Nechce někdo vycestovat ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tessina7
Nováček 6 příspěvků 06.04.19 12:28
Nechce nekdo vycestovat ?

Ahojky holky, popr. kluci, planuji vycestovat do zahranici, chtela bych jeste tento rok. Je mi 21 a laka me Anglie, Irsko, USA, Kanada. Zkratka nejaka anglicky mluvici zeme. Jenze jsem na to sama a i kdyz mi vsichni rikaji, ze odcestovat sama je to to nejlepsi tak to asi nedokazu. Chci se tedy zeptat, nemate to nektera podobne? Neshani nekdo z vas parťáka na odcestovani? Nebo popr. mate nejaky tip, jak jste to udelaly vy? Byly jste v zahranici? Pres agenturu?

Moc dekuji za odpoved. :)

Reakce:
Maminanamatersky
Kecalka 455 příspěvků 06.04.19 12:37

Zkus nejakou facebookovou skupinu o cestovani ;) Tady na portalu pro matky s detmi tech dvacetiletych, svobodnych a bez závazku, co chteji vyletnout z hnizda do ciziny asi moc nebude…

Průzkumník
Závislačka 2592 příspěvků 06.04.19 12:38

Nechci.

happy day
Kecalka 143 příspěvků 06.04.19 12:46

Zkus to nejdriv jako aupair…

Lovelytrue
Kecalka 174 příspěvků 06.04.19 13:07

Já byla v Anglii půl roku na Erasmu. Upřímně, žít bych tam nechtěla, zlaté Česko. Ale zkušenost k nezaplacení! Jela bych znovu. Měla jsem tam problém s jídlem - jejich stravovací návyky jsou katastrofa, pokud jsem si vařila sama, tak ok, ale jakmile jsem někam jela a musela si někde něco koupit, tak hrůůza. Celkově i když jsou to Evropané, tak je to jiná mentalita, v něčem lepší a v něčem i horší. Bylo tam i pár Američanů (přes nějaký jiný program) a ti mi teda moc nesedli, nemám americkou mentalitu a uvažování vůbec ráda.
Pokud o tom uvažuješ, tak určitě jeď, nejdřív zkus tu Anglii (pokud se něco pokazí, tak není problém se sbalit a ještě ten den odjet do ČR). Do Ameriky bych si sama asi netroufla, nemám na to koule :D

Cristina786
Kecalka 114 příspěvků 06.04.19 14:29

Já v 18 letech narazila na inzerat od paní, co hledala chůvu pro svého syna do Los Angeles. Žádná agentura nic, byl to risk. Zbalila si věci, koupila letenku, zažádala o vízum a za měsíc letěla. Prostě sem sebrala odvahu a vypadla. Chůvu sem dělala rok, stou paní, (Češka) u které jsem bydlela jsme se staly skvělými kamarádkami. Pak si našla jinou práci. Původně jsem měla být v usa jen na půl roku, ale našla jsem si tam přítele (je z Kanady, do USA se taky vydal náhodou) a domů se mi nechtělo. Narodila se nám tam dcera Timea. Pak jsme se rozhodli, že by jsme chtěli zkusit Anglii. Zase se zabalili a za 2,5 měsíce jsme byli v Londýně. Vydrželi jsme tam 5 měsíců, narodil se nám tam dvojcata Teodor a Timon. Zjistili jsme, že Anglie není nic pro nás a přestěhovali se na chvíli do Čech. Zase náhle rozhodnutí :) zatím tu jsme dva roky, narodila se nám tu dcera Terezie a dvojčata Tomas a Tobias. A poslední týden mluvíme že by se nám líbilo v Austrálii, tak uvidíme kde nakonec skončíme :mavam:. Chce to odvahu a plnit si sny :) pokud tě nic nedrží jdi do toho i klidně sama, stačí se jen odrazit. Domu se můžeš vrátit vždycky :) :srdce:

Příspěvek upraven 11.04.19 v 18:41

astoret
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 06.04.19 14:58

Jen se toho neboj, ja se sama vydala do NY, sice jako 3 tydenni dovolena s batohem, ale stalo to za to. Pak uz jsem nemela problem sama cestovat, byla jsem sama na semestru v zahranici i jako au-pair. Nyni jsme zase v zahranici, uz rok. S celou rodinou, mam uz 3 letou holcicku a s ditetem stehovani do zahranici uz tak easy neni, dokud nemas zavazky, je to pohoda. Chce to jen udelat prvni krok, vse si zjistit, na vse se pripravit. Vic ti to da, nez vezme. Vratit se muzes vzdy.

astoret
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 06.04.19 15:04

@Cristina786 Australie nas taky laka, chybi mi anglofonni zeme, jsme v nemecky mluvici, i kdyz nj po roce davam, uz ptedtim jsem neco umela, v aj se citim lele a hlavne mi to tam vice sedi. U Australie se jen bojim, protoze ziskat vizum neni tak jednoduche, kor po tricitce, porad si rikam, zda se neco neobjevi v praci, ze by me tam vyslali oni :D aspon by mi vse vybavili, s australskym pristupem no worries, na to uz nemam nervy :D ale nevim jak manzel, ten se na to netvari

Cristina786
Kecalka 114 příspěvků 06.04.19 21:10

@astoret přítel pracuje pro mezinárodní firmu, takže u nás to moc problém s vizem není, přeloží ho kamkoli bez obav :D sice se v ČR máme dobře, ale itak přítel by rád pryč. Přítel česky neumí vůbec ani po 2 letech (zvládne česky počítat a pozdravit :roll: ) a děti upřednostňují angličtinu.. Venku sice česky mluvi, semnou mluví taky česky , ale mezisebou jedině anglicky..s našimi přáteli mluví česky ale jakmile zjistí že někdo aspoň trochu rozumí anglicky tak už česky nepromluví.. Hlavně se mluvit stydí (posmivali se jim za špatné ř, ž, č a ikdyz se to už naučili tak si nevěří) do Anglie už nechceme, do USA možná časem, ale chtěli by jsme právě zkusit něco nového než nejstarší začne se školou a pak se rozhodnout kde chceme žít :oops:

Váš příspěvek
Reklama