Musím odejít a nevím jak

Anonymní
6.9.20 21:53

Musím odejít a nevím jak

Musím odejít. Manžel mě psychicky dlouhodobě týrá. Výjimečně fyzicky. Několik let žiju ve strachu a neustálé nervozitě co bude dál. Několikrát mě podvedl, několikrát odešel a bohužel se i vrátil. Neměla jsem sílu se mu vzepřít a říci, že už zpět nepůjde. Vždy mě přesvědčí, že je vše moje vina. Že kdybych řekla, udělala, neřekla, neudělala to a to, tak on by se tak nechoval. Vždy mě přesvědčí, že se změní. Nyní je to tady po čtyřech měsících klidu znova a já už nemůžu. Nevím ale, kde sebrat sílu, nevím kam jít. Máme hypotéku, dítě, do práce chodím. K rodičům nemůžu. Vše budu muset udělat tajně, jinak mě zase přemluví. Hodně se bojím. Kdo jste to dokázal? Máte nějakou radu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
43
6.9.20 22:18
@Anonymní píše:
Musím odejít. Manžel mě psychicky dlouhodobě týrá. Výjimečně fyzicky. Několik let žiju ve strachu a neustálé nervozitě co bude dál. Několikrát mě podvedl, několikrát odešel a bohužel se i vrátil. Neměla jsem sílu se mu vzepřít a říci, že už zpět nepůjde. Vždy mě přesvědčí, že je vše moje vina. Že kdybych řekla, udělala, neřekla, neudělala to a to, tak on by se tak nechoval. Vždy mě přesvědčí, že se změní. Nyní je to tady po čtyřech měsících klidu znova a já už nemůžu. Nevím ale, kde sebrat sílu, nevím kam jít. Máme hypotéku, dítě, do práce chodím. K rodičům nemůžu. Vše budu muset udělat tajně, jinak mě zase přemluví. Hodně se bojím. Kdo jste to dokázal? Máte nějakou radu?

Pokud je to dítě jeho, tak jsi pěkně v háji tedy v případě, že mu ještě nebylo 18. Kolik dítěti je let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
6.9.20 22:24

Ještě mě napadá, poradit se se sociální pracovnicí, najít dobrého právníka. Neodcházet ze dne na den s dítětem pryč, jelikož se to pak může použít proti tobě. a nakonec by to mohlo odnést dítě. Ale jinak by byl dobrý psycholog.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16729
6.9.20 22:31

Bílý kruh bezpečí nebo podobné organizace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.9.20 06:52

Nepomáhá psycholog, nepomáhají žádné organizace. Dítě je jeho. On se ale zajímat nebude, maximálně týden, dva. Když je v tomhle stavu, tak ho ani nepozdravi. Aby mě trestal. Zkoušela jsem odejít stokrát a vždy mě přemůže strach. Pocit bezmocnosti. Plán je vcelku jasný. Najít být. A až on bude v práci, tak odejít. Hned a najednou. Protože pak už se pro věci nedostanu. V BKB radili udělat to tajně, aby nevěděl kde jsem a vše řešit soudně až potom. On je ve skutečnosti srab. Boji se všeho a všech. Jen na mě si dovoluje. A ja, i když se mu postavím, tak nakonec vycouvam. Nevim kde vzít odvahu. Ale pryč musím. Nemůžu takhle žít dalších deset let.

• Citovat
  • Nahlásit
14905
7.9.20 07:02
@Anonymní píše:
Nepomáhá psycholog, nepomáhají žádné organizace. Dítě je jeho. On se ale zajímat nebude, maximálně týden, dva. Když je v tomhle stavu, tak ho ani nepozdravi. Aby mě trestal. Zkoušela jsem odejít stokrát a vždy mě přemůže strach. Pocit bezmocnosti. Plán je vcelku jasný. Najít být. A až on bude v práci, tak odejít. Hned a najednou. Protože pak už se pro věci nedostanu. V BKB radili udělat to tajně, aby nevěděl kde jsem a vše řešit soudně až potom. On je ve skutečnosti srab. Boji se všeho a všech. Jen na mě si dovoluje. A ja, i když se mu postavím, tak nakonec vycouvam. Nevim kde vzít odvahu. Ale pryč musím. Nemůžu takhle žít dalších deset let.

Odvahu najdeš, když si uvědomíš, jak se chová k vašemu dítěti…prostě musíš to dokázat kvůli němu…aby dítě ani nepozdravil kvůli tomu, aby trestal tebe? to je fakt ubožák…nemáš kamarádky, aby tě podpořily a pomohly odstěhovat? Čeho se tak bojíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
7.9.20 12:47

Odhaduju - změna, nejistota, nové věci o kterých nemáš tušení jak budou, nevíš jak to zvládneš nebo ne, nevíš co přijde, nevíš jak se ten druhý začne chovat potom a hlavně pokud se s dítětem na tajňačku přestěhuješ je to bráno jako trestný čin neboli únos dítěte v tom je to na dvě věci. Jeden moudrý muž řekl „Prostě to udělej, bát se můžeš potom“. Když budeš vědět proč jsi to děláš a za čím jdeš, tak to dáš, potkáš ty správné lidi, jen je potřeba věřit, že si zasloužíš i s dítětem změnu k lepšímu a zasloužíte si být šťastní. Tím neříkám že to bude jednoduché, ale rozhodně budeš to z tebe udělá silnější osobnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17772
7.9.20 12:49

A máš nějaké kamarády nebo příbuzné, kteří by ti pomohli odstěhovat se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
7.9.20 15:51
@divine woman píše:
A máš nějaké kamarády nebo příbuzné, kteří by ti pomohli odstěhovat se?

Ne, musela bych sama. Nemohla bych to nikomu říct. Anebo mohla, ale až bych věděla přesně kdy a kam. Žádné plány. Prostě přesně daný místo a čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14905
7.9.20 16:14

@Leucanthemum No tak si najdi byt a jednej…kámošce můžeš říct, až to budeš vědět, jestli by ti mohla ten den pomoci…neříkej proč…taky jsem takhle jednu pomáhala stěhovat…já jsem teda věděla, co se chystá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama