Myslíte si, že dříve byli lidé hubenější?

2229
24.6.20 23:00

Myslíte si, že dříve byli lidé hubenější?

Vždycky, když se dívám na nějaký starší film, tak si říkám, že lidi byli daleko hubenější než teď? Co si o tom myslíte, je to tak, nebo je to jen nějaká zkreslená představa, protože prostě vybírali cíleně hodně hubený herce? Vždycky si to říkám u Hříšnýho tance, který byl dneska :D. (Jo vím že Baby měla anorexii, ale všichni ostatní herci určitě ne). Prosím berte to jako téma pro odlehčení, prostě mě to jen tak napadlo, a říkám si, jestli to tak v minulosti prostě doopravdy bylo nebo se mi to jen zdá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26380
24.6.20 23:05
@Quinn7 píše:
Vždycky, když se dívám na nějaký starší film, tak si říkám, že lidi byli daleko hubenější než teď? Co si o tom myslíte, je to tak, nebo je to jen nějaká zkreslená představa, protože prostě vybírali cíleně hodně hubený herce? Vždycky si to říkám u Hříšnýho tance, který byl dneska :D. (Jo vím že Baby měla anorexii, ale všichni ostatní herci určitě ne). Prosím berte to jako téma pro odlehčení, prostě mě to jen tak napadlo, a říkám si, jestli to tak v minulosti prostě doopravdy bylo nebo se mi to jen zdá.

Mně teda vyzáblejší přišla ta tanečnice. Do filmu se vybírají určité typy. Není to vzorek populace. Možná že dřív byla tloušťka jen u bohatých a mocných, chudáci dřeli a jedli skromně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1237
24.6.20 23:08

To si nemyslím, třeba v našich černobílých filmech pro pamětníky jsou ty ženský krev a mlíko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90788
24.6.20 23:09

Když se dívám na staré černobílé české filmy, tak ten pocit nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90788
24.6.20 23:10
@zakruta píše:
To si nemyslím, třeba v našich černobílých filmech pro pamětníky jsou ty ženský krev a mlíko…

Nejen ty. Chlapi taky nejsou žádná tintitka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22128
24.6.20 23:18

Myslim, ze byli drobnejsi.

Docela me bavi inflace konfekcnich velikosti a holedbani se zen, ze maji od mladi 36 :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8623
24.6.20 23:20

@Quinn7 fakt se ti zdají v Hříšném tanci všichni hubenější? Možná ti nabubřelí pracháči, ale v těch scénách, kde je personál, byly holky krev a mlíko. Spíš se někdy podívej na fotky z dřívější doby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2137
24.6.20 23:41

Děti byly hubenější ještě když jsem byla ve škole já. Dospělí byli asi někteří hubení a někteří tlustí vždycky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2229
24.6.20 23:45
@Aduš8 píše:
@Quinn7 fakt se ti zdají v Hříšném tanci všichni hubenější? Možná ti nabubřelí pracháči, ale v těch scénách, kde je personál, byly holky krev a mlíko. Spíš se někdy podívej na fotky z dřívější doby.

no mě se to fakt zdá :D právě i u toho personálu, tak teď teda nevím :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2229
24.6.20 23:45
@zakruta píše:
To si nemyslím, třeba v našich černobílých filmech pro pamětníky jsou ty ženský krev a mlíko…

no já nemyslela vyloženě pro pamětníky :D spíš tak 80-90 léta. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9914
24.6.20 23:47

Ano, myslím, že třeba v 70.letech byli lidé výrazně hubenější. Mám po mamce z té doby pár kousků oblečení. Číslování oblečení se dost posunulo (tehdejší 36 odpovídá tak dnešní 34, tehdejší 40 má v pase míň než dnešní 38). Obzvlášť v tom pase mají dnešní mladé holky často pneumatiku. On i ten Metráček (čb film) je z dnešního pohledu jen trošku oplácanější holka (s nevhodně zvolenou podprsenkou), rozhodně dnes by tato holka nebyla žádný extrém (že by to třeba byla jedna holka z ročníku).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.6.20 23:56

Podle mě to je spíš geneticky. Ale ne spalování, NÁVYKY. Někteří lidi prostě jsou aktivnější, nemají potřebu pořád něco pojídat, a jiní neustále posedávají, na všechno maj svůj klid, vyloženě vyhledávají tučnější stravu. A to bylo i za časů pole, to není záležitost posledních pár let. Vidím to na prababi a pradědovi, oba ze statků ze třinácti dětí, bezpochyby nekonečná dřina a jídla málo, vůbec se neřešila kvalita jídla. Prý vůbec nejedli zeleninu, ta byla pro králíky. 8o ale děda celý život vypadá, jakoby vylezl z Dachau - kost a kůže, on prostě od rána do noci maká, pořád něco vymýšlí, nezastaví se. Babi si sedne, něco kráji, čistí, vytrhává plevel, u toho neustále něco přežvykuje.. napeče xtero buchet, samozřejmě u nich ráda posedí, do všeho hojně mouky a cukru, že jo… a to se promítá po generace. Ale jo, řekla bych, že prakticky nulová nutnost fyzické práce nyní dělá lidi línější a tlustější. :P Film neřeším, herci se o sebe starali asi vždycky, ne. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
6619
25.6.20 00:04

Já si myslím že částečně ano.
Nebo takhle, když byl někdo tlustý tak měl velmi výjimečně fakt morbidní obezitu. Ale prostě jenom nadváhu. Nebyla možnost volat si domů dovoz fast foodů jak to dělají opravdu morbidně obézní a nepohyblivý lidé a díky tomu tloustnou dále.
A dle mě za to může právě ta změna životního stylu. Dneska jsou hromady IT oborů a marketing a vše co dřív nebylo a sedí se u toho. Takže málo pohybu.

Plus je hrozně snadný získat jídlo. Dřív si prostě člověk musel uvařit a už jenom tím vydal nějakou energii. Dneska stačí zvednou telefon a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
25.6.20 00:10
@zrcadlo píše:
Ano, myslím, že třeba v 70.letech byli lidé výrazně hubenější. Mám po mamce z té doby pár kousků oblečení. Číslování oblečení se dost posunulo (tehdejší 36 odpovídá tak dnešní 34, tehdejší 40 má v pase míň než dnešní 38). Obzvlášť v tom pase mají dnešní mladé holky často pneumatiku. On i ten Metráček (čb film) je z dnešního pohledu jen trošku oplácanější holka (s nevhodně zvolenou podprsenkou), rozhodně dnes by tato holka nebyla žádný extrém (že by to třeba byla jedna holka z ročníku).

Taky myslím, moje matka v mládí (80. léta) nosila velikost 40, a to měla 88 přes boky a v pase 62 (a nebyla považována za kdovíjak štíhlou, prostě běžná holka). To oblečení vypadá tak na vel. 36. :lol:
Ale je pravda, že to zvětšování velikostí zaznamenávám i já. Prý je to kvůli tomu, že lidi rostou. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2000
25.6.20 00:16

Populace tloustne vcetne deti. Pediatri proto pouzivaji starsi tabulky, aby se ta norma neposouvala stejne jako konfekcni velikosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama