Následníci na britský trůn

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petra.brozova
Povídálka 23 příspěvků 09.05.19 09:47
Následníci na britský trůn

Dobrý den, mohl byste mi někdo prosím vysvětlit, jak to je s následníky na britský trůn? Tak nějak pořád nechápu, proč se všude píše, že princ Harry s největší pravděpodobností nesedne na trůn? Můžete mi to někdo vysvětlit?

Reakce:
neila
Extra třída :D 12488 příspěvků 09.05.19 09:49

@Petra.brozova 1. Charles, 2. William, 3. George, 4. Charlotte, 5. Luise, 6. Harry, 7. Archie, 8. druhý syn královny Alžběty :palec: Jo, kdyby se zřítilo letadlo, ve kterém by sedělo prvních 6 z následnické linie, pak by Harry na trůn usedl

Příspěvek upraven 09.05.19 v 09:50

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2401 příspěvků 09.05.19 09:50

https://cs.wikipedia.org/…o_tr%C5%AFnu

Protože je až šestý v pořadí.

Adulka24
Echt Kelišová 7685 příspěvků 09.05.19 09:50

@Petra.brozova po královně následuje princ Charles, pak William a jeho děti, a až pak Harry a jeho syn Archie ;)

Tansele
Kecalka 146 příspěvků 09.05.19 09:51

Protože je mladší bratr Williama a následnictví jde v lini prvorozenecké. Takže v tuhle chvíli je následníkem Charles, po něm William, pak malý George, Charlotta a ten druhý Williamův chlapeček, pak teprve Harry a po něm jeho novorozený syn. Pokud by měl William s Kate ještě další dítě, tak je pořád před Harrym. Takže proto.

AnastazieB
Echt Kelišová 8726 příspěvků 09.05.19 21:48

Protože děti Williama ho vždycky přeskočí a až bude mít malý George děti, tak ho zase budou přeskakovat.
Stejně jako Charlesův bratr Andrew (mám pocit, že sestra byla v následnictví až po bratrech) byl kdysi 2. následník a dnes je 8., po synovi Harryho a až bude mít Harry další dítě, tak to ho opět předběhne.

Váš příspěvek
Reklama