Na co sáhnu, to se nedaří..

Anonymní
31.5.15 00:16

Na co sáhnu, to se nedaří..

Poslední dobou (eufemismus pro poslední 3-4 roky) se mi nedaří..
Omlouvám se, že zakládám anonymně - děkuji za respektování, ale nechci se konkrétně vypisovat, není to jedno trápení, je toho více. Budiž řečeno, že nejsem člověk sedící s rukama v klíně, snažím se ke všemu přistupovat aktivně, a možná se to po tomto příspěvku nezdá ;), jsem nezdolný optimista. Ale když se ohlédnu zpátky, tak si říkám, že by to snad porazilo i v…

Jak píši, nechci si stěžovat, hledám jen útěchu, že v tom nejsem sama či ještě lépe, že se toto období podařilo někomu překonat. Z hlediska pravděpodobnosti :mrgreen: :oops: mi totiž přijde neuvěřitelné, co vše špatné a často ne právě pravděpodobné :oops: mě potkává..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

839
31.5.15 00:33

Zastávám názor, že každému je nadělen kyblík smůly a kyblík štěstí.. no a tak nějak si to za život vypíjí.. Někdo po troškách a na střídačku, někdo jakoby pil půl kýble na jeden zátah.. Ale o co víc smůly si vypiješ, o to víc ti zůstává v tom štastném kyblíku a někdy se ta smůla prostě musí prolomit a začít zase šťastné období. Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6583
31.5.15 00:50
@Hanka253 píše:
Zastávám názor, že každému je nadělen kyblík smůly a kyblík štěstí.. no a tak nějak si to za život vypíjí.. Někdo po troškách a na střídačku, někdo jakoby pil půl kýble na jeden zátah.. Ale o co víc smůly si vypiješ, o to víc ti zůstává v tom štastném kyblíku a někdy se ta smůla prostě musí prolomit a začít zase šťastné období. Držím palce!

Hezky řečeno, souhlasím! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.15 00:52

Nejsi v tom sama. Kam já šlápnu, deset let tráva neroste a to ne jen poslední dobou. Držím palce. Snad bude lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.15 02:10

Ja mam posledni dobou (cca rok) take divne obdobi.. Nemuzu rict, ze uplne smolne, ale strasne „vyhrocene“.. Na jednu stranu prisernou smulu, na druhou pri te smule jeste velkou kliku.. Takove stesti v nestesti.. Jen se jedna o vetsi mnozstvi hodne extremnich „zazitku“.. Snad to brzy prejde a zacneme zase zit trosku „normalne“, ne jak na horske draze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.15 02:10

Jinak moc preji, at mas toto obdobi co nejdrive za sebou i ty.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1638
31.5.15 02:18

:P Moc dobré téma o životě! Já jsem dospěla k tomu, že VŠECHNO JE, JAK MÁ BÝT. A tak, i když rovněž jsem nikdy neměla ruce v klíně a nemám ani nyní, tak si nezoufám, co přichází přijímám a hledám v tom pro sebe poučení. A už nedělám tytéž chyby.

Zkus se na svoje příhody podívat očima někoho jiného - třeba humoristy, anebo z vyhlídkové věže jakoby, anebo z pozice malého mravenečka. Pokaždé to vypadá jinak.

Úhly pohledu mění mnohé. Já třeba nyní od širší rodiny žádám smíření, ale když jsem si zformulovala písemně, jak hnusně se vždycky celkově chovali, tak vidím jejich chování jako úplně úchylné a smíření od nich vůbec nečekám a už o ně ani nestojím.

Zkus i ty si svoje situace písemně zformulovat. Třeba v tom pak uvidíš něco, co ti dá do všeho světlo. A řekneš si AHA a budeš mít JASNO :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13769
31.5.15 07:24
@poučená píše: :P Moc dobré téma o životě! Já jsem dospěla k tomu, že VŠECHNO JE, JAK MÁ BÝT.A tak, i když rovněž jsem nikdy neměla ruce v klíně a nemám ani nyní, tak si nezoufám, co přichází přijímám a hledám v tom pro sebe poučení. A už nedělám tytéž chyby.

Zkus se na svoje příhody podívat očima někoho jiného - třeba humoristy, anebo z vyhlídkové věže jakoby, anebo z pozice malého mravenečka. Pokaždé to vypadá jinak.

Úhly pohledu mění mnohé. Já třeba nyní od širší rodiny žádám smíření, ale když jsem si zformulovala písemně, jak hnusně se vždycky celkově chovali, tak vidím jejich chování jako úplně úchylné a smíření od nich vůbec nečekám a už o ně ani nestojím.

Zkus i ty si svoje situace písemně zformulovat. Třeba v tom pak uvidíš něco, co ti dá do všeho světlo. A řekneš si AHA a budeš mít JASNO :kytka:

Přesně na to taky věřím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2855
31.5.15 07:42

U nás doma je taky nějaké smolné období. Táhne se to s námi už druhej rok. Stíhá nás jedna rána za druhou. Jednou jsem někde slyšela, že se člověk točí v pětiletých kruzích. Jako pět let smůly a pět let štěstí. Nevim, třeba na tom něco bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
31.5.15 08:00

Tak můj poznatek je, že když se to kazí, tak na všech frontách…ale pak je zase relativně šťastné období…Všechno spěje k rovnováze, takže nedařit se nemůže donekonečna.
A pak hlavně - mockrát se mi potvrdilo, že vše zlé je k něčemu dobré. Nepříjemné na tom je, že když se dějí ty nežádoucí věci, tak nevíme, co dobrého by nám to mohlo přinést…Bude líp, neboj. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
31.5.15 08:02
@Hanka253 píše:
Zastávám názor, že každému je nadělen kyblík smůly a kyblík štěstí.. no a tak nějak si to za život vypíjí.. Někdo po troškách a na střídačku, někdo jakoby pil půl kýble na jeden zátah.. Ale o co víc smůly si vypiješ, o to víc ti zůstává v tom štastném kyblíku a někdy se ta smůla prostě musí prolomit a začít zase šťastné období. Držím palce!

taky souhlasim ;)

• Citovat
  • Upravit
2355
31.5.15 08:34

Moje babička byla z Podkrkonoší a tam je na to takové pořekadlo: „když čert se.re, ser. e vždycky na jednu hromadu“ a ona k tomu ráda dodávala „a sr. át věčně taky nebude“. Taková houževnatá ženská to byla, říkala, že její život to vystihuje doslovně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1638
31.5.15 17:08
@Malaga píše:
Tak můj poznatek je, že když se to kazí, tak na všech frontách…ale pak je zase relativně šťastné období…Všechno spěje k rovnováze, takže nedařit se nemůže donekonečna.
A pak hlavně - mockrát se mi potvrdilo, že vše zlé je k něčemu dobré. Nepříjemné na tom je, že když se dějí ty nežádoucí věci, tak nevíme, co dobrého by nám to mohlo přinést…Bude líp, neboj. ;)

To se tak říká, že „všechno špatné je k něčemu dobré“, ale to jenom tak vypadá na první pohled. Stalo se mi v životě mnoho zlého. NE smát bych se tomu nemohla, ale když bych to tak uchopila, tak myslím, že bych mohla vyhrát v soutěži, „komu se stala největší hromada životních hoven“. A proto jsem myšlenkově zkoumala i to, že „všechno špatné je k něčemu dobré“. Ale tak to není. Zlé je vždycky ke zlému. Špatné je vždycky ke špatnému. ALE je to o tom, že v každé situaci člověk může prožívat nejrůznější prožitky, podle svého aktuálního vnitřního nastavení. Takže ten člověk, kterému se dějí „všechny ty nejhorší věci na světě“, je chybně nastavený. Je potřeba se nastavit vnitřně tak, aby v těch sitacích uviděl SVĚTLO TOHO DOBRÉHO, aby tam uviděl otevřené dveře do prostoru radosti. RADOST JE TO, CO LIDEM CHYBÍ. HLEDEJTE RADOST A NAJDETE ŠTĚSTÍ. Mě se to povedlo.

Možná, že jsou nějakou zkušeností odpozorované počty let. Ale to může být o tom, že člověku to trvá nějakou dobu, než uzraje zkušenostmi, které v sobě zpracovává. Ale to všechno jde přeskočit, jde běžet zkratkami, když uvidíte v každé své tzv. smolné situaci SVĚTLO RADOSTI. Radost je všude, úplně všude, jen ji tam, my lidé, se musíme naučit vidět.

Proměnit smutek v radost, je největší zázrak života, který člověk, který jde Cestou Radosti, pozná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
31.5.15 17:49

@poučená ty nesouhlasíš se mnou, já na základě svých zkušeností nesouhlasím s tebou.
Tvůj názor o chybném nastavení nesdílím.
A tvůj styl psaní je pro mě těžko čitelný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1638
31.5.15 18:15
@Malaga píše:
@poučená ty nesouhlasíš se mnou, já na základě svých zkušeností nesouhlasím s tebou.
Tvůj názor o chybném nastavení nesdílím.
A tvůj styl psaní je pro mě těžko čitelný…

Je tady volná diskuze. Každý se může vyjádřit podle sebe, svých zkušeností a jak co cítí. A jak si to kdo přebere, to je zase jiná věc. Přeji tobě @Malaga, přeji všem hezký den, šťastné dny. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama