Reklama

Nechci být introvert!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 16:07
Nechci být introvert!

Je to tak těžký v téhle době a v této společnosti být těžkým introvertem. K tomu jsem plachá a mám malé sebevědomí. Nejen, že se vůbec neumím prosadit, při hledání práce to bylo zoufalý, ale i potom mi dlouho trvá, než zapadnu do kolektivu. Nejsem problémová, jsem i celkem přizpůsobivá, ale ve skupině lidí mlčím nebo mluvím jen minimálně. K nadřízenému mám respekt, je fajn, ale já s ním nedokážu „jen tak“ komunikovat, pokud to není přímo k práci, přitom ostatní se s ním tolik nasmějou. Nechci být taková, ale v tomhle se nedokážu předělat. Když mi dá někdo dostatek času se trochu otevřít, tak pak je prý se mnou i sranda. V minulé práci jsem byla dva roky, první rok byl pro mě děsnej, druhý jsem už byla uvolněná a připadala si už mezi svými. Pracuju ve školství, naštěstí malá škola, malý kolektiv, malý počet dětí. Je to fajn, přesto vím, že z kolektivu vybočuju, že působím divně a trápí mě to. Kolikrát bych chtěla něco říct, ale mám v sobě blok a nevyleze mi to z pusy.

Reklama

Reakce:

Emimin7
Echt Kelišová 8835 příspěvků 13.10.18 16:11

Zkus psychologa.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 16:15

S psycholožkou jsem to už rozebrala. Pomohlo mi to v tom, že už vím, proč taková jsem, dokážu si vysvětlit svoje chování a vím, že přesto všechno mám ráda lidi. Přesto se s tím hrozně těžko žije. Od září mám nový místo a o to je to intenzivnější, první dojmy jsou vždycky důležitý a o mě mají lidi první dojem, že jsem divná. No jsem no, co s tím ale mám dělat?

Emimin7
Echt Kelišová 8835 příspěvků 13.10.18 16:19

No, poradil bych vrhat se do toho bez rozmýšlení a po hlavě.
Nemáš sociální fóbii?

Enmamma
Závislačka 2900 příspěvků 13.10.18 16:26

Tak si udělej scénář a donuť se občas něco říct. Prostě trénuj. Dej si to jako plán práce a ono se to zlomí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 16:28
@Emimin7 píše:
No, poradil bych vrhat se do toho bez rozmýšlení a po hlavě.
Nemáš sociální fóbii?

To ne.

Heivka
Závislačka 3115 příspěvků 13.10.18 16:47

Jediné co jde s introvertní povahou udělat je ji přijmout. Když člověk přestane bojovat sám se sebou tak hned udělá lepší dojem i když je „jiný“. Na čem se ale zapracovat dá je to sebevědomí, ale je to hodně dlouhá a nesnadná cesta.

Enmamma
Závislačka 2900 příspěvků 13.10.18 16:55

Žádná psycholožka ti nepomůže. A čekat na změnu, je nesmysl. Na tvém místě bych si napsala na papírek pár vět, které řeknu dle „plánu“. Budu se při tom lidem dívat do očí a budu se usmívat, i kdyby se mi chtělo blinkat. Věty budeš přidávat, třeba se je naučíš jak básničku a budeš je užívat. Časem se ten tvůj strach zlomí a přidají se i žádoucí pocity a prožívání. JInak to nepůjde.

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 13.10.18 17:00

Introverze je vrozená - nedá se způsobit to, že tě bude občerstvovat být mezi spoustou lidí. Klid a energii introverti prostě čerpají v samotě a je jim lépe s pár lidmi, se kterými se znají, než na večírku kde mají vést small takl. Čím dříve se s tím člověk smíří a bude mít svou introverzi rád, tím méně úzkostný bude.

Plachost, úzkostné trable a sociální fobie jsou věci, které si člověk vypěstoval - většinou kombinací výchovy a zkušeností ve škole. A to znamená, že to je taky něco, čeho se může zbavit, co se může přeučit řešit tak, aby mu to lépe vyhovovalo.

Je potřeba se rozhodnout, že ten věčný kritik v hlavě není přítel a že škodí, že jeho rady vedou jen k tomu, aby měl ten kritik více moci nad tvým životem. Je potřeba začít po malých kůčcích pěstovat odvahu, zkoušet nové věci, které tě děsí a umět se smířit s tím, že selhání není tragédie, ale běžná součást života a učení. Pomalu a postupně člověk tak promění sám sebe tím směrem, kterým se chce vydat.

Pro začátek tyhle knížky

https://www.kosmas.cz/…ialni-fobie/
https://www.kosmas.cz/…-komunikace/
https://www.kosmas.cz/…a-zacit-zit/

Pokud nebude stačit jen hlubší porozumění a vlastní odhodlání, tak psychoterapie. Ideálně skupinová.

terien
Echt Kelišová 7689 příspěvků 13.10.18 17:51

Přijmi to a nesnaž ze sebe dělat něco, co nejsi. Jsem taky introvert, navíc opravdu nemám ráda lidi. Léta jsem s tím bojovala, snažila se to změnit ale akorát jsem byla ve stresu, nešťastná a efekt byl nulový. Časem jsem to přijala, smířila se s tím a naučila jsem se s tím žít, mám naučených pár frází (co v práci, jak se mají děti, když znám celou rodinu tak se zeptám na rodiče,…) téměř všichni se rozpovídají, já je vyslechnu a nevypadam jako totální blázen :lol:

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 13.10.18 18:22

Vydrž až poznáš nové kolegy a otrkáš se, pak to bude jiné. Mám to stejné jako ty.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >