Nároční příbuzní - dárky

Anonymní
8.11.19 10:15

Nároční příbuzní - dárky

Ahoj holky, blíží se Vánoce a já nevím, jaký dárek koupit příteli. Nenosí hodinky, nepotřebuje ani holící strojek, kosmetiku taky nemusí, protože má citlivou kůži. Má hrozně rád vůně. Dala jsem mu Chanel parfém před dvěma lety, hrozně se mu líbil a tak nějak mi naznačil, že by ho chtěl. No jo, jenomže ten parfém stojí 4000 kč, je to opravdu moc, navíc jsem mu ho koupila v době, když jsme oba pracovali v zahraničí, takže tehdy to problém nebyl, teď ale žijeme v Česku a vyděláváme české peníze.
Jde o to, že bych mu mohla ten parfém koupit, ale už nic víc, a to by byl zklamaný, že jenom jeden dárek. Líbila se mu elektrická kytara, ale to je dalších 3 500 kč, prostě on má takové drahé záliby. Chci mu koupit víc dárku, ale cenově dostupnějších a já opravdu nevím co. V březnu měl narozeniny a byl zklamaný, že nedostal Chanel parfum, taky mi to dal najevo. Navíc mám velkou rodinu, taky dost náročnou na dárky, tam babičce přispěj 2500 kč, tam tátovi kup parfém, bratrovi dej 2000 kč a nějakou drobnost, máma si nadiktuje co chce koupit, ta také chtěla Chanel parfém. Jo, máme je ta, která pořád diktuje co komu koupit a když jí řeknu, že je to hodně peněz, tak začne útočit, prý jaký mám problém, jestli nemám peníze a kolik vlastně mám peněz. Já chci dopřát každému, ale já prostě tolik peněz nemám a nechci aby byli zklamaní pod stromečkem. Já když jsem to dneska počítala tak bych na dárečky potřebovala, aby byl každý spokojený 20 000 kč, ne-li více. Poradíte něco?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2466
8.11.19 10:23

Ježiši, to je tedy přítel co ještě dá najevo nespokojenost. žijete spolu? Ví snad kolik vydělávaš? Není lepší se domluvit že si dáte raději menší dárky. Tohle jsou jenom stresy, kde je pak ta radost z Vánoc…???
My to utli v rodině a dárky se kupují jen v rodině. Nakoupíme svým dětem doma, svému muži. A nekupujeme další rozšířené rodině, a oni nekupují nic nám.
To samé narozeniny přes rok. Já nakupují jen dvěma neteřím. Segra mým dětem. Ale mezi sebou si dáme láhev vína a spolu ji vypijeme. Nedávame dárky ani rodičum, ani oni nám. Rodiče jen vnoučatum. Mimo teda kulatin.

Příspěvek upraven 08.11.19 v 10:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.11.19 10:25

@Veru1987 Ano, žijeme spolu. No on to tak nadhodí, jakože nic ve zlém, ale hezké to není a ani se to dobře neposlouchá.

• Nahlásit
  • Citovat
10967

Partnerovi kup jeden drahý dárek z těch dvou, co si přeje a k tomu nějakou drobnost za 100-300 Kč, aby neměl teda jen jeden dárek
a ti ostatní příbuzní - to vogo - co to je, aby si vynucovali dárky za tisíce :zed:, já např. kupuji rodičům tak za 500,–- max 800,–- a babičkám a dědovi tak po cca 300,–- Kč,–-
nejvíc teda utratíme za dárky pro dítě
a co je mámě po tom, kolik máš peněz, ona si myslí, že jsi nějaká milionářka, nebo co
prostě ty příbuzné strouhni - pro jednoho max 500,–- a hotovo, v dnešní době si beztak každý koupí, co se mu líbí, sám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13511

Poradím neřešit rodinu, já taky ráda dopreju když na to mám, když nemám tak rodina chápe že peníze nejsou a ani žádné dárky nechtějí. A přítel snad ví kolik bereš ne? Že pro tebe není reálné mu koupit dárky třeba za 10 tisíc :nevim: Já tuhle honbu za drahými dary a pak ještě naštvanost, že sem nedostala dárek co sem chtěla, nechápu. Asi máme normální rodinu, kde dám za dárky tak 200kc na osobu, řešíme hlavně děti a všichni jsou spokojeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.11.19 10:28

@Kriss Tina Tak já vždy rodině dopřála, když jsem pracovala v zahraničí vždy jsem jim donesla kupu věcí, parfémy, oblečení. Nevím, možná si zvykli a přijde jim to normální.

• Nahlásit
  • Citovat
1048
8.11.19 10:30

No me Vanoce taky vyjdou na dvacku jen to fikne (a to jeste nemam deti a nejsme nijak extra velka rodina), ale jen protoze ja sama chci, rozhodne to ode me nikdo nevyzaduje a nikdo by si nedovolil byt urazeny, ze nedostal to a to. Nevim asi fungujeme jinak, Vanoce jsou u nas o rodinne lasce a ne o hmotnych vecech, ktere musime za kazdou cenu mit. Ve tve rodine bych asi letos Vanoce na just pojala tak, ze by vsichni dostali nejake rucne vyrobene darky jako jsou utopenci, nalozene hermeliny, domaci dzemy atd. at se ukazou do jake miry jim jde o rodinu a jak o dary

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
854
8.11.19 10:30

To je teda doslova „přítel za všechny prachy“ :roll: pokud mu záleží víc na tom, jak drahé dary mu dáváš, místo toho, aby ocenil nápad nebo snahu, tak bych se na něj já osobně vykašlala. Pokud ho strašně miluješ a chceš se mu za každou cenu zavdečit drahým darem, pak to vyřeš poukázkou do parfumerie za 500 nebo tisíc, čímž naznačíš, že je to určeno na parfém, a zbytek at si doplatí, jestli po něm tak strašně touží

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.11.19 10:32

@Ernais Tak to by čuměli a rozhodně radost neměli z takových dárků, to moc dobře vím. Moje máma, táta, celkově celá rodina by neocenila něco ručně vyrobeno. Už slyším mámu jak říká.. „Taková píč..vina“.

• Nahlásit
  • Citovat
213
8.11.19 10:32

Když prostě nemůžeš, tak nemůžeš :) kdybych partnerovi koupila origo hokejový dres, který tak strašně chce, tak jsem taky v háji. A určitě se nebude vztekat ani mě pohoršovat, jak jsem neschopná, že jsem mu ho nekoupila, když ví, kolik vydělávám peněz. A schválně bych tomu tvému zabalila brambory :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.11.19 10:35

@Yves6511 No podle něho je to projev lásky, že zahrnuješ toho druhého dárky.

• Nahlásit
  • Citovat
10967
8.11.19 10:36
@Anonymní píše:
@Ernais Tak to by čuměli a rozhodně radost neměli z takových dárků, to moc dobře vím. Moje máma, táta, celkově celá rodina by neocenila něco ručně vyrobeno. Už slyším mámu jak říká.. „Taková píč..vina“.

tak do vánoc je 6 týdnů, při každé návštěvě zdůrazni, že už nemáš tolik peněz, jako v cizině, to snad každý chápe - a pak jim dárky vyber dle tvých možností

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@Yves6511 On mě taky koupí tričko, šaty nebo něco co se mi líbí když jsme v obchodě a nekouká na peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
3785
@Anonymní píše:
Ahoj holky, blíží se Vánoce a já nevím, jaký dárek koupit příteli. Nenosí hodinky, nepotřebuje ani holící strojek, kosmetiku taky nemusí, protože má citlivou kůži. Má hrozně rád vůně. Dala jsem mu Chanel parfém před dvěma lety, hrozně se mu líbil a tak nějak mi naznačil, že by ho chtěl. No jo, jenomže ten parfém stojí 4000 kč, je to opravdu moc, navíc jsem mu ho koupila v době, když jsme oba pracovali v zahraničí, takže tehdy to problém nebyl, teď ale žijeme v Česku a vyděláváme české peníze.
Jde o to, že bych mu mohla ten parfém koupit, ale už nic víc, a to by byl zklamaný, že jenom jeden dárek. Líbila se mu elektrická kytara, ale to je dalších 3 500 kč, prostě on má takové drahé záliby. Chci mu koupit víc dárku, ale cenově dostupnějších a já opravdu nevím co. V březnu měl narozeniny a byl zklamaný, že nedostal Chanel parfum, taky mi to dal najevo. Navíc mám velkou rodinu, taky dost náročnou na dárky, tam babičce přispěj 2500 kč, tam tátovi kup parfém, bratrovi dej 2000 kč a nějakou drobnost, máma si nadiktuje co chce koupit, ta také chtěla Chanel parfém. Jo, máme je ta, která pořád diktuje co komu koupit a když jí řeknu, že je to hodně peněz, tak začne útočit, prý jaký mám problém, jestli nemám peníze a kolik vlastně mám peněz. Já chci dopřát každému, ale já prostě tolik peněz nemám a nechci aby byli zklamaní pod stromečkem. Já když jsem to dneska počítala tak bych na dárečky potřebovala, aby byl každý spokojený 20 000 kč, ne-li více. Poradíte něco?

Ten vybraný parfém příteli klidně kup. Třeba na Notinu můžeš většinu parfémů koupit jako vzoreček 5 ml, vyjde to tak na 100 Kč ;) :palec:
Na velikosti přece nezáleží. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6430
8.11.19 10:37

Sorry, ale tvoje povrchní rodina by mi nestála ani za návštěvu. O tvém příteli ani nemluvím. Asi si holt budeš muset najít brigošku, aby ses zavděčila všem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama