Nárok na PPM u obou zaměstnavatelů?

576
19.2.21 13:21

Nárok na PPM u obou zaměstnavatelů?

Hezký den,

mám prosbu. Mám zaměstnání na dobu neurčitou a v dubnu bych měla nastupovat na Mateřskou. Podmínky jako 270 dní a 180, mám splněny, to vědět nepotřebuji. Řeším spíše, jestli budu mít také nárok na mateřskou u již skončeného poměru (30.11). Od listopadu jsem na nemocenské. Na ČSSZ mi podávají různorodé informace a já nevím, zda má lékař podat žádost na oba nebo jen na jednoho zaměstnavatele.

Moc děkuji za informace a zkušenosti. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7926
19.2.21 13:27

Pokud splnujes podmínky u obou, tak u obou. Nevadí že je ukončeny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8238
19.2.21 13:29

A v tom druhým si měla co za smlouvu, bylo z toho odvadeno pojištění?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2809
19.2.21 13:29

PPM vypláci OSSZ, rozhodně máš nárok jen na jednu PPM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
19.2.21 13:38

@Cenarius dekuji moc za odpověď. Mě prave jedna pracovnice řekla totéž. Kazdopadne mě pak připojila s ta tvrdila, ze jen u aktivního zaměstnání, tak jsem z toho jelen 😆Klasická HPP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
19.2.21 13:39

@ZuzaM určitě? Byly mi sdělení obě informace, tak nevím jak s nimi naložit. Moc dekuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
19.2.21 13:40

@JancaS84 na HPP taky a ano bylo. Dekujiii moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
19.2.21 13:52

@ZuzaM Můžu se ještě prosím zeptat? Jde tam o to, že ten jeden prac. poměr skočil v době nemocenské? Kdyby pokračoval tak by to asi bylo možné? Dííky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2470
19.2.21 13:53

Máš nárok na PPM za oba zaměstnavatele, pokud jsi u obou odváděla nemocenské pojištění, ale mám obavu, že si to budeš muset na ossz vyhádat. Měla jsem to stejně jako ty - 2 zaměstnavatelé, 2× placeno nemocenské. U jednoho jsem skončila pár měsíců před nástupem na mateřskou (do OL jsem se vešla), u druhého jsem pokračovala až do nástupu. První dávka mateřské mi přišla jen za jednoho zaměstavatele (a ješte toho, kde jsem měla kratší úvazek, takže málo peněz). Takže jsem si doma podle kalkulačky na netu spočítala, kolik bych měla mít, s výplatnicemi vyrazila na MSSZ a nedala pokoj tak dlouho, než mi to dámy přepočítaly a poslaly správně. Takže nárok máš, nedej se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
19.2.21 14:08

@Jahru Jee moc děkuji za informace. Právě, že mám vše splněno. I nemocenskou i lhůty. Je to hrozné, člověk si připadá, jak by to chtěl z jejich kapsy nebo ždímat stát, přitom jsem pořád makala jak blázen. Mě se to právě taky nezdá, navíc každá úřednice fakt říká něco jiného. :nevim:. To je fakt na palici. Vzhledem k tomu, že se ty zákony mění tak člověk nenalezne ani relevantní info na netu. Moc děkuji :-):lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9321
19.2.21 15:06

@Aknelka27 Odkdy dokdy trvala ta zaměstnání? Nárok může i nemusí vyjít z obou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
19.2.21 15:12

@Lendeš U ukončeného zaměstnání od 1.6 do 30.11 a u aktuálního od 1.9 na neurčito. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9321
19.2.21 15:14
@Aknelka27 píše:
@Lendeš U ukončeného zaměstnání od 1.6 do 30.11 a u aktuálního od 1.9 na neurčito. Děkuji

Tak to budeš mít nárok jen ze současného, nesplňuješ v každém zvlášť podmínku 270 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8238
19.2.21 15:16
@Aknelka27 píše:
@Lendeš U ukončeného zaměstnání od 1.6 do 30.11 a u aktuálního od 1.9 na neurčito. Děkuji

Aha, tak to je jiná. V tom ukoncenym nemáš splněno 270 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
19.2.21 15:19

Holky, ale 270 dní má být odpracováno celkově za dva roky. Ne v každém zaměstnání zvlášť, ne? No, zkusím tam ještě v pondělí zavolat asi :nevim:. Doktor totiž určitě nebude vědět, v takových věcech je celkem mimo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat