Nádor v tlustém střevě

87
24.11.19 17:56

NÁDOR V TLUSTÉM STŘEVĚ

Zdravím všechny…bylo mi zděleno že mám nádor ve střevu je tu prosím někdo kdo má skušenosti. nějak se v tom plácám a nevím co bude dál. hezký večer

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

395
24.11.19 18:15

Ahoj, svou vlastní zkušenost naštěstí nemám, jenom z relativně blízkého okolí a té vyplývá, že veškeré alternativní a vyčkávací metody, léčitelé apod. asi nemají velký efekt a že bylo asi dobré nevyčkávat s operací. V tom případě co znám se vyčkávalo s operací dlouho, roky, a nedopadlo to dobře. Držím palečky ať je vše brzy ok. Možnosti dnes medicína má velké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
87
24.11.19 18:19
@4-1.cz píše:
Ahoj, svou vlastní zkušenost naštěstí nemám, jenom z relativně blízkého okolí a té vyplývá, že veškeré alternativní a vyčkávací metody, léčitelé apod. asi nemají velký efekt a že bylo asi dobré nevyčkávat s operací. V tom případě co znám se vyčkávalo s operací dlouho, roky, a nedopadlo to dobře. Držím palečky ať je vše brzy ok. Možnosti dnes medicína má velké.

Děkuji moc za informace. vím to teprve týden co mi dr. řekla výsledek biopsie s konoskopie. já sama se cítím dobře ani nehubnu jíst mi chutná no prostě celková pohoda jen na to vyprazdnování. Dr, mi řekla že posílá vše panu dr, do vojenské nemocnice a že mám čekat na teefon až mi zavolají. Co mě překvapilo že mi ani neřekla zda zhoubný či ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11696
24.11.19 18:26

@mony01 a proč jsi se nezeptala, jestli je zhoubný?
nicméně většinou to zhoubné bývá, ale zas nádory tlustého střeva jsou docela dobře léčitelné, znám víc lidí, kteří jsou po prodělané operaci a léčbě „zdraví“ - samozřejmě pořád docházejí v určitých intervalech na kontroly
a co se bude dít, ti zavolají z té nemocnice, každý nádor je jiný, léčba je taky jiná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
87
24.11.19 18:30
@stinga píše:
@mony01 a proč jsi se nezeptala, jestli je zhoubný?
nicméně většinou to zhoubné bývá, ale zas nádory tlustého střeva jsou docela dobře léčitelné, znám víc lidí, kteří jsou po prodělané operaci a léčbě „zdraví“ - samozřejmě pořád docházejí v určitých intervalech na kontroly
a co se bude dít, ti zavolají z té nemocnice, každý nádor je jiný, léčba je taky jiná

no paní doktorka mi řekla jen tak je to nádor a já v tu chvíly slzy ve vočích a nemohla jsem mluvit. vím že si za to mohu i sama otec to měl a zemřel na to. a já se vyprdla v mládí na prevenci ted mám 4 děti je mi 42 let a mám strašný strach. léčit se určitě chci jen se bojím aby nebylo pozdě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.11.19 18:39

Bohužel zkušenost s touto nemoci mám v rodině a nedopadlo to dobře. A to u jednoho člověka ani nebylo poznat že je nemocný a i přesto to šlo velmi rychle bohužel

• Nahlásit
  • Citovat
21301
24.11.19 19:09
@mony01 píše:
no paní doktorka mi řekla jen tak je to nádor a já v tu chvíly slzy ve vočích a nemohla jsem mluvit. vím že si za to mohu i sama otec to měl a zemřel na to. a já se vyprdla v mládí na prevenci ted mám 4 děti je mi 42 let a mám strašný strach. léčit se určitě chci jen se bojím aby nebylo pozdě.

Bojuj a nech si při příští návštěvě vše vysvětlit. Dodržuj vše, co ti poradí. Je to sice blbá nemoc, ale ne nepřekonatelná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7431
24.11.19 19:32

Hlavně si ponechej dobrou mysl a víru, že vše zvládneš…to dělá hodně…držím palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10764
24.11.19 21:10
@mony01 píše:
no paní doktorka mi řekla jen tak je to nádor a já v tu chvíly slzy ve vočích a nemohla jsem mluvit. vím že si za to mohu i sama otec to měl a zemřel na to. a já se vyprdla v mládí na prevenci ted mám 4 děti je mi 42 let a mám strašný strach. léčit se určitě chci jen se bojím aby nebylo pozdě.

Hele, to se stává všem pacientům, při prvním sdělení se prostě mozek vypne. A doktoři to vědí a počítají s tím. Měla by si mít domluvenou nějakou další návštěvu, pokud jde o zhoubný nádor,.tak asi na onkologii, ne? Takže si průběžně piš na papír všechno, na co se chceš zeptat a pak si ten papír vezmi sebou do ordinace a prostě odškrtávej na co už ses zeptala. Ideálně si teda taky piš poznámky k tomu, co ti doktor řekne.

Obecně zrovna tlusté střevo je docela rozumně léčitelné, včetně metastáz, takže šance, že tím projdeš úspěšně je fakt vysoká, jakkoliv to teď může vypadat hrozivě.

Jinak projdi tenhle web, ale jinak raději moc negoogli, jen tě to zmate

https://www.mou.cz/…streva/t2033

Primárně potřebuješ co nejrychlejší medicínské řešení, pokud bys chtěla sahat po „alternativních“ metodách, tak neber nic, co říká - neposlouchat doktory, nechodit na chemoterapii a podobně. Rozhodně nehladovět - to výrazně zvýší šanci, že nevyhraejš - žádné očisty, hladovky, kůry! A zázračné doplńky kupovat maximálně za stovky korun, ne za tisíce.

Pokud bys někde narazila na to, že tě rozhodně zachrání fénixovy kapky za statisíce, tak přesně to co je ve fénixových kapkách, tedy celkový extrakt z rostliny konopí, zejména ta část z CBD, tak se to dá normálně koupit bez THC za jednotky tisíc.

Bohužel je neskutečně moc šarlatánských šmejdů, co zneužívají nemocné, kteří mají pocit, že musí zkusit vše.

Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
87
24.11.19 21:15
@Ou píše:
Hele, to se stává všem pacientům, při prvním sdělení se prostě mozek vypne. A doktoři to vědí a počítají s tím. Měla by si mít domluvenou nějakou další návštěvu, pokud jde o zhoubný nádor,.tak asi na onkologii, ne? Takže si průběžně piš na papír všechno, na co se chceš zeptat a pak si ten papír vezmi sebou do ordinace a prostě odškrtávej na co už ses zeptala. Ideálně si teda taky piš poznámky k tomu, co ti doktor řekne.

Obecně zrovna tlusté střevo je docela rozumně léčitelné, včetně metastáz, takže šance, že tím projdeš úspěšně je fakt vysoká, jakkoliv to teď může vypadat hrozivě.

Jinak projdi tenhle web, ale jinak raději moc negoogli, jen tě to zmate

https://www.mou.cz/…streva/t2033

Primárně potřebuješ co nejrychlejší medicínské řešení, pokud bys chtěla sahat po „alternativních“ metodách, tak neber nic, co říká - neposlouchat doktory, nechodit na chemoterapii a podobně. Rozhodně nehladovět - to výrazně zvýší šanci, že nevyhraejš - žádné očisty, hladovky, kůry! A zázračné doplńky kupovat maximálně za stovky korun, ne za tisíce.

Pokud bys někde narazila na to, že tě rozhodně zachrání fénixovy kapky za statisíce, tak přesně to co je ve fénixových kapkách, tedy celkový extrakt z rostliny konopí, zejména ta část z CBD, tak se to dá normálně koupit bez THC za jednotky tisíc.

Bohužel je neskutečně moc šarlatánských šmejdů, co zneužívají nemocné, kteří mají pocit, že musí zkusit vše.

Držím palce

Dr. Říkala Ct a magnetická rezonance a chirurg a onkologické vyšetření

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.11.19 05:42
@mony01 píše:
Zdravím všechny…bylo mi zděleno že mám nádor ve střevu je tu prosím někdo kdo má skušenosti. nějak se v tom plácám a nevím co bude dál. hezký večer

Ahoj, ja jdu brzy na kolonoskopii a mam strach. Mam taky problemy s vyprazdnovanim. Budu Ti moc drzet palce a sobe taky. :kytka: :kytka: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
87
27.11.19 06:37
@Anonymní píše:
Ahoj, ja jdu brzy na kolonoskopii a mam strach. Mam taky problemy s vyprazdnovanim. Budu Ti moc drzet palce a sobe taky. :kytka: :kytka: :hug:

zdravím určitě mi dejte vědět a já také dám a držím palečky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
27.11.19 13:18

@mony01 zkušenost mám z blízké rodiny. Hodně asi záleží na velikosti nádoru, umístění a zda se to podchytilo včas. Po zjištění při kolonoskopii následovalo CT, operace a pak chemoterapie, ale tu dostával v práškách v několika cyklech. Teď to vypadá dost nadějně, tak doufáme, že už to bude v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.12.19 22:05
@Anonymní píše:
Ahoj, ja jdu brzy na kolonoskopii a mam strach. Mam taky problemy s vyprazdnovanim. Budu Ti moc drzet palce a sobe taky. :kytka: :kytka: :hug:
taky ted řeším :( problémy s vyprazdnovanim, bolest bricha. Dost se bojim :(
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama