Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Mar__tanka1983 píše:
dají se tak nas-rat dědicové nějakýho prachatýho hajzlíka??Jakože se nechám zmrazit, nezemřel jsem, děti, trhněte si, já si své miliardy beru do mrazáku?
Brala bych to pouze za předpokladu, že by se k tomu rozhodl i partner a případně i děti. Jinak to pro mě nemá smysl
Na druhou stranu představa, že je život nekonečný, je trochu děsivá. Život, který člověk zná a žije je ten konečný. Nekonečný bude vypadat podstatně jinak. Jestli lépe, to nevím ![]()
@afghani píše:
@EmmaAnna Oni právě v Alcoru dělají služby pro celé rodiny,.to je jejich motto. Osobně je mi to odpudivé, ale otevřela jsem toto téma, abych slyšela názory
Proč odpudivý? Je to známka pokroku a nových možností. Samozřejmě pracuju s tím, že to bude fungovat.
Taky by se toho dalo dobře zneužívat. Někoho nepohodlnýho nechat zamrazit proti jeho vůli s tím, že to tak chtěl…
@afghani píše:
@Pavlos-Grey Nechci mít vykuchané orgány, odsátou krev a viset hlavou dolů v nádrži s dalšími těly. Chci běžný pohřeb. Ale neříkám, že je to špatně, proto jsem tuto diskusi založila
No zní to hnusně, ale na druhou stranu, pokud je támhle za 50 let dokáží nahradit umělýma, tak co s těma starejma zanešenejma?
@zudina píše:
Ja myslim ze jakmile telo odejde tak duse jde uplne jinam, a pak se prevteli do jineho tela.. takze tohle je uplny nesmysl. Proc zmrazovat nejakou schranku kdyz bude mit duse za nekolik let nebo driv nebo pozdeji schranku jinou?
Nojo, ale to je vírá, ne fakt. Vůbec to tak nemusí být, a žádná duše nemusí existovat.
@afghani píše:
ano, souhlasím
Podle jedný teze bychom do 500 let vůbec neměli fyzicky existovat, respektive nebude nutný, abychom existovali a dosáhneme nesmrtelnosti v elektronickým stavu, pokud se potvrdí, že duše je jen chemie. Sice zůstane spousta otázek zdali je to opravdu ta duše, ale i tak je to jakási alterntiva ke zmražování teoreticky proveditelná.
@zudina píše:
Tak verit tomu nemusis, ale ja jsem o tom presvedcena. Mam s dusema zemrelych spojeni (napr s otcem atd.). A mam taky jine zazitky ktere to podporuji. Co se tyce dukazu, tak si muzes precist knizku od Moodyho „Zivot po zivote“, a tam ty fakta o posmrtnem zivote jsou (pribehy lidi probuzenych po klinicke smrti atd).
Já to přece nevyvracím, jen poukazuju na další alternativy. Duchovní spojení se dá vysvětlit i jinak než esotericky. Ale neber to tak že se Ti vysmívám, jen hledám jinej pohled na věc, to je celý. A Moddyho jsem četl asi dvě možná tři knížky, s tím že jsem tu poslední nedočetl, protože je to slátanina opakující to předchozí.
@zudina píše:
Aha, ok dobre. Ja jen ze ten Moody je pusobivy a verim tomu. A taky tem dalsim vecem co jsem videla. Ale je pravda ze je to jen ma vira
Je to hodně působivý a hlavně je to důvěryhodný, opravdu je to fenomén. Nicméně věda to vysvětluje nedostatkem kyslíku v mozku a podmíněnou halucinací. Podmíněnou zkušeností, náboženstvím, klidně i jedinou informací, čímkoli zanedbatelným během života.
@zudina píše:
Aha, ok dobre. Ja jen ze ten Moody je pusobivy a verim tomu. A taky tem dalsim vecem co jsem videla. Ale je pravda ze je to jen ma vira
Abych to vysvětlil tak se dá říct, že pokud člověka izoluješ od společnosti, a budeš mu tvrdit jako fakt, že když bude umírat, uvidí obrovskou křížovku, jak ji luští dinosaurus v kvádru, tak ji až k tomu jednou dojde opravdu uvidí. No a teď si vyber ![]()
Nenechala. Příroda (Bůh) ví, co a proč dělá. Nemám příliš ve zvyku protivit se jejímu řádu a kecat jí do řemesla.
@pe-terka píše:
Nenechala. Příroda (Bůh) ví, co a proč dělá. Nemám příliš ve zvyku protivit se jejímu řádu a kecat jí do řemesla.
A antibiotika bereš? Letadlem lítáš? Na operaci bys šla?… ![]()
@zudina píše:
No jo ale ty lidi v ty knizce byli casto predtim neverici a o nicem takovem neslyseli, takze je zajimave ze vsichni posmrtne videli podobne veci
Právě že vědomě neslyšeli. Podvědomí si žije svůj život. Stačilo to zaslechnout, vidět obrázek,… To je právě to co mě na Moddym mrzí, že si u mě podkopal autoritu tím, že tohle nezmínil. A vědět to musel že jo…
@Pavlos-Grey píše:
A antibiotika bereš? Letadlem lítáš? Na operaci bys šla?…
ne, ne, v krajním případě. Však píšu „příliš“, takže připouštím výjimky. Ale tahle opravdu není nezbytná.