Názor na tvrdou pitnou vodu

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maskovak
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 1 inzerát 29.12.18 10:31
Názor na tvrdou pitnou vodu

Dobrý den, jsem zdravá, ale mám sklony k usazování kalcifikátu ve formě patních ostruh, ledvinových kamínků atd. Z kohoutku nám teče hodně tvrdá voda, pila jsem také hodně let hodně minerálky. Lékař mi doporučil vyvarovat se nadměrnému příjmu vápníku atd. Chtěla jsem koupit filtrační konvici, ale jsou vůbec zdravé náhradní kazety a patrony? Dočetla jsem se, že mohu vodu převařovat, ale po převaření je nechutná. Prosím o laskavý názor nebo zkušenost co by mi mohlo pomoci. Nevím zda filtrační konvice má pro mne smysl. Děkuji moc

Reakce:
MartaKosta
Kecalka 107 příspěvků 29.12.18 10:42

@maskovak
Taky nevím jestli filtrační konvici bude v tomto případě smysl. My konvici máme a jsme s ni velmi spokojení voda je opravdu chutnější. Byla jsem zvyklá pít měkkou vodu a po přestěhování do oblasti, kde je voda tvrdá jsem trpěla. Filtrovanou vodu piju už 3 roky a zatím na sobě nic nepozoruju.

Makryk
Povídálka 15 příspěvků 29.12.18 10:56

Ahoj, najdi si v googlu systémy na změkčení vody. Filtrační konvice v drtivé většině případů obsahují v patroně aktivní uhlí, které čistí vodu od všeho možného, ale ionty hořčíku a vápníku, kterých ty se potřebuješ zbavit , neodstranuje v nijak významné míře, aby mělo smysl do toho cpát peníze. Převařením si taky nepomůžeš, jsou to minerální látky a ty netěkají, takže tam zůstanou. Pokud ale jde jen o Tvoje pití kvůli snížení příjmu vápníku a zbytek domácnosti je v cajku, kupovala bych balenou. :)

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 17523 příspěvků 29.12.18 11:18

Filtrační konvice je naprd. Řešení existuje víc - buď kupovat na pití flaškovou vodu, nebo si koupit systém na změkčování vody - buď ionexovej (investice 5 litrů a víc za nízkoobjem, plus se do toho kupují kazety) nebo reverzní osmóza (taky ranec, závisí na objemu).
Dělá se toho halda, ale pokud nechcete řešit i vodní kámen, tak se vyplatí kupovat balenou vodu, no.
 https://www.novinky.cz/…kcovace.html

Taciras
Extra třída :D 11209 příspěvků 29.12.18 11:19

@Makryk No on se z nich tím převařením udělá takovej píseček na dně a ten já tam třeba osobně nechávám ;) Taky máme dost tvrdou vodu.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 1 inzerát 29.12.18 12:05

Děkuji moc a moc všem za rady

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >