Výplata mateřské 270 dní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PajuW
Povídálka 36 příspěvků 26.02.17 23:44
Výplata mateřské 270 dní

Dobrý večer,
Chtěla bych se zeptat na téma co mě trápí.
Počítá se neschopenka neboli nemocenská během těhotenství do 270 dní, abych měla nárok na mateřskou? Podle státu musím platit sociální pojištění 270 dní, ale já mám zatím odpracováno 152 dní a něco mi zbývá, ale snažíme se o miminko. Když tedy otěhotním a jelikož bych kvůli zdravotního stavu měla těhotenství rizikové musela bych na neschopenku až o porodu. Tedy bude se počítat do 270 dní i ta doba kdy budu na nemocenské?

:D

Děkuji vám za odpověď

Reakce:
zrcadlo
Kelišová 7227 příspěvků 26.02.17 23:56

Neschopenka během trvání pracovního poměru ano, neschopenka mimo pracovní poměr (resp. po případném ukončení pracovního poměru) ne.

Jj.Mm
Kecalka 330 příspěvků 27.02.17 07:37

Asi blba otázka ale těch 270 jsou pouze pracovní dny že?

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2347 příspěvků 27.02.17 07:55
@Jj.Mm píše:
Asi blba otázka ale těch 270 jsou pouze pracovní dny že?

Ne.

Jj.Mm
Kecalka 330 příspěvků 27.02.17 09:32
@Nowuka2 píše:
Ne.

Aha takže celkově zaměstnaná za poslední dva roky 270 dni, včetně svatku, dovolenych a nemocenských? de­kuji

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2347 příspěvků 27.02.17 09:50
@Jj.Mm píše:
Aha takže celkově zaměstnaná za poslední dva roky 270 dni, včetně svatku, dovolenych a nemocenských? dekuji

Ano.

Jj.Mm
Kecalka 330 příspěvků 27.02.17 09:54
@Nowuka2 píše:
Ano.

Dekuji :oops:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >