Nechaly byste si v těhotenství zmenšit prstýnek?

29.12.20 15:41

Nechaly byste si v těhotenství zmenšit prstýnek?

Zdravím všechny :)
Chtěla bych vás poprosit o radu - asi to bude znít jako blbost, ale opravdu nemám s kým jiným se poradit, vzhledem k tomu, že o těhotenství ještě skoro nikdo neví.

Přítel mě požádal o ruku, ale prstýnek je mi bohužel volnější :( Sam od sebe nesjede, ale jakmile si sáhnu do kapsy nebo začnu hrabat v kabelce, spadne. Stačí třeba i začít máchat hodně rukou a je dole.

Za normálních okolností bych si ho nechala hned zmenšít, ale jsem ve třetím měsíci a teď nevím, jestli mám počkat až po porodu, jestli mi pořád nebude a nebo si ho nechat zmenšit. Vím, že prsty v těhotenství asi natečou a tak jako tak ho nějakou dobu nosit nebudu. Nejradši bych si ho nechala zmenšit, mám z něj radost a moc bych ho chtěla nosit normálně celý den, ale bojím se o něj - aby mi nespadnul do umyvadla, aby se neztratil… Je mi líto teď půl roku čekat, jestli mi bude nebo ne. Zároveň ho nechci nechat zmenšit, abych ho po porodu třeba zas musela zvětšovat..

Můžete mi prosím poradit vaše zkušenosti - jak vám (ne)byly prstýnky po těhotenství? Dostali jste se na původní velikost?

Předem moc děkuju :) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6208
29.12.20 15:46

No zmensuji se dost blbe. Pokud vubec pujde. Nechal bych to tak a pak uvidite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
29.12.20 15:47

Mně třeba v těhotenství neotíkali prsty vůbec a myslím, že i kdyby tobě jo tak pokud nepřibereš 20 kilo tak ti po porodu zase splasknou. Já bych si prstýnek v klidu zmenšit nechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3734
29.12.20 15:48

NE!! dej si ho sakra na jiný prst přece :lol:
nyní budeš přibírat, nakonec se ti na ten prsteníček vleze akorát, tak ho teď nepizdi ;) to jsou dotazy jak ze zvláštní školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10421
29.12.20 15:48

Mě byly prstýnky v pohodě celé těhotenství - snad na pár dní, kdy mi v letnich vedrech prsty otekly - i po porodu. A jestli ti padá, tak jak popisuješ, tak bych si ho určitě nechala zmenšit, ať ho můžeš nosit :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2006
29.12.20 15:49

Na konci těhotenství jsem otekla hrozně, takže prstýnky šly na řetízek na krk. Po porodu už ok, ale, mám-li být upřímná, o mm větší prstýnky by byly asi pohodlnější na sudávání, ale nosím normálně všechny jako dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
29.12.20 15:49

@marshmallow11 teď bych nezmenšovala, mně třeba prsty během těhotenství natekly, existuje zmenšovač prstýnku, stačí zadat do googlu. provizorně můžeš vlepit do prstýnku náplast, tavné lepidlo, omotat spodek gumičkou… zmenšit bych nechala až bych se dala do formy po porodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.12.20 16:16
@Lucy75 píše:
NE!! dej si ho sakra na jiný prst přece :lol:
nyní budeš přibírat, nakonec se ti na ten prsteníček vleze akorát, tak ho teď nepizdi ;) to jsou dotazy jak ze zvláštní školy.

To mě mrzí, jestli vám ten dotaz připadá jak ze zvláštní školy, já těhotná nikdy nebyla a nevím, co od toho v tomhle směru čekat. Nicméně, prstýnek mi na žádném jiném prstu nesedí a jak jsem psala, je mi líto ho nenosit, mám z něj radost. Dám si ho tedy asi na řetízek..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
29.12.20 16:22

Taky jsem těhotná, taky jsem dostala větší prstýnek a mám to jako ty.. krom toho, že já začínám 5. měsíc. Nechám si ho zmenšit úplně v klidu, velký mě omezuje. Prsty mám pořád stejné, ani v prvním těhotenství jsem neotekla a chci ho nosit. Teď jen počkat, až otevřou zlatnictví. A zmenšit jde jednoduše. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.12.20 16:34

@whooro Super, děkuju, jsem ráda, že je na tom někdo podobně :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61712
29.12.20 16:39

@marshmallow11 dala bych ho zatím na řetízek a předělala až po porodu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2721
29.12.20 16:41

@marshmallow11 asi bych s tím počkala.
Chapu, že máš radost a chceš ho nosit. Nemůžeš ho „zablokovat“ nejakym jiným kroužkem, který ti je? Aspoň jako prozatímní řešení ;)
Já teď řeším opačný problém, jsem těhotná a už dva měsíce mi není snubák a tak doufám, že až porodím, tak ho časem zase „natáhnu“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3734
29.12.20 16:46

@marshmallow11 ALE no tak..
ani na prostředníček???
zkoušelas to? :-)
a před svatbou seděl OK?
Hele, já ti rozumím, jednu dobu jsem fakt vážila MOOOC a nechala si snubák kvůli tomu i zvětšit (dokonce mi jeden horký letní den tak natekl prst, že mne to sakra bolelo a stříhal mi to ve zlatnictví náhodně kolemdoucí chlap, páč nikdo mne nevysvobodil..)
jen říkám, že snubák bych prostě nechávala upravovat jen v krajní situaci (což moje byla) a na tvém místě bych zkusila prst, kde by mi seděl OK.. pokud fakt ne, tak mi věř, že se ti teď bude nejméně rok váha hodně hýbat a vážně záleží tedy jen na tobě, zda chceš v tak nejisté situaci zasahovat do snubáku a rod. rozpočtu, když se to za měsíc zas změní.. (PS : stejně jsou teď zlatnictví zavřená, ne? tak on-line? no celkem risk..)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
29.12.20 16:46

Me třeba prsty nenatekly.
Obvykle vyrobí novej, zvetsit se da obvykle z puvodniho, ale nezmensuji. Pokud se jedna o opravdu kvalitni prsten tak ti z 95% vyrobí novej.

A zkousela jsi dat na jiny prst? Ja treba snubni nosim na prostrednicku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
29.12.20 16:52

A jak tady rikaji vaha apod.:D prosimte u kazdeho je to jiny, ja treba mam od porodu porad stejnou váhu a zeru jak chlap takze za me si ho klidne zmensit nech. Ale ty musis vedet, zda se s vahou musis hlidat nebo ne. Zkus ho na jinym prstu a kdyby i tak nesedel tak az otevrou zlatnictvi tak si ho nech zmensit. Rozhodme bych nedavala na krk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat