Nechaly byste se zamrazit? A své blízké?

afghani
13.3.17 13:54

Nechaly byste se zamrazit? A své blízké?

Ahoj holky, narazila jsem na tento článek: http://zpravy.idnes.cz/…ranicni.aspx?…

nebo na tento http://zpravy.idnes.cz/…ranicni.aspx?…

Je to trochu morbidní téma, ale nechaly byste se zamrazit? Nebo své blízké? Majitel firmy má tento argument: Víra v tento pokrok se zakládá podle Maxe Mora na tom, že na rozdíl od doby před 50 lety dnes lékaři provádějí a používají takové metody a léky, které dříve neexistovaly.

„Musíme se tázat, zda před 50 lety bylo správné tvrdit, že je osoba mrtvá. Podobně se tomu děje dnes. Neznamená to, že je tělo mrtvé nebo že osoba odešla. Znamená to pouze, že organismus odmítl dál fungovat v tom bodě, kde dnešní medicína a technika už nedokážou učinit více.“

Jak se na to díváte z etického hlediska? Co vy, věřící maminky, jak to vidíte pohledem věřícího člověka? Vy, koho zajímá esoterika, jak je to tedy s tzv. astrálním tělem? Odejde, neodejde? Je ten člověk tedy mrtev či není? Podle mne, věřila bych v kryoniku, zamrazeni, když je člověk živ, při zamrazení po smrti by ale muselo dojít jednou k objeveni technologie, která by dokázala poničené tělo „opravit“ a vdechnout mu život. Je to podle vás reálné? Neumím si také představit, jak firma může garantovat, že nádrže, kde jsou těla hibernovaná, vydrží už navěky, třeba po staletí, že jejich firma bude pokračovat dál a dál…Stačí živelná katastrofa, technologická chyba atd. Téma je citlivé, ale ještě tu nezaznělo, tak proč ne. :mavam: :kytka:

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

13.3.17 13:58

@afghani Moc zajímavé téma s filosofickým přesahem.
za sebe říkám, že nenechal. Myslím, že věci se v životě dějí z nějakého důvodu a nejde řed nimi uhnout. Proto si chci prožít život co mám, s dobrým i špatným. A třeba i umřít. Tak jako nevyléčitelné nemoci byly a jsou, tak stejně tak budou. Navíc bych se mohl probudit jako,,někdo jiný," v jiné době, na kteoru bych nebyl připravený a budoucnost nemusí být nutně jen lepší… Takže ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
13.3.17 14:02

Ne, to fakt ne. :lol: Co si tady mám odžít, to si odžiji. Hlavně teda nevěřím tomu, že někdy za 200 let někdo z těchto lidí „vstane z mrtvých“. To by se musel nechat zamrazit ještě před smrtí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4172
13.3.17 14:03
@afghani píše:
Ahoj holky, narazila jsem na tento článek: http://zpravy.idnes.cz/…ranicni.aspx?…

nebo na tento http://zpravy.idnes.cz/…ranicni.aspx?…

Je to trochu morbidní téma, ale nechaly byste se zamrazit? Nebo své blízké? Majitel firmy má tento argument: Víra v tento pokrok se zakládá podle Maxe Mora na tom, že na rozdíl od doby před 50 lety dnes lékaři provádějí a používají takové metody a léky, které dříve neexistovaly.

„Musíme se tázat, zda před 50 lety bylo správné tvrdit, že je osoba mrtvá. Podobně se tomu děje dnes. Neznamená to, že je tělo mrtvé nebo že osoba odešla. Znamená to pouze, že organismus odmítl dál fungovat v tom bodě, kde dnešní medicína a technika už nedokážou učinit více.“

Jak se na to díváte z etického hlediska? Co vy, věřící maminky, jak to vidíte pohledem věřícího člověka? Vy, koho zajímá esoterika, jak je to tedy s tzv. astrálním tělem? Odejde, neodejde? Je ten člověk tedy mrtev či není? Podle mne, věřila bych v kryoniku, zamrazeni, když je člověk živ, při zamrazení po smrti by ale muselo dojít jednou k objeveni technologie, která by dokázala poničené tělo „opravit“ a vdechnout mu život. Je to podle vás reálné? Neumím si také představit, jak firma může garantovat, že nádrže, kde jsou těla hibernovaná, vydrží už navěky, třeba po staletí, že jejich firma bude pokračovat dál a dál...Stačí živelná katastrofa, technologická chyba atd. Téma je citlivé, ale ještě tu nezaznělo, tak proč ne. :mavam: :kytka:

To nemůžou zaručit, to je nemožné. Ovšem když se člověk nechá zamrazit a za 100 let by se s tou nádrží, kde je zamražené tělo, něco stalo, tak to asi sotva bude někdo reklamovat a na to oni spoléhají.

Jinak proč ne, je mi to asi jedno, jestli by mě po smrti spálili, dali do země nebo zamrazili, podle gusta…nechám se překvapit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.3.17 14:06

Ne, myslím že budoucnost bude horší než je přítomnost (prelidnen, možná války jak to tak vypadá..) a svědomitě se do toho vehnat by nebylo normální

• Nahlásit
  • Citovat
13.3.17 14:24

Skvělé téma :potlesk: Za sebe určitě ano! Mám neochvějnou víru v lidstvo, takže nevěřím, že bychom se zničili definitivně. Určitě bych si takovýmto způsobem chtěl dopřát „nekonečný výlet“ do budoucnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.17 14:37

Planeta je už tak přelidněná, nenechala bych se zmrazit, o dětech se vyjadřovat nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
afghani
13.3.17 14:44

Tady ještě o novém centru, které má přečkat jakoukoliv pohromu http://zpravy.idnes.cz/…ranicni.aspx?…

Jak to vidí esoterici? Jsou tedy ti lidé v nádržích živí či nikoliv? :-)¨Co duše???

• Citovat
  • Upravit
5411
13.3.17 14:50

Ja určitě ne. Bůhví kdy by mě vzbudili, třeba do nějaký svatý války nebo ještě něčeho horšího.. chci žít život takový jaký znám a na který jsem připravena..vc. možností ze umru na nemic na kterou neni lék..věřím na osud a stane se prostě to co je dáno..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.17 14:53
@Denis11 píše:
Ja určitě ne. Bůhví kdy by mě vzbudili, třeba do nějaký svatý války nebo ještě něčeho horšího.. chci žít život takový jaký znám a na který jsem připravena..vc. možností ze umru na nemic na kterou neni lék..věřím na osud a stane se prostě to co je dáno..

Nemohl bych žít s pocitem že je vše dáno a já nemám svobodnou vůli. Pro mě strašnej svět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20162
13.3.17 14:58

Nenechala, chci umřít a mít klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1236
13.3.17 14:59

Ne, rozhodně ne. Navíc věřím v reinkarnaci, takže podle mého přesvědčení je to zcela zbytečné.
Ale věřím, že tyhle firmy nachytají dost movitých zákazníků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
13.3.17 14:59

Nechtěla bych :nevim: i kdyby mě vzbudili třeba za 100 let co já pak tady sama? začínat od začátku a hlavně co bude třeba za 100 let když už teď je doba nic moc :nevim: Život a smrt je koloběh života proč bych to měla měnit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2675
13.3.17 15:05

Rozhodne ne. Pripada mi to ujeté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5411
13.3.17 15:09

@Pavlos-Grey ja si myslim ze svuj zivot muzu ovlivnit..ale ne zmenit osud. Me to naopak tak nejak uklidnuje..☺ a notna i verim ze se nekde znovu narodim..treba jako zvire.. jen doufam ze ve stejné době a ne třeba o x stovek nebo tisice let zpatky.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama