Nechci být introvert!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 16:07
Nechci být introvert!

Je to tak těžký v téhle době a v této společnosti být těžkým introvertem. K tomu jsem plachá a mám malé sebevědomí. Nejen, že se vůbec neumím prosadit, při hledání práce to bylo zoufalý, ale i potom mi dlouho trvá, než zapadnu do kolektivu. Nejsem problémová, jsem i celkem přizpůsobivá, ale ve skupině lidí mlčím nebo mluvím jen minimálně. K nadřízenému mám respekt, je fajn, ale já s ním nedokážu „jen tak“ komunikovat, pokud to není přímo k práci, přitom ostatní se s ním tolik nasmějou. Nechci být taková, ale v tomhle se nedokážu předělat. Když mi dá někdo dostatek času se trochu otevřít, tak pak je prý se mnou i sranda. V minulé práci jsem byla dva roky, první rok byl pro mě děsnej, druhý jsem už byla uvolněná a připadala si už mezi svými. Pracuju ve školství, naštěstí malá škola, malý kolektiv, malý počet dětí. Je to fajn, přesto vím, že z kolektivu vybočuju, že působím divně a trápí mě to. Kolikrát bych chtěla něco říct, ale mám v sobě blok a nevyleze mi to z pusy.

Reakce:
Emimin7
Echt Kelišová 9361 příspěvků 13.10.18 16:11

Zkus psychologa.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 16:15

S psycholožkou jsem to už rozebrala. Pomohlo mi to v tom, že už vím, proč taková jsem, dokážu si vysvětlit svoje chování a vím, že přesto všechno mám ráda lidi. Přesto se s tím hrozně těžko žije. Od září mám nový místo a o to je to intenzivnější, první dojmy jsou vždycky důležitý a o mě mají lidi první dojem, že jsem divná. No jsem no, co s tím ale mám dělat?

Emimin7
Echt Kelišová 9361 příspěvků 13.10.18 16:19

No, poradil bych vrhat se do toho bez rozmýšlení a po hlavě.
Nemáš sociální fóbii?

Enmamma
Závislačka 3069 příspěvků 13.10.18 16:26

Tak si udělej scénář a donuť se občas něco říct. Prostě trénuj. Dej si to jako plán práce a ono se to zlomí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 16:28
@Emimin7 píše:
No, poradil bych vrhat se do toho bez rozmýšlení a po hlavě.
Nemáš sociální fóbii?

To ne.

Heivka
Závislačka 3242 příspěvků 13.10.18 16:47

Jediné co jde s introvertní povahou udělat je ji přijmout. Když člověk přestane bojovat sám se sebou tak hned udělá lepší dojem i když je „jiný“. Na čem se ale zapracovat dá je to sebevědomí, ale je to hodně dlouhá a nesnadná cesta.

Enmamma
Závislačka 3069 příspěvků 13.10.18 16:55

Žádná psycholožka ti nepomůže. A čekat na změnu, je nesmysl. Na tvém místě bych si napsala na papírek pár vět, které řeknu dle „plánu“. Budu se při tom lidem dívat do očí a budu se usmívat, i kdyby se mi chtělo blinkat. Věty budeš přidávat, třeba se je naučíš jak básničku a budeš je užívat. Časem se ten tvůj strach zlomí a přidají se i žádoucí pocity a prožívání. JInak to nepůjde.

Ou
Kelišová 5397 příspěvků 13.10.18 17:00

Introverze je vrozená - nedá se způsobit to, že tě bude občerstvovat být mezi spoustou lidí. Klid a energii introverti prostě čerpají v samotě a je jim lépe s pár lidmi, se kterými se znají, než na večírku kde mají vést small takl. Čím dříve se s tím člověk smíří a bude mít svou introverzi rád, tím méně úzkostný bude.

Plachost, úzkostné trable a sociální fobie jsou věci, které si člověk vypěstoval - většinou kombinací výchovy a zkušeností ve škole. A to znamená, že to je taky něco, čeho se může zbavit, co se může přeučit řešit tak, aby mu to lépe vyhovovalo.

Je potřeba se rozhodnout, že ten věčný kritik v hlavě není přítel a že škodí, že jeho rady vedou jen k tomu, aby měl ten kritik více moci nad tvým životem. Je potřeba začít po malých kůčcích pěstovat odvahu, zkoušet nové věci, které tě děsí a umět se smířit s tím, že selhání není tragédie, ale běžná součást života a učení. Pomalu a postupně člověk tak promění sám sebe tím směrem, kterým se chce vydat.

Pro začátek tyhle knížky

https://www.kosmas.cz/…ialni-fobie/
https://www.kosmas.cz/…-komunikace/
https://www.kosmas.cz/…a-zacit-zit/

Pokud nebude stačit jen hlubší porozumění a vlastní odhodlání, tak psychoterapie. Ideálně skupinová.

terien
Echt Kelišová 8442 příspěvků 13.10.18 17:51

Přijmi to a nesnaž ze sebe dělat něco, co nejsi. Jsem taky introvert, navíc opravdu nemám ráda lidi. Léta jsem s tím bojovala, snažila se to změnit ale akorát jsem byla ve stresu, nešťastná a efekt byl nulový. Časem jsem to přijala, smířila se s tím a naučila jsem se s tím žít, mám naučených pár frází (co v práci, jak se mají děti, když znám celou rodinu tak se zeptám na rodiče,…) téměř všichni se rozpovídají, já je vyslechnu a nevypadam jako totální blázen :lol:

Paola21
Závislačka 3610 příspěvků 13.10.18 18:22

Vydrž až poznáš nové kolegy a otrkáš se, pak to bude jiné. Mám to stejné jako ty.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >