Nákupy Drážďany aktuálně

1153
5.11.20 13:59

Nákupy Drážďany aktuálně

Ahoj nemáte někdo informace, zda se dá aktuálně vycestovat do Německa (Drážďan) na nákupy a jak je to tam s otevřeností obchodů? Funfuje vše nebo jsou tam nějaká omezení jako v CZ? Našla jsem nějaké info, že snad pokud jedete do DE na méně než 24 hodin, že nepotřebujete test ani karanténu, ale nevím, jak moc je tahle informace aktuální :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
154
5.11.20 14:13

Tahle informace je aktualni, vse tam je otevrene.. ale pokud tam pojedete ohrozujete nejen sve zdravi!! pro nic za nic se tam nezaviraji restaurace, bary a hotely..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17337
5.11.20 14:19

@Barba94 tak u nás jsou restaurace a bary zavřené už skoro měsíc, spíš by se v Drážďane ch měli bát Čechů, ne? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8236
5.11.20 14:26

@Barba94 to je vtip vid. U nás je situace přece daleko horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
5.11.20 14:28

@Barba94 tak na to, koho kdo ohrožuje jsem se úplně neptala. Vzhledem k tomu, že bydlíme prakticky na samotě u lesa, oba s manželem momentálně doma a jediný nás styk s civilizací je, že 1× týdně jeden z nás jede nakoupit (samozřejmě v ochranných pomůckách), tak bych se toho, že něco z německa dotáhneme a nakazíme polovinu Čr úplně nebála :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15508
5.11.20 14:35

Do Saska můžeš na 24 hodin bez testu i karantény…zajímalo by mě teda, jak kdo hlídá těch 24 hodin :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5299
5.11.20 14:38
@vedma007 píše:
@Barba94 tak na to, koho kdo ohrožuje jsem se úplně neptala. Vzhledem k tomu, že bydlíme prakticky na samotě u lesa, oba s manželem momentálně doma a jediný nás styk s civilizací je, že 1× týdně jeden z nás jede nakoupit (samozřejmě v ochranných pomůckách), tak bych se toho, že něco z německa dotáhneme a nakazíme polovinu Čr úplně nebála :lol: :lol:

No to ale oni ti Němci neví, že bydlíte na samotě u lesa. To je jako když se všichni hrnou do Polska do hobby marketů. Osobně bych mezistátně netrajdala, pokud to není pracovně nebo ze závažných důvodů. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25234
5.11.20 14:52
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
490
5.11.20 14:55

No, díky tomu, že je omezen pohyb po ČR a měli by se vykonávat jen nezbytné cesty, tak cestovat do Drážďan na trhy se mi opravdu nezdá jako dobrej nápad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18814
5.11.20 15:27

V Drazdanech zadny trhy nejsou. Nevidim rozdil jet nakoupit do Lidlu u nas nebo do Lidlu v nemecke Žitave krom toho, ze v tom Nemecku je kvalitnejsi a levnejsi zbozi…
Takze nakoupit do Saska klidne, taky se tam chystame…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
5.11.20 16:50

Ja se k tomu vyjadrim asi jen tak, že člověk by měl uskutečňovat jen nutne cesty a ne trajdat do nemeckych kramu.. sice tu je situace daleko horsi, ale věřte tomu, ze v nemecku se testuje jen polovina lidi co ma priznaky.. kezby ty hranice pro turisty zavreli a byl by klid.. mam to do nemecka 20 km a nakoupit by se mi vyplatilo, ale nehodlam zbytecne riskovat… radsi si nakoupim v klidu v ČR v pozdější hodinu tesne pred zavirackou, kdyz tam neni tolik lidi a mam vetsi jistotu… i vzhledem k tomu, kolik lidi v jemeckych kramech se vyskytuje a zdrzuje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15508
5.11.20 16:55

@Barba94 no mně přijde dost jedno, jestli nakoupím v obchodě tady nebo tam…nevidím v tom žádný zbytečný risk…pořád jdu do obchodu…navíc říkali, že během nákupu je riziko nákazy minimální…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18814
5.11.20 16:58

Nechapu tu hysterii - jedno jestli jdu do kramu tady nebo v Nemecku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17559
5.11.20 18:13

Vzhledem k tomu, že potraviny budou otevřený vždy a všude a není se na ně potřeba ptát, ty nákupy budou zahrnovat úplně jiný věci, že? V době, kdy epidemiologové všechny vyzývají k tomu, aby seděli doma na zadku a nepřispívali k šíření nákazy, je nerozumný a naprosto zbytečný někam jezdit. Co potřebujete tak děsně nezbytnýho, že kvůli tomu pojedete za hranice? Vy si můžete říct, že bydlíte na samotě a nejste rizikový, ale když tohle udělá každý, tak jsme za chvíli v ještě horší srajdě, než jsme teď. Jen v tom tak pokračujte dál a dočkáne se totálního lockdownu. Pánbůh vám nadělil mozek, tak ho aspoň občas začněte používat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
5.11.20 18:56

Jaký je rozdíl, zda půjdu do narvanýho krámu, kde mi každej druhej šlape na paty tady v ČR nebo v Německu? Nevím jak je to v jiných vetsich mestech, ale u nas jsou lidi jak smyslu zbaveny a kdyz vidím ty narvany parkoviste u obchodaku, tak se obcas otocim a jdu zas domu… a komentar typu, pujdu vecer, kdyz uz tam moc lidi neni… jo to neni, ale zkusila jsem jit vecer do Tesca jednou a polovina veci je vyprodanych a najdu jen prazdny regaly, to clovek pak moc nepokoupi… :nevim:… do Nemecka jsme jeli zatim jednou nakoupit ted v karantene, o kvalite potravin vubec nemluvim, ta je naprosto jinde, ale mimo jine jsme se tak ani nemackali s pulkou naroda :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat