospodaření těla s vodou. Když jsem například na dlouhém výletě nebo mám nějakou sportovní aktivitu při které se hodně zapotím, jsem schopná nejít na malou pár hodin, nemám urgentní nucení, na malou se mi třeba chce, ale dokážu to vydržet dlouho. Jindy jsem jak průtokáč. Kupříkladu včera jsem byla na dlouhé vycházce a v tom vedru hodně pila. Najednou jsem začala potřebovat a ihned doslova na pár metrech si musela ulevit. Dát si po ránu kafe tak nedojedu do práce. V práci mám naštěstí záchod doslova za rohem, ale raději moc nepiju.
Zkrátka cítím se jako otrok svého měchýře. Nechápu podivné chování tohohle orgánu. Jako bych měla dva typy moče - urgentni, které se chce močák rychle zbavit a neurgentní, které je míň a vydrží tam dýl. Ale co to ovlivňuje, to nevím. Bude mi třicet, děti ještě nemám. Děkuju za případné reakce, Olča

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
Slavka28
Povídálka 38 příspěvků 31.08.19 11:38

Já piji čistou vodu. Stačí mi dva loky a poběžím. Takže mám s pitím taky problémy. Když vypiji denně 2,5 litru, jdu snad dvacetkrát. Takže si počkám, kdo ti co poradí. Tohle téma mě zajímá. Napít se, pak někam cestovat, to je pro mě nereálné.

Uživatel je onlineEditte
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 31.08.19 11:44

Mam to podobne. Pres den to tolik nevnimam, ale jak ulehnu uz se desim toho kdy budu muset na toaletu. Nekdy jdu v noci jen 2×, nekdy i 10× :nevim: Dzusy me prohani taky hned. Kavu vysadit jsem jeste nezkousela. Je fajn, ze jsi objednana k odbornikovi. Urcite pomuze ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.19 11:58

Děkuji za reakce. Jsem objednana na urogynekologii, pan doktor se prý na tyhle problémy specializuje. Než se tam ale dostanu hledám tady nějaké rady. Už jsem z toho nešťastná.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.19 12:03

Udělej si nějakou odměrku a třeba 3 dny odmeruj, kolik toho vypijes i vymocis. Vždy od půlnoci do půlnoci napiš čas a množství. Doktor to po tobě může chtit a ušetřís tím čas a aspoň jednu návštěvu a urychlí se tim nějaké řešení od něj, když uvidí tvůj pitný a mikcni rezim

Yves6511
Kecalka 393 příspěvků 31.08.19 12:05

Napadá mě jen dráždivý mocak, tuším, že se to dá řešit medikamenty, případně operativně. Takto by to určitě nemelo vypadat. Doktor jistě poradi, rozhodně se nenech odbyt. Ptáš-li se zde, nedá mi se nezeptat, zda nejsi těhotná? Mám to teď v těhotenství pořád.. Za noc chodím i 10× s pár kapkama..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.19 12:14

Těhotná určitě nejsem :D Olča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.19 12:17
@Anonymní píše:
Udělej si nějakou odměrku a třeba 3 dny odmeruj, kolik toho vypijes i vymocis. Vždy od půlnoci do půlnoci napiš čas a množství. Doktor to po tobě může chtit a ušetřís tím čas a aspoň jednu návštěvu a urychlí se tim nějaké řešení od něj, když uvidí tvůj pitný a mikcni rezim

To je dobrý nápad, udělám to tak, samotnou mě to zajímá, pocitově mi připadá jako by byl výdej nad přijmem :roll: Olča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.19 15:47

Může to být hyperaktivní močový měchýř (fakt se to tak jmenuje), měl to syn cca 4-10 let, nestíhal dobíhat, ale únik necítil, měl fleky na kalhotech. Bral na to tabletky Mictonetten, podle příbalového letáku se to dává těeba i seniorům, nejen pro děti. Řešili jsme to s nefroložkou.
Prosím zachovat anonym kvůli synovi.

Lollitka
Zasloužilá kecalka 818 příspěvků 31.08.19 16:08

Ahoj Olčo,
přesně něco podobného (+ještě jiné problémy s močákem) mám také, taky mi přijde, že mám vyšší výdej, než příjem, přijde mi, že mám zrychlenou glomerulární filtraci v ledvinách, nebo nevím. Prostě se napiju a za 5 minut hned letím a klidně několikrát po sobě a vždy tam něco mám (ne jen kapku). Chodím jinak cca každou hodinu, někdy ale i 5-krát po sobě. V noci se budím někdy. Léčím se na urologii, brala jsem Mictonetten, Detrusitol, Vesicare, Betmigu a Emselex, ale frekvence močení se nesnížila, tak už nevím. Každopádně je dobře, že to budeš řešit s urogynekologem a kdyžtak sem prosím pak napiš, co ti řekl, nebo klidně i SZ, fakt by mě to zajímalo. Držím moc palce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.19 20:53
@Anonymní píše:
Může to být hyperaktivní močový měchýř (fakt se to tak jmenuje), měl to syn cca 4-10 let, nestíhal dobíhat, ale únik necítil, měl fleky na kalhotech. Bral na to tabletky Mictonetten, podle příbalového letáku se to dává těeba i seniorům, nejen pro děti. Řešili jsme to s nefroložkou.
Prosím zachovat anonym kvůli synovi.

O hyperaktivním močovém měchýři jsem také už něco četla, klidně by to mohla být i tato diagnoza, ale to kdo ví… Děkuji za reakci. Hlavně, že medikace synovi pomohla!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.19 21:13
@Lollitka píše:
Ahoj Olčo,
přesně něco podobného (+ještě jiné problémy s močákem) mám také, taky mi přijde, že mám vyšší výdej, než příjem, přijde mi, že mám zrychlenou glomerulární filtraci v ledvinách, nebo nevím. Prostě se napiju a za 5 minut hned letím a klidně několikrát po sobě a vždy tam něco mám (ne jen kapku). Chodím jinak cca každou hodinu, někdy ale i 5-krát po sobě. V noci se budím někdy. Léčím se na urologii, brala jsem Mictonetten, Detrusitol, Vesicare, Betmigu a Emselex, ale frekvence močení se nesnížila, tak už nevím. Každopádně je dobře, že to budeš řešit s urogynekologem a kdyžtak sem prosím pak napiš, co ti řekl, nebo klidně i SZ, fakt by mě to zajímalo. Držím moc palce.

Děkuji za zajímavý příspěvek. Je mi líto, že jsi zatím nenašla řešení tohohle úporného problému, soucítím s tebou na 100%. :srdce: Určitě dám vědět až se něco dozvím :mrgreen: Já jiné problémy jako pálení řezání apod. nepociťuju, upřímně řečeno ta frekvence a objem močení jsou otravné samy o sobě. Nikdy předtím jsem na močák netrpěla, žádné záněty, pohoda klídek a najednou toto :roll: Přesně jak píšeš, také mám pocit, že se něco divného děje už v ledvinách. O té glomerulární filtraci si přečtu, abych byla předpřipravená. Ať ti je líp :kytka:
Olča

Lollitka
Zasloužilá kecalka 818 příspěvků 31.08.19 21:27

Ahoj Olčo,
já taky nemám naštěstí řezání a pálení, ani když mám zánět (ten mám tak 5krát do roka a zrovna i teď, beru zas ATB), ale prostě lítám pořád a je to dost vysilující, protože musím být pořád poblíž wc, nezvládám už ani cestovat… Mě nejdřív napadlo, jestli nemám cukrovku, ale cukr mám vzorový. Urea a kreatinin (markery ledvinných funkcí), mám zatím taky ok. S tou glomerulární filtrací zrychlenou je to asi blbost, to snad ani Dr. neříkej, nevím, jestli nějaká taková porucha existuje, jen já si to tak říkám, protože jiné vysvětlení zatím nemám. Ale je fakt, že jsem si ještě neměřila denní příjem a výdej tekutin, takže to budu muset asi udělat, ale stejně, když si představím, že moč do močáku normálně „kape“ (močové vřeténko), tak nechápu, jak po 5 minutách tam můžu mít zas přes 100 ml např. No asi nad tím moc přemýšlím, ale ráda bych znala odpověď. Tobě také ať je lépe, držím palce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.19 21:46
@Lollitka píše:
Ahoj Olčo,
já taky nemám naštěstí řezání a pálení, ani když mám zánět (ten mám tak 5krát do roka a zrovna i teď, beru zas ATB), ale prostě lítám pořád a je to dost vysilující, protože musím být pořád poblíž wc, nezvládám už ani cestovat… Mě nejdřív napadlo, jestli nemám cukrovku, ale cukr mám vzorový. Urea a kreatinin (markery ledvinných funkcí), mám zatím taky ok. S tou glomerulární filtrací zrychlenou je to asi blbost, to snad ani Dr. neříkej, nevím, jestli nějaká taková porucha existuje, jen já si to tak říkám, protože jiné vysvětlení zatím nemám. Ale je fakt, že jsem si ještě neměřila denní příjem a výdej tekutin, takže to budu muset asi udělat, ale stejně, když si představím, že moč do močáku normálně „kape“ (močové vřeténko), tak nechápu, jak po 5 minutách tam můžu mít zas přes 100 ml např. No asi nad tím moc přemýšlím, ale ráda bych znala odpověď. Tobě také ať je lépe, držím palce.

Skoro bych přísahala, že mě moč do močáku nekape, ale vylévá se jako kanalizace po dešti :D

Uživatel je onlineJeans
Kecalka 222 příspěvků 09.09.19 20:27
@Anonymní píše:
Skoro bych přísahala, že mě moč do močáku nekape, ale vylévá se jako kanalizace po dešti :D

Dnes jsem o tom také přemýšlela zda to nemůže být hyperaktivní mocovy mechyr! Od června se léčím se zánětem močových cest a běhání na wc mě ubiji. Vynechala jsem sex, beru atb už 6 v pořadí. Brusinky, lichoresnici a nic nezabira. Dnes jsem si byla pro výsledky cevkované moci a již to mám negativní, kultivacne i mikroskopicky! Přesto mě stale trápí to běhání na wc po půl hodině a někdy i po 15 minutách. Také nemám od ledna ms. Dle hormonálniho profilu vše ok až na prolaktin, který má být 25 a já mám hodnoty 53. Může to být tím, že nemenstruji a z toho zanetu k tomu splaseny mocak! Také zuzena mocova trubice, ale to se pozna na cytoskopii. Jenže dr. Nemají čas je jich málo a já jsem na to objednaná od srpna až nakonec října. Jsem na neschopence a už to těžko zvládám. Jsem neschopná někam jet, jít. Stále myslím b s to kam a kde di dojit na wc.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama