Život v Německu 2020

12
29.12.20 14:51

Život v Německu 2020

Ahoj holky,

vždycky jsem měla sen odjet do Německa a žít tam, docela dlouho jsem se učila německy a dřív jsem tam často jezdila. Poslední dobou zvažuji hledání práce v Německu, ale dovolená minulý rok v Severním Porýní-Vestfálsku mě dost znejistila, všude velká špína, velké množství různých tlup a vlastně jsem si přestala být jistá, že je to dobrý nápad. Máte pocit, že se život v Německu za poslední dobu takto zhoršil?

Díky všem za reakce. J

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25436
29.12.20 14:59

Asi záleží jak kde a co budeš dělat :nevim: za mě se zlepšil, ale už jsem tu 5 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
29.12.20 15:02

Svagr tam zije 10 let a jsou o 1000% vicespokojenejsi nez tady v cr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66320
29.12.20 15:19

Nemecko se zmenilo od te doby, co se sem nahrnuli azylanti… vetsi plat a jinak dle me neni o co stat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7104
29.12.20 15:23

Ahoj,
tak taková místa najdeš i v ČR, prostě záleží kde přesně by jsi chtěla žít.
Obecně se dá říci, že bývalé východní Německo a menší města jsou v klidu. Úplně vklidu je také přímořská oblast v okolí Stralsundu až po hranice s Polskem, tam by se mi třeba líbilo moc.
V,,západním" je to hezké třeba ve Schwarzwaldu, podalpí (Bad Tolz a okolí), kolem některých Alpských jezer.
Celkem populární svého času bylo jít bydlet třeba do Žitavy - v ČR jsi za pár minut, bydlení levné, město hezké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.12.20 15:33

Mas neco konkretniho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
29.12.20 15:38

Díky všem za reakce. Nemám konkrétní destinaci zatím, v ČR pracuji ve pharma firmě a ráda bych v oboru zůstala, takže lokalita by byla až dle práce. Všeobecně mám šanci najít uplatnění hlavně ve velkých městech. Kdysi jsem se zamilovala do Hamburku, ale samozřejmě dostat se tam by byla spíš náhoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66320
29.12.20 18:13

@Janestar mne vyhovuje byt u hranic. Kdyz chci, tak jsem za hodinu v Cechach a navic jsou tu u nas ve meste u nas desitky Cechu i Slovaku, mam i nemecke zname, ale rada si pokecam cesky ve volnem case

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2145
2.1.21 19:14

My pendlujeme Sasko - Berlín a jsem spokojená na obou místech. Německo je podle mě nádherná země. I když má určitě své mouchy. A takový třeba Hesensko je za mě ráj :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat