Výplata mateřské 270 dní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PajuW
Povídálka 33 příspěvků 26.02.17 23:44
Výplata mateřské 270 dní

Dobrý večer,
Chtěla bych se zeptat na téma co mě trápí.
Počítá se neschopenka neboli nemocenská během těhotenství do 270 dní, abych měla nárok na mateřskou? Podle státu musím platit sociální pojištění 270 dní, ale já mám zatím odpracováno 152 dní a něco mi zbývá, ale snažíme se o miminko. Když tedy otěhotním a jelikož bych kvůli zdravotního stavu měla těhotenství rizikové musela bych na neschopenku až o porodu. Tedy bude se počítat do 270 dní i ta doba kdy budu na nemocenské?

:D

Děkuji vám za odpověď

Reakce:

zrcadlo
Kelišová 6880 příspěvků 26.02.17 23:56

Neschopenka během trvání pracovního poměru ano, neschopenka mimo pracovní poměr (resp. po případném ukončení pracovního poměru) ne.

Jj.Mm
Kecalka 330 příspěvků 27.02.17 07:37

Asi blba otázka ale těch 270 jsou pouze pracovní dny že?

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2328 příspěvků 27.02.17 07:55
@Jj.Mm píše:
Asi blba otázka ale těch 270 jsou pouze pracovní dny že?

Ne.

Jj.Mm
Kecalka 330 příspěvků 27.02.17 09:32
@Nowuka2 píše:
Ne.

Aha takže celkově zaměstnaná za poslední dva roky 270 dni, včetně svatku, dovolenych a nemocenských? de­kuji

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2328 příspěvků 27.02.17 09:50
@Jj.Mm píše:
Aha takže celkově zaměstnaná za poslední dva roky 270 dni, včetně svatku, dovolenych a nemocenských? dekuji

Ano.

Jj.Mm
Kecalka 330 příspěvků 27.02.17 09:54
@Nowuka2 píše:
Ano.

Dekuji :oops:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Selfie expert Dáda: Na Instagramu vypustila další zlo. Co dělá špatně?

Je jí dvaašedesát, ale sociální sítě si zamilovala, jako by byla teenagerka.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >