Na co mám nárok po skončení rodičáku

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

brumi
Kelišová 6519 příspěvků 04.03.17 12:41
Na co mám nárok po skončení rodicaku

Dobrý den, zrovna řešíme s kamarádkou cm bude by jí skončí mateřská dovolená po 4. Letech. Je to maminka samoživitelka, zatím si přivydělává jen brigádou. Ale co vůbec nevíme, kdy dostane poslední mateřskou a na co má poté nárok (příspěvky, podpora, atd ). Nevíte prosím někdo?

Přečtěte si článek: Sociální dávky 2018: Na co máte nárok?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Gumidci
Závislačka 4278 příspěvků 04.03.17 12:46

@brumi na to jít do práce a pak podle výdělku případně další dávky, + samozřejmě alimenty na dítko

Marcelka146
Kelišová 5041 příspěvků 04.03.17 12:46

Materskou nema, pobira rodicovsky prispevek do veku 4 let ditete. Predpokladam, ze nepracovala, kdyz to ma do 4 let, tak narok na podporu nema.
Ma narok dat dite do skolky a ona jit do prace.Dale ma narok pobirat alimenty od otce ditete.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.17 12:46

Skončí jí rodičák takže 5 měsíců podpory nebo jít do práce

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.17 12:47
@Marcelka146 píše:
Materskou nema, pobira rodicovsky prispevek do veku 4 let ditete. Predpokladam, ze nepracovala, kdyz to ma do 4 let, tak narok na podporu nema.
Ma narok dat dite do skolky a ona jit do prace.Dale ma narok pobirat alimenty od otce ditete.

na podporu má nárok každá po rodičáku, nemusí předtím pracovat, ale je pro každého stejná

Gumidci
Závislačka 4278 příspěvků 04.03.17 12:47

@Marcelka146 nemáš pravdu, každá maminka po RP má nárok na podporu

brumi
Kelišová 6519 příspěvků 04.03.17 12:51

@Gumidci alimenty nejsou od narození malého, i když bylo soudně řešeno otec neplatí, údajně nemá z čeho. Já si myslím že má nárok na příspěvek má bydlení, ten pobírá už nyní, potom ještě na příspěvek na dítě, ale čím si nejsme ani jedna jistá zda, dostane od prac. úřadu nějakou podporu když je nezaměstnaná? Brigády má má dobre slovo aby právě nepřišla o možnosti, práci hledá jen těžko, může chodit až na sedmou ranní a jen ranní smeny, jelikož nemá žádné hlídání

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28984 příspěvků 04.03.17 12:54

Především má nárok jít pracovat, aby jí a jejímu dobře vybranému partnerovi nemusel dítě živit stát.

brumi
Kelišová 6519 příspěvků 04.03.17 12:55

@Doe_Jane děkuji, taky si myslím že by měla mít nárok, tak jako každý jiný člověk, akorát nikdy neměla práci na hlavní prac. poměr, vždy jen brigády…

Gumidci
Závislačka 4278 příspěvků 04.03.17 12:55

@brumi ať jde do práce a nemusí se pídit po podpoře, v současné době je situace na trhu práce velmi dobrá

Osobně jsem také sama se synem, klidně mohla mít už rok dítě ve školce a mohla pracovat, byla by na tom lépe

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.17 12:56
@brumi píše:
@Doe_Jane děkuji, taky si myslím že by měla mít nárok, tak jako každý jiný člověk, akorát nikdy neměla práci na hlavní prac. poměr, vždy jen brigády…

to je jedno má nárok ale ať si najde kolik to dělá letos je to každý rok trošku jiné

brumi
Kelišová 6519 příspěvků 04.03.17 12:57

@Burj Chalifa práci samozřejmě hledá ale je to velmi těžké najít jen po až pá a jen ranní smeny…takže se zajímá jak moc to bude náročné než práci najde, jak jsem již zmiňovala je s malým zcela sama

Gumidci
Závislačka 4278 příspěvků 04.03.17 12:58

Podpora po RP je +- 3900 a postupně se snižuje, ale pozor pokud si přivydělává, tak stejně podporu nedostane a pokud její přivýdělek přesáhne 1/2 minimální mzdy, tak bude vyřazená z evidence UP

brumi
Kelišová 6519 příspěvků 04.03.17 13:00

@Gumidci malého jí přijali až letos, po celou dobu mateřské chodí z jedné brigády na druhou, malý má od narození vážné zdravotní problémy, co chvíli je hospitalizován, takže stačí trocha selského rozumu, že najít práci bude velmi těžké, kdo bude mít zájem o někoho kdo bude co chvíli na nemocenské

Gumidci
Závislačka 4278 příspěvků 04.03.17 13:01

@brumi moc dobře věděla kdy jí rodičák končí, tak mohla hledat s větším předstihem a ne se pak divit, že jí vlastně RP končí a co bude dál, osobně jsem hledala víc jak 8m před koncem RP a světe div se zadařilo se, dokonce dřív, než mi Rp zcela skončil

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >