Může mi vrátit prodané zboží?

241
23.7.19 15:14

Může mi vrátit prodané zboží?

Prosím o radu. Na bazaru jsem prodala boty. Byly docela drahé. Teď mi ale pani která si je ode mě koupila napsala, ze když ji přišly tak ze zjistila, ze je to jiný typ než jaký chtěla a nechce je.

Ja je teda zpátky nechci pokud to nebude úplně nutný :zed:
Ale nevim, mužu ji rict, ze tohle měla zjišťovat před tím než je koupila? Nebo mám povinnost si je nechat vrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1800
23.7.19 15:19

Prodalas je na bazaru? tak nemáš povinnost vzít zboží do 14dnů zpět. Měla si zjistit více informací, pokud si nebyla jistá. Takhle ať si je buď nechá, nebo je zkusí prodat sama na bazaru…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
23.7.19 15:22

@Pamplemouse
Prodala jsem je na bazaru. Byly nové, nemošené, v krabici.
Ale ona teď vychyluje :lol: ze je to jiný typ než chtěla a ze z fotky to nebylo patrne.

Ona ale nepsala jaký typ shání, ja inzerát měla popsany a kdyby chtěla tak jsem ji ty boty mohla ze všech stran nafotit. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
23.7.19 15:23

Z bazaru nic brát zpět nemusíš..
jen pokud bys to měla jako eshop..
napiš ji, že zboží zpět nevezmeš, at si ho nechá, či prodá dále sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28011
23.7.19 15:26

@Aqualech

Pokud jsi to prodala na bazaru a né jako firma, tak je to o domluvě, vracet jí nic nemusíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
23.7.19 15:26

@smurfka
Dobre, díky za ujištění.
Nechtěla jsem ji to psát driv než si to ještě někde ověřím :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
23.7.19 15:28

Holky prodala jsem to na bazaru jako soukromá osoba, ne jako firma, ne jako e-shop.
Jenže ona mě teď bombarduje, ze chtěla jiný typ a ze to z fotky nebylo patrné a ze je nechce tak co s tím.

A víte co je zajímavý..ja měla normálně tušení ze s ni budou problémy :mrgreen: to byl šestý smysl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
23.7.19 15:30

@Aqualech nic s tím, napiš že bylo vše nafoceno, mohla se předem zeptat jaký typ to je, všechny infa byli u inzerátu. že není tvoje povinnosti to vzít zpět, a už nereagovat no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28011
23.7.19 15:32

@Aqualech

https://www.zive.cz/…default.aspx?…

Je to tak, třeba tady to taky řeší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12256
23.7.19 15:55

Nemas povinnost, nejsi eshop

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2859
23.7.19 16:03

@Aqualech tak jako pokud s ni mas soucit, muzes navrhnout at ti je posle na vlastni naklady zpet, a ty ji pak penize bez postovneho muzes vratit, tak o nic neprijdes jen je budes muset znovu prodat… Jen teda pockej s vracenim penez az balik prijde zpět a ty je zkontrolujes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18153
23.7.19 16:18

Nemusíš nic, klidně dělej mrtvýho brouka. Pokud byly takové jako jsou nafocené (žádné skryté vady apod) tak je to její blbost, že se špatně podívala a dal je nezkoumala. Je může hodit na bazar stejně jako ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50797
23.7.19 16:21

Takhle, už se mi stalo, že si paní koupila těhotenské oblečení, poslala poděkování a povzdychla si, že jí jeden ze tří kousků nesedne. Byla slušná, neměla jsem problém se s ní domluvit, ať mi ten kousek na vlastní náklady pošle zpět a já jí vrátím peníze. Ale pokud by si vyskakovala, že je to její právo a ona nechtěla a ona nevěděla, mile ji odkážu do patřičných míst, ukončím konverzaci a pokud by vyhrožovala policií či čím, řekla bych jí, ať jde do toho :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
23.7.19 18:28

Holky a ona mě pořad bombarduje, ze je nechce :pocitac: to se mi ještě nestalo nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
23.7.19 18:31

@Aqualech tak nereaguj, necti.. :nevim: napsala bych co jsem ti psala vyse a tim to pro me konci. Email hodit do spamu a je..no ale jestli ji to chces vratit, tak muzes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama