Nedat dítě do školy, očr?

Anonymní
12.5.20 07:33

Nedat dítě do školy, očr

Hezký den, vím, že je tu spoustu diskuzí, ale nenašla jsem odpověď ani na netu.

Když se rozhodnu, že nedám dítě (1.stupeň) do zš, zaniká mi nárok na osetřovné? Nenašla jsem nikde nařízení vlády, pouze spekulace. Teď nevím, zda mít ten měsíc výuku s dítětem doma a nebo ho poslat do školy. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3356
12.5.20 07:50
@Anonymní píše:
Hezký den, vím, že je tu spoustu diskuzí, ale nenašla jsem odpověď ani na netu.Když se rozhodnu, že nedám dítě (1.stupeň) do zš, zaniká mi nárok na osetřovné? Nenašla jsem nikde nařízení vlády, pouze spekulace. Teď nevím, zda mít ten měsíc výuku s dítětem doma a nebo ho poslat do školy. :think:

Pokud máte „zdravotní důvod“ proč ho tam nedáte, tak OCR zůstává. Pokud nemáte a nedáte o OCR přijdete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11637
12.5.20 08:04

Vláda by o tom mela jednat ve ctvrtek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32611
12.5.20 08:16

Měli o tom jednat včera, nakonec prý bude jednat parlament ve středu, protože se dohadují, jestli to má být v rámci změny zákona nebo co. Takže na sto procent to prostě nikdo neví. Může se jim v hlavách vylíhnout cokoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9551
12.5.20 08:23

@vokishka přitom je to tak jednoduché, rizikové osoby, případně členové, kteří jsou v rizikové skupině a žijí ve společné domácnosti, by k ocr dolozili papír od dr, že jsou v rizikové skupině, žádný vypisování diagnóz, protože to je lékařské tajemství, razítko a podpis, tím by se zabránilo zneužívání ocr a ti co jsou rizikový, by dál pobirali očr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.20 08:44

Super, děkuji všem. Počkám tedy, co tento týden vymyslí. Jde mi o to, že spousta zaměstnanců chce zůstat do konce šk. roku doma na home office a děti nedávat do škol.

• Citovat
  • Nahlásit
6664
12.5.20 08:45

Já mám opačný problém. Chceme poslat kluka do školy (5. třída), on už by taky rád šel, ale třídní učitelka odmítla nastoupit a tím drží celou třídu v šachu. Celá třída prý musí zůstat doma a ona je bude dál učit online. Bohužel to u ní moc nefunguje, hodinku denně dětem věnuje přes videokonferenci, trochu toho probere, zbytek je stejně samostudium. Ale poslední 3 týdny už nezvládá ani opravovat vypracované úkoly a písemky :roll: Prý nestíhá. Na e-maily nereaguje. Posílá zmatená a nepřehledná zadání, pak následně další e-maily, kde opravuje, co před tím spletla a napsala špatně :zed: :roll: My už to s ní do konce šk. roku nějak doklapeme, s manželem OČR nemáme, celou dobu pracujeme, děti jsou doma samotné a zvládají to. Ale jsou někteří rodiče, kteří jsou na OČR a potřebují jít už do práce a rozhodnutí učitelky je drží v šachu. Neví, co teď mají dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25947
12.5.20 08:51
@Anonymní píše:
Super, děkuji všem. Počkám tedy, co tento týden vymyslí. Jde mi o to, že spousta zaměstnanců chce zůstat do konce šk. roku doma na home office a děti nedávat do škol.

Tak pokud jsou na home office, tak nepobírají OČR.

A vzhledem k tomu, jak ministerstvo prezentovalo tu dobrovolnou „výuku“ prvního stupně ve školách, tak se těm rodičům nedivím, že raději upřednostní pokračování v domácí výuce, než školu na hlavu padlými rádoby hygienickými opatřeními a režimem polepšovny.

U školek by to mělo být lepší. Na druhou stranu jsou školky, které si podmiňují otevření nějakou alespoň minimální naplněností. Takže i když by rodiče třeba školku uvítali, ta jim taky může po pár dnech říct, že je málo dětí a mají smolíka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25947
12.5.20 08:53

@bartsch Řešit to s ředitelem, potažmo se zřizovatelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24506
12.5.20 09:00

Jak to je nevim, jeste to neni dořešené, ale doufam, že očr plošně zruší a nechaji ho případně jen těm, kdo mají v domácnosti někoho rizikoveho. To by si pak každá druhá mařena mohla říct, že dítě nedá do školy, protože je přece pohodlnější s nim dřepět doma za 80% platu :cert: a pokud máš HO, tak očr stejně nepotřebuješ, leda bys system zneuzivala ještě jednou tolik a nechala si vyplácet očr i plat za práci z domova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11434
12.5.20 09:03

@bartsch Tohle bych naprosto nemilosrdně řešila s ředitelem anebo, pokud by to nezabralo, tak i dál, třeba inspekce. Každopádně musí minimálně dobře zvládat distanční výuku a když se moc nechce ani to, jen milá paní učitelka kandidátka na práci v bezpecnejsim prostředí. Pořád se psalo, že prodavačky jsou v pohodě, zato honorace učitelek… Jó, to je jiná klasa. Nebo by měla škola zajistit hlídání dětí rodičů, co už musí do práce. Nezaměstnanost hrozně vyletela nahoru, nikdo nebude kvůli plezíru jiného sebe vystavovat riziku ztráty práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6664
12.5.20 09:06
@Svistice píše:
@bartsch Řešit to s ředitelem, potažmo se zřizovatelem.

Ano, to je nám jasné. Jak říkám, my už to s ní nějak doklapeme. Syn to zvládne, učí se dobře a nepotřebuje nic moc až tak vysvětlovat. Už chceme mít od ní pokoj :nevim: Těch 5 let nám stačilo. Je to poslední rok s touto třídní učitelkou. Ona je zvláštní :nevim: Zmatená, nesystematická, mnoho věcí neřešila (třeba šikanu apod., to jsme řešili my rodiče nebo jiní učitelé). Není zlá, ale mám pocit, že žije v jiném světě :nevim: Jako rodiče (z celé třídy) už jsme vzdali komunikaci s ní, protože na e-maily nikdy nereagovala a nereaguje :nevim: Navíc máme od ledna novou ředitelku, která před tím šéfovala jen mateřské škole a tak se ještě rozkoukává na ZŠ :nevim: :

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50119
12.5.20 09:09
@Svistice píše:
Tak pokud jsou na home office, tak nepobírají OČR.

A vzhledem k tomu, jak ministerstvo prezentovalo tu dobrovolnou „výuku“ prvního stupně ve školách, tak se těm rodičům nedivím, že raději upřednostní pokračování v domácí výuce, než školu na hlavu padlými rádoby hygienickými opatřeními a režimem polepšovny.

U školek by to mělo být lepší. Na druhou stranu jsou školky, které si podmiňují otevření nějakou alespoň minimální naplněností. Takže i když by rodiče třeba školku uvítali, ta jim taky může po pár dnech říct, že je málo dětí a mají smolíka.

prave ze jo, firmy vyuzili toho, ze naklady na zamestnance prevzal stat, zamestnanci jsou na ocr a pracuji ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25947
12.5.20 09:12

@bartsch Jako chápu, že člověka nezměníš a vy už to nějak doklepete.
Ale být rodičem, který potřebuje do práce nebo domácí školu s dítětem nezvládám, tak prostě na ředitele nekompromisně zakleknu, ať kouká milou pančitelku trochu proplesknout a ať minimálně zajistí hlídání dětí ve škole (družinářka, tělocvikář, to je fuk). Ale prostě osobní přítomnost žáka prvního stupně ve škole má být umožněna.
A pokud se ani ředitel neukáže být použitelný, tak to eskalovat výš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50119
12.5.20 09:15

Ja bych dite do skoly prihlasila i pres odpor ucitelky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat