Nechápu chování manžela - jsem v 9. měsíci

Anonymní
2.5.20 09:26

Nechápu chování manžela - jsem v 9. měsíci

Ahoj,

zajímá mě váš názor co si o tom myslíte. Jsem v 9. měsíci těhotenství a manžel mi řekl, že přemýšlí o odchodu. Čekáme první dítě, oba jsme ho moc chtěli.
Poslední dobou na mě byl často protivný, stranil se, doma nedělal vůbec nic, milenka v tom určitě nebude. Promluvili jsme si, prý má strach z finanční stránky, jak všechno zvládneme, splácet hypotéku, bojí se co budu dělat, až skončím s RD (na předchozím místě mi končila smlouva, takže budu hledat pak novou práci). Na druhou stranu on má práci jistou, pracuje v oboru, kde o lidi je zájem i teď.

Chápu, že má strach, ale přijde mi to jako zbabělost, zvlášť, když mimčo bylo plánované a on se zalekl. Taky mám různé strachy, ale říkám si co teď, to mám čekat, jestli odejde?! :zed: Dost mě to ranilo, že se na něj vlastně nedá spolehnout.
Stalo se to někomu z vás a jak to dopadlo?

Děkuju a omlouvám se za anonym, je to citlivé..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5860
2.5.20 09:29

Určitě se to uklidní. Je zmaten a taky se bojí té životní změny, té nevratnosti. Promluvte si v klidu. Zvládly to tisíce párů před vámi. Vy určitě také :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.20 09:31

@truelly Moc děkuju. :srdce: My o tom právě včera mluvili, v klidu a bez emocí a tohle je výsledek..
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
9422
2.5.20 09:33

A co to jako vyresi? Kdyz odejde, bude mit vic penez?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.20 09:36

@PaníBovaryová To nebyl schopen říct, prý má prostě strach, že teď budeme mít po 3 roky ještě míň peněz, ale máme tak průměrně jak normální lidi, rozhodně neživoříme.
Dost mě to zranilo, poslední dobou mi fakt není oporou, spíš se o něj starám já jak o dítě, protože nic nechce dělat a ted ještě tohle. :zed: A přitom bych nechtěla nic extra, stačilo, aby občas řekl, že to zvládnem.
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
7596
2.5.20 09:36
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53899
2.5.20 09:39

To jste nad řešili před dítětem ne? Tím i přece nepomůže, bude platit alimenty na dítě i na Tebe. Vadilo by mne že o tom vůbec uvažuje :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.20 09:41

@Markéta80 To mi povídej, taky mi to vadí. Ano řešili a jak říkám, žádné finanční problémy nemáme, žijeme si normální jak asi většina lidí. Neživoříme ani nemáme extra nadprůměrné příjmy, ale myslím, že v pohodě v tomhle ohledu.
Ještě jsem tedy zapomněla dodat, že manžel je dost na peníze, pořád řeší kolik za co utratil, sepisuje si to, atd..
Ale já teda rozhodně nejsem nijak rozhazovačná, což i on uznal, když jsme o tom včera mluvili.
Zakl.

Příspěvek upraven 02.05.20 v 09:44

• Citovat
  • Nahlásit
5860
2.5.20 09:42

On má někde špatný příklad v okolí, že se tak bojí :nevim: my jsme byli první z našich známých, ale těšili jsme se…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2859
2.5.20 09:42
@Anonymní píše:
Ahoj,

zajímá mě váš názor co si o tom myslíte. Jsem v 9. měsíci těhotenství a manžel mi řekl, že přemýšlí o odchodu. Čekáme první dítě, oba jsme ho moc chtěli.
Poslední dobou na mě byl často protivný, stranil se, doma nedělal vůbec nic, milenka v tom určitě nebude. Promluvili jsme si, prý má strach z finanční stránky, jak všechno zvládneme, splácet hypotéku, bojí se co budu dělat, až skončím s RD (na předchozím místě mi končila smlouva, takže budu hledat pak novou práci). Na druhou stranu on má práci jistou, pracuje v oboru, kde o lidi je zájem i teď.

Chápu, že má strach, ale přijde mi to jako zbabělost, zvlášť, když mimčo bylo plánované a on se zalekl. Taky mám různé strachy, ale říkám si co teď, to mám čekat, jestli odejde?! :zed: Dost mě to ranilo, že se na něj vlastně nedá spolehnout.
Stalo se to někomu z vás a jak to dopadlo?

Děkuju a omlouvám se za anonym, je to citlivé..

Jakože když odejde, bude mu zbývat víc peněz pro sebe? Jestli to chapu dobře, tak gratuluji, máte doma pěknýho sobce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.20 09:45

@truelly Také jsme první v okolí, žádný příklad asi nemá, kde by to bylo nanic.
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
6436
2.5.20 09:49

Obávám se, že finanční stránka nebude ten hlavní důvod. Svým odchodem ji nevyřeší. Já bych v tom viděla někoho jiného, i když ty si myslíš, že ne. Každopádně je to zoufalý zbabělec. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1121
2.5.20 09:49

Ten strach je pochopitelný. Ale to, že uvažuje o takovém způsobu řešení, to bych asi nevydýchala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5170
2.5.20 09:50

Nemohl by si promluvit s někým, ke komu má ještě důvěru, kromě Tebe? Měl by si uvědomit spoustu věcí a je divné, že teprve teď nad tím dumá.
Jsi si jistá, že v tom není jiná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2859
2.5.20 09:51

@Kockazvysocan bohužel to na mě působí stejně… Je v tom nejspíš někdo třetí :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...