Někdo se mi naboural do e-mailové schránky...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
japato
Kecalka 192 příspěvků 07.01.19 23:04
Někdo se mi naboural do e-mailové schránky...

Právě jsem zjistila, že mi z mého e-mailu odešlo během posledních 24 hodin desítky e-mailů do zahraničí, většina v azbuce… Tak jsem z toho trochu v šoku, stalo se to někomu? Co mám dělat? Změnila jsem si hned heslo, ale to asi moc nepomůže, když se nabourají do zaheslované schránky… Stalo se to někomu? Jak jste to řešily?

Reakce:
eumedon
Extra třída :D 14211 příspěvků 07.01.19 23:10
@japato píše:
Právě jsem zjistila, že mi z mého e-mailu odešlo během posledních 24 hodin desítky e-mailů do zahraničí, většina v azbuce… Tak jsem z toho trochu v šoku, stalo se to někomu? Co mám dělat? Změnila jsem si hned heslo, ale to asi moc nepomůže, když se nabourají do zaheslované schránky… Stalo se to někomu? Jak jste to řešily?

A jak jsi to zjistila? Na svém poštovním klientovi? Na svém poštovním serveru?

japato
Kecalka 192 příspěvků 07.01.19 23:13
@eumedon píše:
A jak jsi to zjistila? Na svém poštovním klientovi? Na svém poštovním serveru?

Z e-mailové schránky, v odeslané poště…

e008
Závislačka 3418 příspěvků 107 inzerátů 07.01.19 23:20

Moc tomu nerozumim, ale nekdy se stane, ze kdyz otevres od neznameho zaslany email, tak si to dokaze zkopirovat tve adresy a rozeslat email cizim lidem.

Uživatel je onlineMíša213
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 07.01.19 23:31

Taky se mi nekdo nedavno naboural do emailu. Stahla jsem si do mobilu aplikaci seznam a prihlasila jsem se ke svemu uctu a v zabezpeceni jsem si dala, ze pri kazdem prihlaseni mi prijde zprava, ze se nekdo pripojuje a kde je a pokud to jsem ja jen potvrdim. Prijde mi to super, tak jestli mate seznam doporucuji.

japato
Kecalka 192 příspěvků 07.01.19 23:32
@Míša213 píše:
Taky se mi nekdo nedavno naboural do emailu. Stahla jsem si do mobilu aplikaci seznam a prihlasila jsem se ke svemu uctu a v zabezpeceni jsem si dala, ze pri kazdem prihlaseni mi prijde zprava, ze se nekdo pripojuje a kde je a pokud to jsem ja jen potvrdim. Prijde mi to super, tak jestli mate seznam doporucuji.

Nemám seznam, ale zkusím to:-)

Uživatel je onlineMíša213
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 07.01.19 23:37

@japato jestli to nejde jen na ty schranky v seznamu. Kouknete tedy jestli vase schranka to ma taky. Je to urcite dobra vec.

lachim162
Povídálka 22 příspěvků 08.01.19 07:13

Teď s tím už moc kromě změny hesla neuděláte, na co si teda dávat pozor příště:

• Stačí používat silné heslo obsahující minimálně 10 znaků, písmena, číslice a znaky.
  • Heslo by mělo obsahovat náhodné pořadí těchto znaků (např. xG8kr21h@s by bylo dobré heslo, naopal heslo adam2019 je heslo slabé).
  • Ve službách, kde se registrujete s tímto emailem používat jiné heslo, než máte pro email (ne všechny weby hesla šifrují a při úniku dat si může útočík heslo spojit s emailem).
  • V podezřelích emailech neklikat na obrázky a nestahovat jejich přílohy.
  • Před přihlášením kamkoliv si kontrolujte url dané stránky, jestli se nenacházíte na fake stránce, která z vás chce dostat pouze přihlašovací údaje.
  • Neklikat na reklamy, pokud to není opravdu nutné a není stránka ověřená (např. na Youtube toho moc nehrozí).
  • Jednou za rok až dva si heslo změnit preventivně.

Snad jsem poradil :palec:

Jen doplním, že se tohle stává docela běžně, pokud si pravidelně neměníte hesla, např. nedávno mi na twitch někdo dal sledovat kupu Ruských streamerů :lol: změnil jsem heslo a jede se dál :)

Příspěvek upraven 08.01.19 v 07:23

7.straka
Kecalka 440 příspěvků 08.01.19 07:15

Mohl to být virus

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Vignerová zveřejnila nový vztah v opilém videu! Její milenec je autor seriálu Most!

I když se Aneta Vignerová (31) snažila mlžit a tvrdila, že scénárista Petr... číst dále >

Babišová Svatou zemi nepodcenila: Na cestu do Izraele oblékla apartní kabátek

Andrej Babiš (ANO) odletěl na pracovní cestu do Izraele, kam ho doprovází... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >