Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Hezký den holky,
Chtěla bych se optat. Ve čtvrtek jsem byla na gynekologii (kontrola 5 měsíců po porodu), lékařka skoukla, a viděla vajíčko, říkala mi ze během pátku praskne (ze mě bude bolet břicho) a taky ze Jo. Alw chápu dobře, ze když vajíčko praskne a dnes bych měla nechráněný styk, tak už šance otěhotnět není? Jde o to ze první bxl sex každý den takže jsem si nemusela nic hlídat, ale teď chlap děla 12ky a 3 dny nic nebylo protože přišel z noční a jak já tak on ko, dr říkala ze plodné dny mám jak hodinky, tak abych si to pohlidala ten příští měsíc, byla to rychlo prohlídka takže jsem se nestihla ani optat ![]()
V teoretické rovině je vajíčko schopné oplodnění až 24 hodin po uvolnění, takže den po ovulaci bych se raději ještě chránila, byť už není šance moc veliká.
A na pravidelnost jako hodinky bych se moc nespoléhala, náhoda je blbec a když to člověk potřebuje nejméně, může se ovulace o pár dní posunout. Teda jestli správně chápu, že otěhotnět nechcete - pokud jo, tak bych prostě neřešila nic.
Přesně jak tady píšou, vajíčko žije tak do 24 hodin od vypuštění.
A absolutně nespoléhat na plodné dny. Existují mraky dětí lidí, kteří si hlídali plodné dny
Stačí víc stresu, změna stravy, špatný spánek, velká fyzická aktivita… a už se to posouvá. Někdy o den, někdy o týden, absolutně to nemáš jak poznat.
Je tady spousta diskuzí, kde se ženské pozorují, že už jsou určitě těhotné a pak mají jenom zpoždění.
Nepochopila jsem úplně jestli otěhotnět chceš, nebo nechceš. Pokud chceš, tak stačí si pohlídat příznaky příští měsíc a jít do toho. Pokud nechceš, tak se chraňte…
@Monča013 asi ti moje zkusenost moc nepomuze ale ja mam takovy pocity na moceni po nekterych bylinkovych cajich. Mata hermanek kontryhel a dalsi. Stavi je prestat pit. Pripomina to zanet mocaku.